Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam jedno pitanje za malo ikusnije jagodare:haha:
Da li bih mogao da proizvedem pelcare jagoda od frigo zivica koje bih posadio za desetak dana, mislim na zelene zivice, da li bi stigli da se proizvedu? Jel neko probao nesti slicno?
HVALA
 
@jbranko
stici ce ti ali tesko za ovu godinu, tj nemoguc jedino ako ces da sadis u oktobru,
 
ljudi posto sam iz cg interesuje me domaci rasad jagode i dali ima neko za prodaju 10.000 zivica kleri i azije.sadim jagodu 7-8godina ali sam ustanovio da rasad koji sam uzimao od zonex i ostalih je onaj sut kad cijela srbija pokupuje nama sto ostane.neke godine ne ali u vecini slucajeva .HVALA Moram dodati i ovo da je za nas i cijena druga,aja stvarno nisam trazio ocepljenje.
 
e moj srdjo kako nama kazu za 5 oktobar trazili ste eve Vam ga :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:, sala mala, neznam zasto tako kazete da dobijate losu sadnicu(nisi prvi koji to kaze), ne verujem da se to probere jer to stize isti kontigent za sve, cena je naravno veca jer je skuplji i transport. Znaci imas sadnice od 500-700 komada u gajbici i cena je uvek bila oko 20centi + PDV. ako ti je t mnogo onda uzmi sam napravi rasadnik ove godine i sledece sadi, uzmes 1000kom napravis rasad i sledece imas preko 20000 i to ti je najbolja varijanta
pozzzz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Pozdrav Jagodari

Na sta Vam lice jagode posle ovih kisa, prvenstveno pitam one sto sami prave rasad. Ja sam uzimao i sada uzimam zivice iz proizvodnog zasada i to sada jako lose izlgleda, dogodine pravim maticnjak (mali) na kojem cu zakidati cvetove tj. nece biti ploda da mogu da prskam prskam prskam.

Pozzzzz

Ispravka ove godine pravim maticanjak za dogodine. :sta:
 
booom hvala ti kao uvjek si tu kada treba odgovoriti ili pomoci ali sto se tice transportami to sami kako znamo realizujemo i da znas kod nas nema kao kod vas povracaja srestava nego samo dranje ali zato kada vidim vase cijene meni je to lakse.Mislim sto se tice prodaje jagoda.
 
i meni bi bilo lakse da imam prosek 2.5e po 1kg, ja ni pomislio nebi da trazim povracaj :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:, ja imam prijatelje koji prodaju u podgorici, poceli sa 4.5e i zavrsili na 1.5e sto je vrhunska cena o kojoj mi mozemo samo da sanjamo ::lose:: ::lose:: ::lose:: ali sta je tu je.
 
ove godine sam definitivno odustao od frigo zivica...ali zaista planiram da napravim maticnjak za svoje potrebe...da li ce ova kisa stati nekada...samo mi treba posto odustadoh od frigo...roksana i alba zeleni zivic po nekoj realnoj ceni...ako neko zna neka neka javi, ponude tipa 15 dinara za zeleni zivic koji je proizveden u Srbiji na koji se ne placa transport, carina i porez, koji nije cuvan mesecima u hladnjaci, na koji nije moguce ostvariti povracaj nije realna zaista da ne upotrebim neki grublji izraz...i ne znam ko placa tu cenu...jer ako se po toj ceni neko kupuje narucite kod mene ja cu bataliti proizvodnju plodova jagoda i baziracu se na proizvodnju zivica iskljucivo prve reprodukcije od frigo...mislim jedna frigo sadnica kosta 02 evra, a proizede ako se pravilno radi 10 do 15 kvalitetnih zelenih zivica. e sad to mu ako ih prodajem po 15 dinara dodje od 150 do 225 dinara neka bude prosek 200 din. A taj frigo zivic moze dati maximalno 700 do 800 gr. jagoda ove godine prosecna cena mi je bila 90 dinara to znaci da po jednom frigo zivicu imamo profit od 43 do 52 dinara a proizvodnjom rasada 180 dinara...
 
auhhhh nikola sta naprica za ovako kratko vreme :sta: :sta: :sta: :sta:, mislim da si se malko izgubio u proracunu, JA sam bio kod gospodje ljilje iz orbovca, ona ih proizvodi i ne bi se slozila ni ona sa tvojom racunicom, ona to radi izuzetno pazljivo i kvalitetno i nju kosta da proizvede zivic oko 10din, a ovo sto mi sami posadimo pa vadimo nema veze sa zelenim zivicima, cena takvog zivica je od 5-7din jer sam ih i ja proizvodio.
 
tako da cena od 15 dinara definitivno otpada...odnosno po meni nije realna....ako neko misli da gresim i hoce da plati tu cenu neka samo kaze koliko i koju sortu. Ja cu mu proizvesti tako kvalitetne zivice u supstratu kakve jos nije video...
Post je spojen: [time]1277896478[/time]
_________________________________________________
znam da nema veze ovo sto se nama zakaci pored folije...ali nije mi jasno kako moze da je zivic kosta 10 dinara objasni mi tu racunicu?
Post je spojen: [time]1277928998[/time]
_________________________________________________
uz duzno postovanje gospodje Ljilje...
 
Momci, malko da vas prekinem u proracunima. Dali se negde prodaje crna folija na kg, ali manje od rolne
(60-70 kg). Najverovatnije ce mi zafaliti malo folije, ali nemogu nigde naci, bar ovde kod nas na manju kolicinu.
Bzv mi da sada narucujem rolnu.
 
pa kao prvo ima mnogo zastita i prihrana, svaka se posebno pikira u one male casice u supstratu. A sve to kosta, i taj rasad odmah sadis i mnogo se brze prima jer odmah nastavlja da radi nema da se sece koren kao kod friga ili kod obicnih. Nisam stavljao na papir koliko to kosta ali joj verujem da tol;iko kosta jer to radi godinama i ima ogromna priznanja za to sto radi. . .
Post je spojen: [time]1277932088[/time]
_________________________________________________
@ kurkela

a reci mi koliko je to malo:haha: mozda ce meni da pretekne oko 15kg ali to dok ne postavim ne mogu da garantujem a imas u zonex manje rolne oko 30kg
 
Hvala Bum na informaciji, a valja li da se proizvode zeleni zivici iz druge reprodukcije, koliko ce biti kvalitetni i jel ce se odraziti na rodnost, kod mene u kraju ljubi mahovno prave zelene zivice ovih dana,
Ja imam neke kontejnere precnik i dubina rupe 4 cm, pa cu da probam da napravim nesto?
Pozdrav za sve!
 
boomsyte je napisao(la):
pa to bi trebalo masinski da se postavi ali ako bas moras rucno onda nabacas sto vise zemlje na sredini, poravnas grabuljom i onda prvo razvuces sistem pa foliju i sto bolje zategnes i zatrpas, prosto ko pasulj :haha: :haha: :haha:

jedno pitanje:kad razvlacim sistem kpk jel dovoljna jedna traka po sredini gredice ili treba dve?
hvala unapred
 
boom,nikola petrovic
Cena jednog kontejnera od 42 rupe je 70 dinara.
Cena supstrata 300 lit je 2800 dinara.
Cena zivica je 0 dinara
Sa jednom balom napravis 3000 sadnica,znaci trosis 2800 podeljeno 3000 je 0.93,ajde 1 dinar.Jedna rupa na kontejneru te kosta 1.6 dinara.Prihrana ne ide jer je ima u supstratu sasvim dovoljno.Dezinfekcija,prskanje i zalivanje max 2 din po biljci.Ne mogu da nakupim ni 5 a ne 10 dinara.Jedino ako racunas plastenik,ali ne kupujes svaki put novi kad pravis rasad.
 
@straw
moguce je i to druze ti si u to bolje upucen jer radis to, ali o5 svako ima svoju racunicu :haha: :haha: :haha:, postavljaj sliku od te masine za kosenje :D

@ delboj

0bavezno 2 trakice za svaki red po jedna trakica
 
hvala.
danas sam zvao na par mesta i frigozivici alba + nasao na samo jednom mestu, u rumenci nema i ns, jedino u agroferticrop. cena mislim da rece 25 din. ili 22 nisam siguran. pa sta mislite jel to ok.
sutra narucujem i kazu da do avgusta stize na moju adresu.
 
@ boomsyte

Najčešće ni dve žene nisu bolja varijanta od jedne :haha: Ja radim sa jednom trakom i imam vode do članaka :haha: Šalu na stranu zašto misliš da su dve trake bolje od jedne.
Nego obra li ti jagodu ili bostan ko i mi ostali :haha:

Post je spojen: [time]1278015095[/time]
_________________________________________________
@ delboy

Zašto tako kasno? Gledaj da ih dobiješ ranije. Što ih pre posadiš to ti je bolje.
 
strawberrymp , druze bio sam u apoteci i video sve te cene...ne kazem ja ima tu rada ali 15 din ipak je malo mnogo...kazem ti kada bih znao da ce neko da mi plati toliko neka naruci ja mu proizedem najbolje sto moze i batalim da gajim jagode ploda radi...inace sto se tice sistema kpk obavezno dve trake...jedna ne poliva ni jedan red nego sredinu komsija stavio tako i ceo dan ide voda a jagode suve ko barut...i jos nesto prihrana ne stize do nje...inace sto se tice ovih zivica probao bih da napravim sam frigo zivic...naravno za svoje potrebe. Ove mi se godine ne isplati uzimati frigo jer nisam registrovao gazdinstvo radi povracaja, sledece cu najverovatnije prosiriti proizvodnju pa cu se na vreme registrovati. Kisa ubi trava raste...pozdrav svima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh