Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
120 - 150 din na veliko, :ppozdrav: svaka cast, :sta: ako je tako. Pre deset dana je na tu cenu
prodavana kod nas.
 
lepo sam rekao to je bilo juce a za dalje ce da vidimo. danas sam dao na veliko po 80-100, ali sam krcmio na malo 120-150. i to su zadnji trzaji. jbg juzni banat ima malo jagoda, pa mi je odgovaralo. za dalje ce da vidimo.
Post je spojen: [time]1274906306[/time]
_________________________________________________
ispravka 80-120
 
pozdrav ljudi :bravo: :bravo:
ja skoro da umrem od ovih jagoda samo radi samo radi a malo :spavam:
danas su krenuli u tavankut otkup jagode preko 3,4 cm u gajebe po 5,5 kg da nisu prljave, polu zrele ( svetlo crvene) po ceni od 90 din/kg ali sutra vec obaraju na 80 din. :udri: :udri: :udri:
Danas mi je otisla srednje krupna po 70 i 75 dindzi a na pijacu mi radnik rskrcmio po 100 dindzi ::lose:: ::lose:: ::lose:: pala cena. Strasno mi je kako neki mali proizvodjaci ne shvataju da je cena pala i danas su se telili na pijaci da prodaju 50 kg a ja rasturio oko 300 kg :haha: :haha: :haha:
@kukac svaka cast za jagodu i izvini za onaj dan sto nisam svratio da se vidimo :ppozdrav:
 
ja sutra o5 imam malu berbu pa ce da vidimo sta ce bratko rus da kaze ali nikako nije sjajna situacija :udri: :udri: :udri:, ali sta da se radi nek smo zivi i zdravi samo :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
mossa je napisao(la):
ja sitnu po 120 sam dao danas, a krupnu i srednju zajedno po 150din., a za dalje videcemo.
mossa, ako nije problem da mi kazes gde u Banatu posto te krajeve dosta dobro znam.
 
@macosd Ako hoces da vidis Asiu sada je vreme, Poceo sam da je berem nema ispod 50 grama.

Ja na malo od sutra 100 din Clery a Asiu cu da probam po 150
Post je spojen: [time]1274878757[/time]
_________________________________________________
Da se dopunim za cene. Ja imam malo jagoda oko 2000 zivica pa zena jagode raznosi po gradu tako da je cena ne merljiva, ali ipak saljem cene radi bar nekog uporedjivanja.
Post je spojen: [time]1274911214[/time]
_________________________________________________
Jos nesto danas ubrao Asiu od 120 gr. ali je nisam slikao da ne budem dosadan sa velicinom.
 
Kolegi ostalo oko 1000 kg, danas brano, u komori mu stoji ohlađena. Gde bi to i posto moglo da se utopi?


@ Kukac
Svaka čast za Asiu. Kakav je ukus, miris.. Dosta se priča o njoj ali lično iskustvo dosta znači.
 
ja sam video asiu u intersadu, imajju mali experiment sa asiom, i mogu vam definitivno reci da nju sadim :haha: :haha: :haha:, znaci ono nisu jagode nego jabuke :haha: :haha: :haha: :haha:, a nas gidni rus kad je video oce samo nju :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
@Nebojsa i ostali

ASIA: Biljka krupna, veliki i visoki listovi (nju mi je vetar izlomio - ali se sada sve vratilo u normalu) zbog velicine listovi stalno flekavi od istog, osetljivija je na hlorozu koju jos nisam resio, trebalo bi da kasni za ALBOM 3 dana kad ono 15 dana (verovatno zbog ovog j..... vremena). Prvi plodovi ekstra krupni, mora da se saceka da dozri i vrh da bi izgledala ekstra, kada tako dozri skroz, problem je ubrati jer je jako tj. konjski prikacena za peteljku a peteljka ko olovka pa kad uhvatis za jagodu da vuces onda je ugnjecis a kad vuces peteljku odvalis celu cvetnu granu. Sledeci put nosim cvik cangle. Ukus je ekstra bolji je od CLERY, ima jako puno secera pa je esktra slatka i kod mene je ekstra cvrsta, sto se tice mirisa mislim da i nije neki ali imao sam maru de bois koja mirise ekstra a ukus osrednji pa sam je iskrcio, posto je toliko velika tj. konjska jede se kao breskva, nije mekana ali zbog velicine joj se vide kanali od semenki (prvi put u zivotu video) i mozda se oseca kora? sve konjsko pa i korica. Reakcije kupaca su sve naj, krste se ljudi, onaj koji je dobio ili kupio sebicno je samo pokazuje ne daje nikom da proba,danas sam je nudio po 150 i ima interesenata. Napravicu neke slike pa cu okaciti.
 
ovo je propast! :udri: Nis, Leskovac, na malo 80-100din, na veliko sam cuo da ce otkup biti oko 40din! a inace prekjuce, juce je cena bila 40,50-70! taman da izvucem one pare sto sam ulozio, pa tek sledece god da imam neki prihod! ::novac:: je...m ti :kisa:
 
Moram da dodam o ASIA-i, stavio sam 3kg u jednu kesu i napravio se pekmez, jako se osetljiva pokozica.
 
@boom
prijatelju nije nikakav problem ja sam iz bele crkve a davao sam je po vrscu i pancevu po piljarama i prodavnicama, ali vec danas sam davao po 80 i 100 dinara, a sutra verovatno i po manje ce da ide.
reci mi za asiu kakva je u drugoj godini jel isto krupna, i sta mislis o irmi stalnoradjajucoj jel imas neka saznanja? nesto razmisljam da je uzmem zbog jesenje proizvodnje.
 
sad ispratih jagodu :haha: :haha: :haha:,

@ kukac
hvala na informacijama o asiji, ma nek bude prve god extra krupna da opeljesimo ruse pa polse kako oce :haha: :haha: :haha: :haha:, ja imao mali problem danas rus nije hteo da pimi moj klery i albu pa sam mora na drugu stranu, pojavila se sugava marmelada iz ks-a i kao pesnice su velike i poceli danas da proobiraju :udri: :udri: :udri:, ali docicu im ja glave samo polako, ove godine ce da vidimo al za sledecu ce da obrnemo list kad opet bude zadnja :haha: :haha: :haha:.

@ mossa
Iz bele crkve, pa super meni je brat vlasnik hladnjace belfrut :haha: :haha: :haha:, o irmi sve najbolje, prve godine extra krupnoca, 2godine isto nije lose a za 3 cu da ti kazem sledece godine :ppozdrav:. Ja sam sad poceo da je berem a ona jos cveta, i tako stalno, sta znam, lepog j oblika i ukusa a za neku ozbiljniju proizvodnju neznam sta da kazem :sta: :sta: probaj pa javi :D
 
@boom
znaci prijatelju mogu da sadim jos jagoda imam prodju u hladnjaci ako zatreba :haha: :haha: :haha:! planirao sam irmu oko 2000 sadnica cisto da podmirim neke troskove nista vise, ostalo je za prolece. da li imas slucajno slike od tvoje irme da vidim kako izgleda rod? moze i na pp.
 
@ mossa
imas je negde nazad na forumu, postavio sam kako je izgledala ali posle nekoliko berbe, prepuna je sa rodom a i plodovi su krupni, ako idem danas do sela slikacu kako izgleda,

ovo sa jagodom je strasno, ovako nesto nije bilo u zadnjih 50god, da svima stigne u isto vreme, kad je stigla zenga u mom selu koja se bere 15 dana posto ja zavrsim sa folije onda nema sta da vam pricam, :udri: :udri: :udri:
 
Evo i ASIA :bravo:
10hk1z5.jpg

Nisam stigao bolje da ih namestim a bilo ih je jos.
 
mogu da vam kazem da je jedan iz susednog sela dobio zengu toliko krupnu da se i on iznenadio, nema je mnogo oko 750-800 sadnica ali ne posustaje sa velikim plodovima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh