Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
bas vas je poteralo, mene samo malo leda nista strasno, ali sada pocinje moja stara boljka trulez ploda.
 
e ova :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: ga bas pretera, naterace me da pokrijem ceo hektar u plastenik pa nek pada posle koliko oce :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
pa ja ti vicem pokri i miran si vido jutros u spaniju sve pod platno.i kad beru nema ga skidu ostavili da protnu ruke i da beru. znaju spanci nemma sta.bice :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: samo jos da prodje maj.
 
ovo vise nije kisa ovo je potop :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
Post je spojen: [time]недеља, 23. мај 2010. 12:14:51 MST[/time]
_________________________________________________
Pitanje za iskusne clanove. danas sam prskao signumom ali je poisle sat vremena pocela da pada :kisa: :kisa: :kisa: :sta: :sta:.kolko je vremena potrebno da bi preparat delovao?ili bi trebalo da prskam ponovo.
 
Ljudi ja polivao u cvetu ronilanom,pred berbu switchom, u berbi oberem pa signum,oberem pa signum znaci dva puta danas sam obrao ponovo i hteo sam teldorom ali bila je kisa pa cu sutra morati .Ali trulez je udarila samo tako Na Albi tu i tamo ima je,ali na kleri katasrofa za sada ima polovina zarazenih plodova strasno . Kako je kod ostalih
 
Ja od truleži prskao jednom Signumom i pred samu berbu jednom Teldorom i to je to i za sada nema trulih.Na 10 kg jedna.A sve je clery.Znaci da zadnji put od trulezi prskano 7.maja i za sada su zdrave .
Prskano pred samo vece bez vetra,vodom iz bunara a ne iz vodovoda.Pritisak na prskalici 5 bara i trojke t-jet dizne,tako da prave maglu koja se sliva.Nadam se da ce ostati zdrave,nista se nezna.
 
vi ga bas cepate sa prskanjem ja sam samo jednom oprskao sa signumom i to 9 maja posle onog grada i to je to, sutra cu imati 1 berbu ako ovo govno prestane da pada :udri: :udri: :udri: :udri: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa:. NIsam naisao ni na jednu trulu sto za sada nije lose ali to ne znaci da nece biti, zivi bili pa videli :haha: :haha: :haha: :haha:
 
dzabe si prskao, minimum 3h, nazalost moraces ponovo ::lose:: ::lose::, u globalu svako sredstvo mora da prodje bar 2-3h da bi ono delovalo preko lisne mase
 
jel moze i preko lisne mase ili mora da se obrati paznja i na plod.azija je toliko bujna da moram da je razgrcem da bi doso do jagoda?
evo azije od 105 grama
2uq2ae0.jpg
5n6a0m.jpg
 
pa iskreno neznam, cekamo macosa da nam to strucno pojasni, mislim da je on najkvalifikovaniji za ovaj odgovor :D
 
Ovo su zaista lepi primerci :D
Ako te boli grlo, zar injekciju dobijas na mesto gde te boli!?!
Trebalo bi da je dovoljno preko lisne mase.
 
Ivkovicu
i ove ti trule, jesi li mogao bar za slikanje da nadjes neku celu :haha: :haha:
Kod mene (5o %) a rodila ..... 900gr po zivicu sigurno. Koknuo sam Teledor da spasem bar ovo malo jada sto je ostalo.

Post je spojen: [time]1274687657[/time]
_________________________________________________
A ostatak u rakiju
 
Imam jedno laicko pitanje obzirom da i sam imam nesto zasada voce i vinograd /3,5ha/ iskreno malo sam zbunjen kolicinom prskanja protiv trulezi mislim svaki treci dan u toku cele berbe pa tu kumulativno mora da se skupi prekomerena kolicina rezidua siguran sam :bravo: :bravo: :bravo: jeste karenca tri dana verovatno posle prvog prskanja ali ako jednu jagodicu 3*zvrknes swichem i li necim drugim :nono:
 
Za svic ne mogu da govorim jer su oprecna misljenja. Neko kaze da je 14 dana a neko manje. Onaj ko ga je koristio najbolje zna da li se neko otrovao :haha: :haha: :haha:. A prskanje ne ide svaki treci dan u sutini ali su takvi uslovi ove godine. Prskanje redovno kod jagode je 4-5 puta. A ovo ostalo diktira kisa.
Sta da kazu uzgajivaci jabuke koji prskaju od svega i svacega 11-12 puta od kojekavih bolesti
 
sopot je napisao(la):
Za svic ne mogu da govorim jer su oprecna misljenja. Neko kaze da je 14 dana a neko manje. Onaj ko ga je koristio najbolje zna da li se neko otrovao :haha: :haha: :haha:. A prskanje ne ide svaki treci dan u sutini ali su takvi uslovi ove godine. Prskanje redovno kod jagode je 4-5 puta. A ovo ostalo diktira kisa.
Sta da kazu uzgajivaci jabuke koji prskaju od svega i svacega 11-12 puta od kojekavih bolesti
kamo srece da jabucari prskaju samo 12 puta, sever backe bez 17 puta nezna sta je jabuka a sto se tice kolicine prskanja u jagodi, recimo da sam prosle godine prskao samo jednom za celu sezonu protiv trulezi a ove do sada 2 puta ali vidim da cu morati jos min 1-2x.
Karenca nam inace sluzi da sacekamo da se sredstvo unutar ploda razlozi tako da ima u dozvoljenim kolicinama tako da moze da se i vise puta radi i nema problema( npr. koliko puta se radi mankozebom u jabukama:haha: 3-5 puta zaredom ili na smenu sa kaptanom pa se ni jedan ne nalazi suvise :bravo: :bravo:)
A sto se tice preparata protiv trulezi najbolji efekat je ako sepreparat nanese na plod jagode jer je tu mesto infekcije te ce ga bolje zastiti nego ako se nalazi samo na lisnoj masi ::svaka cast::
 
macos
imas gajbu ::vino:: ::vino:: ::vino:: za ovo.posto imam malu kolicinu azije upravo sam se trudio da efikasno isprskam plod mada burazer danas ponavlja sve zajedno.necu da je berem pre petka pa se nadam da ce dotle da se razlozi.bas sam bio u nedoumici sta raditi!
Post je spojen: [time]понедељак, 24. мај 2010. 03:57:01 MST[/time]
_________________________________________________
sopot
ma cuti, prosla je kroz "fotoshop" :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:.dobro je da sam i ove naso cele :sta: :sta: sobzirom koliko je vode palo na njih.
 
17* mozda i jeste optimalan broj prskanja kod jabuke ali zadnje prskanje je 20ak dana pred pocetak berbe iste ali da ne idemo vise u off cisto me je ovako zanimalo posto je jedna od aktivnijih tema i vidim da se ozbiljno zabavljate sa proizvodnjom i eventualno izvozom :ppozdrav: :ppozdrav: ::svaka cast::
 
Raste korov kao lud, sa cime da prskam izmedju redova a da nije total, da bih mogao da zakacim i jagodu, tj zivica ima na sve strane pa ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh