Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa ovog radnickog :haha: :haha: :haha:, ja proslavih i 1 i 2 maj sa drustvom uz malo vise :ppozdrav: :ppozdrav: ::vino:: ::vino:: ::vino::. a sutra ako vreme dozvoli da konascno krenem u pripremu parcele za postavljanje folije, znaci preterala ga ona kisa, danas sam ulazio u njivu i jos ima vlage ali moram makrar tanjiracom da razbijem da bi mogao stajnjak da rasturim
 
Evo par sličica, čisto da ne mislite kako kukam bez razloga :haha: Inače ćale je izbrojao (nije ga mrzelo) preko 1000 komada sakupljeno samo sa jedne gredice dužine 170 m.

1414o4x.jpg


sq359t.jpg


Kante su, tek da se zna, od 30 kg, a ima ih za sada tri skoro pune

157yu60.jpg


2d6wco3.jpg
 
strawberrymp je napisao(la):
Danas na pijaci kvantaskoj u Novom Sadu nije bilo ni jednog grama jagoda,ni uvoznih ni nasih..

Koja je cena na kvantasu Novosadskom?
U Sapcu je nesto stala prodaja, a nema je uopste. U Obrenovcu na tezgi 250 din. Ima je dosta.
 
@ nebojsa

jaoj :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:, pa ti se namuci bas :nono: :nono:, ja sam nasao jedno 10ak kod mene ali nisam vise, jbg valjda ce se sva ta tvoja muka isplatiti, u to se iskreno nadam,i od srca ti zelim. a reci mi do kog perioda radi rutava buba, jer i kad ima veliki plod ili samo dok se formira :sta:
 
@ boomsyte

Moja borba traje već više od 2 nedelje i trajaće još jedno nedelju dana. U principu po završetku cvetanja jagode one idu dalje u potrazi za cvetom. Mada sam video u par navrata da je malo grickala i plod ali samo sporadično. Napadaju sve živo što cveta od voća, ulj. repice, preko korova pa do žitarica. Neki dan mi je na njivi bio prof. Sekulić, entomolog sa poljoprivrednog fakulteta u NS i kaže da su bili da gledaju njivu sa kukuruzom koga je takođe napala i skoro obrstila, verovatno u potrazi za vlagom.
Nemate pojma koliko ste srećni što je nemate u svojim zasadima.
 
druze reci mi koja je ovo sorta:haha: zasto ima ovako malo cvetova, kod mene je alba slicna mozda i manje cvetova ima ali tako je i bilo prosle godine, jedva neki cvet a ona izbaci oko 800g :D
 
ja berem sutra...Pa bice jedno 20 kila.Ispod Agrila.Nisu bile forsirane, otkrivene stoje vec dve nedelje.Da sam ih pokrivao vec bih tri dana brao sigurno..
Post je spojen: [time]1273090378[/time]
_________________________________________________
nebojsa
moze i pivo,ali stvarno zajebana stvar.neznam kako ti je.
 
sutra berem iz plastenika nadam se oko 15-20 kg. ( prve ). :D
na otvorenom imam jako puno zelenih, za sada sam zadovovljan.
 
ja sam danas postavljao prijatelju foliju i evo kako je ispalo mada nije dobro pripremio zemlju ali cini mi se da nije lose ispalo
25upoas.jpg
 
boom

u pitanju je azija i stvarno ima malo cvetova ali su plodovi za sada dosta krupni.nije mi jasno.kleri mi je ponela ko luda ali su plodovi dosta sitni za razliku od prosle god.ocekivao sam obrnuto ali sta je tu je,videcemi sta ce do kraja biti
 
@boomsyte
Sto si sad postavljao foliju da nije rano jos?Ja planiram oko 10 jula da postavljam.
 
@ ivkovic
neznam ni ja sta da kazem, aj posto ti imas vise tj stariju aziju ako ti nije tesko sabiraj rod pa uhvati prosek koliki je po zivicu, ne verujem da je svi hvale bez potrebe, to sto ima po neki cvet ne mora da znaci da nece da izbaci kolicinu, da o5 napomenem meni je alba jos manje cvetala prosle godine ali kad sam na kraju sabrao sve berbe bilo je extra, jer one ne daju puno plodova ali daju plodove po 50g i vece, Aj kad uberes prvi plod Slikaj i postavi i reci mi kakav ukus ima pozzz :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

@hipija
To sam postavljao prijatelju on je vadio kod mene zivice i moze odmah da sadi, nisu frigo zivici, jun i jul vazi za frigo a ove "obicne" mozes kad god hoces
:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh