Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cvetove kidaj, ne pojedinacno nego cele grancice, loze seci sve da ti ne poustaj koren. I tako vise puta sve dok se pojavljuje
 
Cvet i lozu obavezno kidati da vam nevuce snagu bez veze iz korena, i ako nema vlage obavezno zalivanje uvece. Trebali bi i neku prihranu pustati kroz kap po kap za sto bolje ukorenjavanje.
 
E ljudi hvala vam puno :)
Da uzela sam prihranu za jacanje korjena ali sad da me ubijete ne znam kako se zove uglavnom je narandzaste boje heheheh ako vam ista znaci to sam dodavala u vodu i pustala na sistem KPK
 
nema veze koje je boje, bitno da je formulacija fosfora veca u odnosu na azot i kalijum, jer je fosfor bitan za ukorenjavanje, posle otprilike dve nedelje, predji na ujednacenu formulaciju
 
Pozdrav ljudi, sta se radi ja bas danas pustao 44 haifa (fosfor). Nema vas nesto...imam jos malo da rasadim i zavrsavam. Imam svoje sadnice i preteklo mi mnoogoo ako kome treba neka se javi.
 
Pozdrav drugari, sadnja mi nesto slabo napreduje izgoreh i ja i jagode... danas na terasi inace je pokrivena izmerih 43C. Nego sam malo u problemu, nestalo mi zivica marmolade i albe fali mi po 1200-1300 od obe ako bi neko da se menja dajem kleri sadnice za ove dve prethodne sorte. Pozdrav
 
Da si blize ja imam zivica marmolade koliko hoces...Btw kako nisam zakidala cvjetove na jednom redu danas samo jeli nasu jagodu sa folije sorta Clery:))Nije losa samo po mom ukusu je bolja marmolada jer je puno sladja a i socnija plodovi od marmolade su mi puno ljepsi i na oko:))Ako ovako bude i na proljece bas se cudim od kud tolike rijeci hvale za Clery ?
 
postovani proizvodjaci jagode interesuje me gde mogu da kupim zivice (frigo ako je moguce) pitome jagode "mara des bois" jedne jako ukusne sorte koja ima ukus sumske , interesuje i ko sve ovu sortu proizvodi u srbiji ja sam malinar al me interesuje ova sorta jagode mozda cu nesto malo i da je gajim (takodje me interesuje kupovina zivica "zenga zengane" puno pozdrava i hvala unapored na odgovoru vladan
 
Alo jagodari javite se ponekad :) . Salu na stranuc imam jedno jako ozbiljno pitanje posto sam do ove godine imao oko 7000 sadnica, sada zavrsavam sadnju i imacu jos 10000 pride.Sa 7000 sam bio zadovoljan prodavao kod kuce i do 200 kg dnevno a ostatak na pijaci na veliko. Imao sam u najjacoj berbi blizu 400 kg dnevno. E sada posto cu imati dosta vise malo mi je frka oko prodaje interesuje me kako vi prodajete koji imate i mnogo vise? Ja sam iz jagodine i ako ima neki otku u blizini interesovalo bi me kako ste prosli sa cenom? Za 60-70 dinara me ne interesuje ako treba vozicu ih za Beograd pre ih necu brati nego ih dati za 60 dinara. Pozdrav i hvala unapred na odgovoru.
 
Ja sam do ove godine imao jagode(ne znam koja je sorta, uzeo sam sadnice od rodjaka pre 10 godina).Ne zavaravajte se, na jagodama ne može nešto puno da se zaradi, ali je dobra zbog toga što stiže rano i što je to prvi priliv novaca u godini. ima dosta posla oko nje a najteže je kada dodje branje, nezahvalan položaj berbe, saget po ceo dan, leđa otkidaju. Posebna priča je prodaja, da bi išli na pijacu potrebno je doći na nju u 4 sata izjutra( bar kod nas, jer su tada tu i bosanski nakupci). U najvećoj sezoni na pijaci ne može sve da se proda, pa tada dajemo na otkup gde je cena bila od 40 do 70 dinara zavisno koji dan i da li su trebljene jagode( bez peteljke).
Zbog svih tih razloga smo jagode preorali i ne planiram u budućnosti da je sadim, ba ne ovako kao do sada. Možda eventualno posadim na foliju u startu veća ulaganja ali tu još predstavlja problem što mora da se navodnjava i preko leta, što dodatno podkupljuje proizvodnju tako da nisam optimističan.
Imao sam nešto malo i sorte zenga ali na nju uopšte nisam zadovoljan. Stiže kasnije od ove tako da nije za pijacu, jako brzo truli, ni nakupci je neću jer ne može da stoji, jedino za industriju može al mala cena otkupa.
 
Pa znas sta druze, ja sam sadio jagode na foliji i polivanje, prihrana i zastita maksimalna. Posadio sam i nesto malo bez folije jer mi preostalo sadnica. Mogu ti reci da je jagoda na foliji sa sistemom kpk i prihranom sasvim druga stvar odnosno nema veze sa sadnjom jagode "na slobodno"
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh