Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ ivkovic1978

Dobro nam došao. Grad u martu... neobično ali zato se i kaže "fabrika na otvorenom". I kod nas je bilo grada, sitan ali mogao si ga lopatom zgrtati. Ja sam pobegao sa njive dok je još bila kiša, mislim da me je grad zaobišao ali videću sutra. Ne znam šta bi tu specijalno mogao da uradiš. Nastavi da je redovno prihranjuješ i oporaviće se ona. Ja sam šišao pre 12-13 dana, već je uveliko počela da tera pa je pri tome stradalo i dosta novog lišća i ništa, pogledaj kako izgledaju. Blago tebi kad si pre 20 dana mogao da ošišaš, ja nisam od blata mogao ni da uđem. Kao što reče macosd nikako bakrom u cvetanju.
Agril moraš u cvetanju po danu da skidaš da bi pčele mogle da odrade svoje a ispod agrila je i slabo strujanje vazduha (nema vetra). Ako nisi skidao agril normalno je da imaš deformisane plodove.
I mene je interesovalo koja je sorta u pitanju ali u međuvremenu stiže odgovor. Jako lepo izgleda. I meni je kleri bila dosta krupna ali kako berba odmiče sve je sitnija.

@ macosd

Ako budeš u prolazu obavezno svrati :ppozdrav:
Menjanje traka i nije tako strašno kako se meni činilo. Spojim staru i novu spojnicom i onda staru izvlačim a novu uvlačim. Ne može ceo red izjedna već na 20-30 m izvlačim staru taman imam dosta rupa na foliji gde sam krpio trake spojnicama. Ne ide uvek sve glatko, desi se da zapne spojnica za foliju pa i da je malo pocepa ali nije strašno. Inače morao sam da ih menjam, imao sam jako puno spojnica pa mi je to dosta smanjilo protok pa na krajevima skoro da nisam imao pritisak. Zimus su miševi verovatno dodatno pogoršali stanje a spojnica 35 din pa računaj. Sad mogu da prodam spojnice i isplatim trake :haha:
Jutros slikano:

2sam451.jpg



2d95uac.jpg


A ovo popodne, kako lepi oblaci :haha:

20hx15u.jpg
 
ja jedva cekam da menjam trake, za ove 2 godine sam spojio min 400 spojnica, pa x 35 din,uh ima za dobar rucak u kafani :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:. Dobre su ti jagode, moje kasne minimum 15 dana u odnosu na tvoje ali meni je i bolje sto kasne jer stizu kad svima prodju i tada nemam problem za prodaju a braca rusi vec dolazili da pogadjaju :D
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
meni je ono alba ali u proseku su sve iste sem arose ona kasnije nastupa. Pozz odoh da spavam ,ustaje se rano, ostalo mi jos 25 folija da prihranim, ne smejuj da gladuju nikako :haha: :haha: :haha:
:ppozdrav:
 
I ja sam krenuo na spavanje pa kao samo minut da vidim šta se dešava :haha: i eto ....
 
lepo momci nema sta vidim da cemo da mi imamo lepu ekipu ovde proiizvodjaca jagoda koji imaju sa cim da se pohvale :D, samo jucerasnje vreme je stvarno bilo ludo a kod mene fala bogu nije nista palo sem neke male kisice tako da ja moram da zalivammmmm!!!!
@nebojsa
ja sam prosle sezone menjao trake ali sam se extra iznervirao bas zbog tog 20-30m pa izvlaci pa zapne, pa ovo, pa ono tako da sam ond pokidao foliju na pola i ubacio trake a jagode su same pokrile foliju i drze je za zemlju.
Malo sam izgleda zaostao sa tehnologijom i skroz sam zaboravio na varijantu sisanja u prolece jagoda vec sam radnicama naredio da mi skinu staro lisce jer se svakako saginju da skidaju stolone od jesenas pa eto...

@boomsyte
posto je folija od ovih iz vrbasa? ja sam kupio od lika iz odzaka i imao je ok cenu 7 din/m od 30 microna prosle godine sa 1,2 m sirine

a evo jedna slika za razmisljanje kako da napravimo ovakav banak
105z7n7.jpg


a tu nebi bilo lose da neko napravi i masinu koju imamo na ovom linku http://www.berries4u.com/growing.htm
ajde masek majstori da vas vidim u akciju ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
to je bar lako :haha:, masina za postavljanje sa kontra frezom (kosta ko pola stana u BG) i traktor od 80 - 100 konja, pa ko voli.

Ima jedan moj drugar nesti slicno, samo za podizanje bankova bez polaganja folije i kad upali traktor ode 5 evra na auspuh, a kad krene da radi ko zna koliko
 
poz svima.Evo nekoliko slika mojih jagoda povodom price od sinoc. :sta:

2vt8hzl.jpg
1zewqv.jpg


14v6w05.jpg


a evo i cvetova
8vyz2p.jpg
IMG]http://i43.tinypic.com/ypbmq.jpg[/IMG] IMG]http://i43.tinypic.com/ypbmq.jpg[/IMG] IMG]http://i44.tinypic.com/4gqiyx.jpg[/IMG]
Post je spojen: [time]1270146605[/time]
_________________________________________________
http://i43.tinypic.com/ypbmq.jpg[/IMG] IMG]http://i43.tinypic.com/ypbmq.jpg[/IMG] IMG]http://i44.tinypic.com/4gqiyx.jpg[/IMG]
 
@ivkovic
:D :D :D :D :D svaka cast care, odlicne su sada ih folijarno sa borom i antracolom i ima da pevas a nemoj da zaboravis i hranu da krkas!!!
Odlicen su ti jagode a tek bankovi!! Da li ste ih rucno pravili illi postavljanje je bilo masinski??
A sto se tice cene meni je to maloooooo
 
sta je antrakol? bankove sam pravio rucno .
Post je spojen: [time]1270121356[/time]
_________________________________________________
a u subotu dajem trecu prihranu.
Post je spojen: [time]1270154008[/time]
_________________________________________________
166yzdh.jpg
 
ja veceras vidio u prodavnici pakovanje od 250grama na pakovanju pise da su iz spanije
cijena 4X250g = 5 evra kilo
 
Antracol je preparat koji se kloristi kao preventivac za plamenjacu kod povrca a kod tebe ce da malo dezinfikuje rane na liscu koje nisu opasne a bolje da odradis nego da se posle mislis sta da radis.
Jel ste to sa lopatom samo nabacivali ili ste imali neki kalup za pravljenje banka?
 
ja sam mislio da isprskam ponovo ridomilom i kvadrisom radi preventive ali probacu verovatno i taj antrkol.sto se tice bankovaradjeni su potpuno rucno posto je mala povrsina u pitanju.
 
PA dobro taj cvet sto si pokazao i nije onaj pravi, ja sam tek prosle godine cuo za to "lazni cvet", javi se po neki pre vremena, to sto si pokazao imam i ja na po neku jagodu, ali zna se sta je cvetanje, mislim da ti je jos rano za Quadris sacekaj jos neki dan jer on se koristi kad ti krene bar 5-7 cvetova. A ne vidim zasto bi mesao ridomil i quadris, mislim da oni imaju slicno dejstvo :sta:, protiv trulezi korena , pepelnice i palezi. koju prihranu sad planiras da stavljas?
Post je spojen: [time]1270159360[/time]
_________________________________________________
@ macosd
cena je 256 po kg (18.5m u kg, 50 mikrona, perforirana, 7 rupa u 1m)
 
yara14-11-25 sacekacu par dana pa cu da vidim sta se desava i sa liscem i sa cvetanjem.a pojava cveta nije sporadicna.osim toga biljka tera prave cvetne grane.
4gqiyx.jpg
 
I ja mislim kao i boomsyte da nemaš potrebe da mešaš ridomil i quadris. Idi prvo ridomilom jer ima veću karencu a quadris ostavi za kasnije. Ni jedan ni drugi nisu nimalo jeftini.
To za "lažni cvet" da budem iskren nisam do sada čuo mada i ja imam po koji cvet.
 
Nisam siguran ali mi se cini da je to jedan profesor na predavanju pricao, kao javi se u martu po neki ali retko koji od njih uspe, sto sam i imao priliku da vidim, Ovo sto je postavio ivkovic nije lazan ali prva slika mi se ucinila kao da jeste,
Post je spojen: [time]1270161686[/time]
_________________________________________________
mala greska za prihranu, nisam lepo video sastav, poceo sam i da slepim polako :haha: :haha: :haha:. yara14-11-25 nije lose ali bih ipak preporucio kalcijum sulfat + magnezijum a u pocetku berbe 16:8:32,
 
@boomsyte za lazni cvet si u pravu ima i toga kod mene ali to su cvetovi kod kojih je sredisnji deo crn cim se cvet otvori.cak sam u prvi mah posumnjao na cvetojeda ali mislim da je jos rano za njega.
Kalcijum sam davao vec dva puta folijarno .
 
Uh bas me zbunjuje tvoja tehnologija :sta: :sta: :sta:, jos ti nije ni cvetalo a ti si mu stavio 2x kalcijum :sta: :sta: :sta:, nikako mi ne ide logika :sta: :sta:. Ja sam dosta ratio predavanja o tome i najbolji program za sada je momirovicev sto sam ti poslao, a i bio sam kod njih na oglednom polju, i covek stvarno ima znanje. Po njihovom predavanju staviti prihranu kad joj nije vreme isto je kao da je i nisi stavio, moze samo da dodje do kontra efekta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh