Jagode-opšta tema

Jeste, prvo branje, ali nabrano samo dve gajbice na 16 ari površine. Sutra očekujem nekih stotinak kila. 250-300 je cena.

- - - - - - - - - -


IMG_1c8026ef44736b14eaa197754df12d57_V.jpg
IMG_096a370db9c9cfdc44ad7c70d0b23058_V.jpg
IMG_bb3c5c5fb5666a32a461a34e8881f169_V.jpg
IMG_2382300a3c071b2df54b80f69f2b85a0_V.jpg
 
jel neko drzi pokrivene jagode agrotekstilom sada kako bi je zastitio od rutave bube
ja se razmisljam al se plasim da ispod agrila ne bude mnogo toplo

Послато са SP6.2_Lite уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav za sve forumaše. Pratim Vas već tri godine i bez Vas bi bilo puno teže. Nešto ste se uspavali poslednjih dana. Verovatno ste svi u jagodnjacima. Do sada nisam postavljao pitanja,već listao,tražio i učio. Sad imam jedno pitanjce. Jagoda mi je u cvetu. Kojim insekticidom da tretiram protiv tripsa. Sorta je zenga. Poz za sve jos jednom.
 
Danas bih tretirao jagodu switchom, quadrisom i kalipsom. ( tako mi rekao kao neki stručnjak ). Da li je potrebno i switchom i quadrisom, ili da nešto izbjegnem. Jagode su u cvjetanju.
 
Hvala Radashine. Prskao pre 5-6 dana abastateom, al´ sam mislio da ne deluje na trips. Sada mi dali u apoteci dicarzol. Ne znam koja mu je karenca u jagodama? Nisam primetio da ga ima ali za svaki slucaj. Cuo sam da je gadno ako se pojavi. Napominjem da je zenga u pitanju. Da kasnije stize i da ne pobijem pcele,zbog oprasivanja.

- - - - - - - - - -

I još jedno. Dal' da idem kalcijumom sada u cvetu ili kada se formiraju plodovi?
 
jel neko drzi pokrivene jagode agrotekstilom sada kako bi je zastitio od rutave bube
ja se razmisljam al se plasim da ispod agrila ne bude mnogo toplo

Послато са SP6.2_Lite уз помоћ Тапатока
Ono sto sam naucio citajuci ovde, mnogi drze agril zbog rutave bube i ranijeg sazrevanja. Ima i to svojih mana ali i prednosti. Stiti od bube,ranije stizu ali moguca pojava botritisa ako nije dobro zasticena i mozda nedovoljno oprasivanje( zavisi od sorte). Prevruce ne bi trebalo da bude zato sto je bele boje. To je neko moje misljenje,ali bolje da ti daju savet iskusniji.
 
Nazad
Vrh