Jagode-opšta tema

@sopot,

sto se tice sorte Daroyal ne mogu ti nista reci jer nemam iskustva sa njom. Mislim da je Bomy sadio tu sortu pa moze da nam on kaze nesto vise o njoj. A sto se tice Medene ja mislim da ce ona kvalitetom naci svoje mesto na trzistu. Jagodu i dalje prodajem po 200 din za kg i niko se ne buni za sada mada na pijaci ima od 130 - 180 tako bar pricaju. Ja za to ne marim znam da sa mojom svezom jagodom ne mogu da se mere te sto stoje danima i sto su uvezene pa trunu u marketima i niko ih ne uzima. Moja ponuda a njihov izbor. Zato mislim da svi mi koji proizvodimo ne treba da dozvolimo da nam cenu formira niko sem nas samih a kvalitet ce izaci uvek u prvi plan. U Zrenjaninu opet kisa, kisa i samo kisa.
 
kako prodajes jagodu je l imas tezgu ili ti dolaze na vrata... i kako bi prodala jagodu sa 4ha...
 
pozdrav jagodari!bili smo i mi na pokaznom polju u Zaklopaci,bilo je dosta dobrih informacija(bar za nas pocetnike)..meni se isto daroyal dopao najvise,sto se izgleda tice,al medena daleko je ukusnija.al pored svega mi cemo albu saditi i ove godine.jako smo zadovoljni..
kodnas u backom gradistu mi prodajemo od kuce(albu) za 180..ima ljudi koji ne pitaju za cenu posto znaju da dobijaju svezu jagodu sto i kozlica kaze,a ima i koji kazu da je jako skupo..da je na pijaci ovoliko onoliko..ja kazem samo da onda kupujte tamo...:)
 
Weeee al smo se raspricali :haha:, ja od posla ne stizem ni komp da upalim:haha:.
@kozlica
Problem oko sajta ti je sto ga vecina antivirusa vidi kao virus a sto da me ubijes neznam, meni na NOD 32 i ESET nije hteo ni da cuje a kad sam ih iskljucio mogao sam da pristupim tvom sajtu, a sto se tice onih nepravilnih plodova to je problm oko oprasivanja i ponekad nedostatka bora, i ja ih imam dosta.

Jagodari kako je kod vas uspevate li da sacuvate od:kisa: jagodu, gledam da mnogo ljudi kuka zbog trulezi, ja sam izgleda ub 2 momenta kad sam prskao switchem i teldorom i da kucnem u drvo u 1,5h nisam bacio do sad ni 2kg, a juce me je omasio grad za 100m pored nove parcele,sve je sravnio sa zemljom, lopatom si mogao da ga skupljas::lose::
 
Poslednja izmena od urednika:
Поздрав свим јагодарима. Нови члан сам на овом форму, треба ми мало времена да се снађем и укључим у вашу причу. Све теме у вези производње јагода су ОК и добро је што постоји овако нешто да се искуства размене.
 
@boomsyte
Mogao bih da postavis neku sliku tog "omasaja" grada, i daj koordinate radi bolje zastite.
 
I ja ne bi kukao od kise mene je saranio insekt
Isponabadao mi plodove i isti su istruleli a od njihove trulezi rasirile se i na sve ostale
Svu trulez sam morao rucno da skinem i mogu vam reci muka ziva
Sledece godine na zastitu moram dobro da pazim
Prosek za ovu godinu po zivicu pasce , bas me interesuje koliki ce prosek biti kada zavrsim sezonu
I uprkos mrazu imao sam dosta cvetova ali samo jedna nepaznja i ode posao
 
kad ces da je šišaš... ja imam jagode jos uvek ali male kolicine, 25kg dnevno sa 20ari..
 
@sopot

Cestitam na zavrsenoj berbi mi nazalost jos nismo ni poceli

Imam jedno klasicno pocetnicko pitanje :sta:
Kod nas je ova godina krenula katastrofalno snijeg u maju nas je sve iznenadio kisa neprestano pada nase jagoda kako nam se cini potpuno su se dale u rast a ploda nema ni pola ocekivanog..veceras gledamo listovi si svijetlo zeleni i sve mi se cini da ima nedostaka djubriva.Vlage ima i previse a sad bi i kroz sistem trebala pustiti prihranu i skroz sam u dilemi sta da radim pa ako ko ima koristan savjet neka napise bilo bi mi od koristi .
 
kad ces da je šišaš... ja imam jagode jos uvek ali male kolicine, 25kg dnevno sa 20ari..

Za mesec mesec i po dana

---------- Poruka napisana u 23:09 ---------- Prethodna poruka je at 22:55 ----------

@sopot

Cestitam na zavrsenoj berbi mi nazalost jos nismo ni poceli

Imam jedno klasicno pocetnicko pitanje :sta:

Kod nas je ova godina krenula katastrofalno snijeg u maju nas je sve iznenadio kisa neprestano pada nase jagoda kako nam se cini potpuno su se dale u rast a ploda nema ni pola ocekivanog..veceras gledamo listovi si svijetlo zeleni i sve mi se cini da ima nedostaka djubriva.Vlage ima i previse a sad bi i kroz sistem trebala pustiti prihranu i skroz sam u dilemi sta da radim pa ako ko ima koristan savjet neka napise bilo bi mi od koristi .
Hvala na čestitkama,
I kod nas (bar kod mene)količina je podbacila, ali me je cena izvadila. Ako su ti listovi bledunjavo zeleni- prošarani najverovatnije je nedostatak gvožđa (što je kod mene isto bio slučaj pred samu berbu) ja bih ga na tvom mestu oprskao, brzo se usvaja 3-4 dana pa ako se boja lista ne promeni onda vidi šta ćeš.
Ne znam šta koristiš od đubriva, ali ako ti je mnogo bujna jagoda to je po meni problem (ja sam ga imao ). Moj savet smanju količinu formulacije koju koristiš i forsiraj formulaciju sa povećanim kalijumom. Takođe uradi (ako nisi) folijarno obavezno kalcijum bar dva puta.
Što se količine vode, jedini način je da povećaš koncentraciju đubriva, npr. ako je zalivano 1000g sa 1000l, konc je 1%, smanji količinu vode ali da ti konc. bude maksimalno do 3%.
Ne znam koju hemiju koristiš za trulež ploda, ali moj ti je savet SWITC.
 
Djubrivo koje vi koristite kod nas nema.
Kristalon je najpopularniji tako da ga i ja koristim.Nakon sisanja sam isla sa zelenim kristalonom do behara nakon toga sam samo jednom uspjela da prihranim sa crvenim(a on je sa dodatkom kalijuma) sutra cu ici sa njim pa sta bude nema mi druge.
 
Evo i ja malo da se pohvalim, dolazila mi je televizija B92 u ponedeljak. Snimali su mi jagode i dao sam neku izjavu. Emisija ide u nedelju u pola osam pa pogledajte.
 
Poslednja izmena od urednika:
Juhu ima li zivih :)))))

Kozlice mozes li mi reci koliko si nabrala medene to me mnogo interesuje, ove moje sad krenule kao lude :haha:

Naredni post premešten u: http://poljoinfo.com/showthread.php?5759-Otkup-transport-i-plasman-jagode
 
Poslednja izmena od urednika:
je l moze neko da mi kaze iz iskustva koliko 7200 sadnica clery-ja treba da rodi u prvoj godini... ja sam ubrao 1000kg, zanima me koliko mi je trulez unistila posto ne mogu da procenim... znam samo da sam bacao i cele rodne grane zbog trulezi...
hvala unapred
 
Nezahvalna procena kolega,mene su puzevi ojadili,najezda kao da ih ima milion.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh