Jagode-opšta tema

@stole77,
nisam te zaboravila strpi se malo ukocena sam ne mogu da se pomeram tesko mi da sedim a ima da ti napisem dosta pa necu da zurim da ne pogresim negde. Gledacu za vikend. Pozdrav

---------- Poruka napisana u 18:43 ---------- Prethodna poruka je at 18:41 ----------

@VLADOVUK

idi na moj sajt tamo je opisano sve po fazama nadam se da ce ti biti od koristi. www.jagode-monako.co.cc

---------- Poruka napisana u 18:46 ---------- Prethodna poruka je at 18:43 ----------

@Dida

pogledaj na moj sat mozda ce ti pomoci da vidis kako sam ja uradila svoj jagodnjak.
 
@Kozlice vjeruj mi koliko sam na tvom sajtu da sam potpuno sigurna da ga znam napamet :osmeh:
 
@ kozlica

Imao sam ih ja takvih za izvoz:haha:, to se javlja oko nepravilnog oprasivanja i malko nedostatka bora, obicno ide kad je kisa u cetanju
 
Kozlice ne zaboravi onda i meni da odgovoris na PP , ljepo ti je to , ja sam odlucio da sve jagode sadim u jednored , nesto malo vise folije ide ali mislim da je to puno bolje za ovaj moj dio gdje kisa kada krene ne prestaje po 7 dana , samo ne znam koju gustinu da idem , mogu birati izmedju 5 , 7 ili 10 komada po metru duznom , sorta lia mi se dobro pokazala u plasteniku na 10 u metar , dali je netko sadio Aziu u jednored , i kakvi su opci dojmovi za nju , ona mi trenutno naj manje trune od svih jagoda a jednako su spricane , i treca je godina al je solidne krupnoce , solidne slatkoce , vodenasta , sve pet za nju.
 
@boomsyte

izvini nisam razumela tvoj komentar. Ne znam na sta mislis konkretno pojasni mi. Gde je doslo do nedovoljnog oprasivanja i nedostatka bora? Kako to da pospesim ako se komentar odnosi na mene?

---------- Poruka napisana u 22:47 ---------- Prethodna poruka je at 22:45 ----------

@Dida

nije bitno da znas napamet sajt vec sam ti ukazala na tvoj predhodni post kada si pisala o travi i oranju tj na nacin kako sam ja to resila. Pozzzzz

---------- Poruka napisana u 22:47 ---------- Prethodna poruka je at 22:47 ----------

@mojalovaa.
ne brini samo da mi popuste ledja i stize vam odgovor nisam vas zaboravila.
 
Janos izbrisi poruke da ti mogu poslati PP .
Nema frke kozlice sacekat cu toliko , bommy i ti bi mogao kad stignes da das odgovor , kozlice , plod je deformiran jer recimo pcela oprasi samo pola cvjeta i ta pola puno bolje napreduje , one tvoje petokrake su ti srastli cvjetovi to je ustvari vise jagoda u jednoj , one su se spojile jos u korjenovom vratu kod samog stvaranje , to se naj cesce desava samo u prvoj godini , dalje ne , ako imas grbave jagode ili da su kao kozije sise , to je zbog nedostatka bora ili slabog oprasivanja.
 
@mojalovaa

u celom zasadu samo je ta jedna pronadjena i zato sam bila iznenadjena kako se to desilo ovo mi je prvi put da se srecem sa tim. Hvala sto si mi pojasnio da znam za ubuduce ukoliko bi mi se to desavalo.

@VLADOVUK

sto se tice sajta ako ides na link iz ovog foruma neki su rekli da nisu mogli da udju, tek kada su adresu ukucali u pretrazivac uspeli su. Probaj i ti na taj nacin.
 
kad šišate jagode... je l to ide jedno sad posle berbe odmah, pa onda ono jesenje ili prolecno kako ko vec radi...
 
sorta medena


levo je sorta marmolada desno je sorta medena


medena za degustaciju


medena zri


medena krece put kupaca
 
Kozlice dali je to ona kineska vaga sto kosta oko 1500 dinara , kako si zadovoljna s tom vagom , ja bi si kupio sljedeci put kad dodjem u srbiju.
Ova medena je po izgledu veoma slicna Arosa jagodi , meni se ta arosa lani nije uopste svidjela bila neka zilava i bljutava , a sad sam je upravo pojeo , mekana , slatka , mirisi , jeste da je lani bila susa al sada nista ne razumijem.
 
@mojalovaa
nemam pojma za vagu dobila sam je ali da ti pravo kazem nisam ni gledala ko je proizvodjac. Aj pogledacu pa cu napisati. Znam samo da joj je cena kod nas u gradu oko 5000 din. Meri odlicno i moze na bateriju a moze i na struju.
 


Slike sa oglednog polja u Zaklopači holandske rane sorte

Mislim ima četri slike, ali se vide tek preko programa za otvaranje, pa koga interesuje nek pogleda, ide tabla-sorta tabla-sorta

Kozlice,
Ne ispratih na forumu recimi jel imaš samo medenu od holandskih ranih?
 
@sopot

samo Medenu od holandskih ali ti mogu reci kako svaki dan sve vise zri da sam odusevljena ukusom a boja je nesto posebno, crvena kao crno vino. modro crvena. Vidim da su i kupci odusevljeni sa ukusom i izgledom. Medena ce se definitivno posiriti na nasem trzistu.
 
kozlica

dali je kasno za prskanje trave totalom dali će uticati na sadnice ako bih sadio sredinom jula
 
Kozlice,
šta misliš o Daroyalu, (verovatno si čitala o njoj) ja sam gledao i jednu i drugu činimi se da je Medena malo pretamna bar za Beogradsko tržište, pa može da se desi da je ljudi iz ne znanja mešaju sa Turskom (bar dok ne probaju), mada joj je ukus stvarno dobar.
 
Poslednja izmena:
kosio sam ove godine i mislim da vise nikad necu... kosio sam jedno 5x i to poslednji put pre pocetak berbe kad sam zasrao i plodove... sva sreca u nesreci ova kisa ih sprala pa su cisti... sad mi je trava na nekim mestima u visini zivica... i ima gde brljam po travi da nadjem jagode...

spicio bi ja i sad total ali imam stalone pa nece da valja...
 
Гласам за варијавтну трава версус тотал. Падне кишица нема блата милина, а и лепше видети травњак.
 
Nazad
Vrh