Jagode-opšta tema

jel neko zna gde se mogu kupiti trake kpk a da ih misevi nece da grizu? bilo ovde spominjano mislim da je boomsite govorio davno da je uzeo u nekoj firmi pa ako ko zna neka kaze
 
Poz ljudi. Posle berbe kako je najlakse ili cime je najlakse pokositi jagodu? Hocu daizbacim 1ha pa da sadim ponovo. I kako je najlaske pocupati foliju. Da li imate neku masinu za to ili kako to radite? Posto ja to jos nisam radio. Znam za trimer ali mislim da to tako sporo ide....
 
Poz ljudi nameravam izmedju redova prskati stompom od korova pa me inteesuje da li ce uticati na zivice da se ne prime kad dodju u dodir za zemljom.Znam da deluje na seme korova a gospoda apotekari ne znaju da obrazloze kako zasto zbog cega ....::sramota::::sramota::::sramota::
 
Ako ima neko da prodaje sadnice jagoda sorte roxana i asia, neka mi se javi u inbox ili neka ostavi neki kontakt
 
Stole 77 plod sorte ASIA je dosta krupan, cvrst i otporan,, a umerene slatkoce i lepog mirisa i lako se bere.Ponekad se pojave plodovi nepravilnog oblika koji uglavnom uspeju da sazre za berbu.Vrlo retko se pojave i supljikavi plodovi.
 
pozdrav.interesuje me bunar sa kojeg zalivate jagode koje je dubine koliko je cola cev i koliko ste platili.ja imam busen na 17 metara sa cevima od 7,5 cm
mislio sam da mi je do pumpe sto ne dobijam dovoljno vode (5000 sadnica moram zalivati iz 2 dela)..dao sam u zajam pumpu pa su vukli iz kanala na leru su maltene pucali vatrogasne cevi a kod mene pun gas pa jedva....
 
Posle koliko vremena od kraja branja sisate jagode?
Овиси и о временским условима. Ако је сунце без облака период а велике врућине зна да спали јагоде и да сав труд преко ноћи оде бестрага. Можда ако имаш мрежу за засенчивање.
 
jel neko zna gde se mogu kupiti trake kpk a da ih misevi nece da grizu? bilo ovde spominjano mislim da je boomsite govorio davno da je uzeo u nekoj firmi pa ako ko zna neka kaze
U Jagodini Mak tape od 0,200 mic (bivsi QUEEN GILL) možeš kupiti po 5,80 din.Prava je retkost da ga miševi ili insekti načnu.Kontakt mogu da pošaljem na pp.
 
Stavi kontakt na forum, nije problem

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da li neko od vas skida stalone nakon berbe a prije sisanja jagode. Ja ih do sada nisam skidao ali možda neko jeste i da li utiče na naredni prinos? Inače, neko je postavio pitanje, ja jagodu šišam oko 1. avgusta.

- - - - - - - - - -

Jos jedno pitanje, jednored ili dvored? Iskustva?
 
Ja sam od prošle godine presao na jednorednu sadnju. Iskustva su : lakse se zaštićuje lakse se bere, duplo manje ide creva i slavina itd.
Koliko košta jednoredna folija od 50 mikrona?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Jedan red creva ide a isto staje u red. Navrati do mene kad si u prolazu da ti pokazem.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Za creva i slavine je u pravu, obicno se stavlja razmak od 18-20cm izmedju biljaka i dobije se približno isto biljaka na dužni metar. Kolika je sirina gredice u osnovi a koliko na vrhu i koliki je razmak izmedju biljaka?
 
I ja nisam verovao dok nisam prošle godine postavio.
Tacnu sirinu gredice ne znam ali znam da je folija metar siroka i da idu rupe na 16 cm. Kada sve saberes na kraju u njivi moze da stane vise vrsta a u vrsti priblizno isto sadnica.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nazad
Vrh