Jabuka

Slazem se ja sa tobom. Matematika je jako losa, jos ako se nastavi ovo sa reexportom Poljske jabuke pukli smo nacisto. Poredjenja radi 2002 godine je cena gajbe jabuka bila 400din, prosle godine je islo po 550din za prvu klasu. Evro je otisao sa 58din na 120din. Zastita je katastrofa, preparati sa kracim rokom zastite a sa jacom cenom. Tacno covek ne zna sta da radi vise...

Šta se sekiraš kad znaš o čemu smo pričali :bravo:
 
Koja podloga na jabuci daje izdanak kao ružino trnje? Imam jednu u placu ali ne znam koja je podloga primetio sam da tera trnje kao da je ruža.
 
MM106 ima kao trnje (otprilike 2-3-4 cm) dugacke ali nije bas sam vrh ostar, ako je vrh bas uspicen kao kod ruze onda nije 106-ica.
 
To i mene buni znam kako izgleda na 106-ici ovo je baš kao klasična ruža ima i takvo trnje i takav list.

- - - - - - - - - -

Može li se razlikovato 9 od 106 vizuelno mislim da li ima baš vidne razlike ili treba malo prakse?
 
Ali je jabuka ipak iz porodice ruža za one koji nisu znali,nekima bude čudno kada kupe grmoliku stablašicu ružu izvrsno se cijepi na stablo jabuke.
Domaća jabuka je hibridnog porijekla, a nastala je u centralnim dijelovima Azije, odakle se raširila po cijelom svijetu te nam je danas na tržištu dostupno više od 7000 sorti. Jabuka je drvenasta biljka, a pripada porodici najljepše skupine cvijeća, a to je porodica ruža. Poznato je svima da je ruža kraljica cvijeća, pa su tako jabuka i ruža dvije prekrasne ljepotice u bogatoj porodici ruža.
 
Ali je jabuka ipak iz porodice ruža za one koji nisu znali,nekima bude čudno kada kupe grmoliku stablašicu ružu izvrsno se cijepi na stablo jabuke.
Domaća jabuka je hibridnog porijekla, a nastala je u centralnim dijelovima Azije, odakle se raširila po cijelom svijetu te nam je danas na tržištu dostupno više od 7000 sorti. Jabuka je drvenasta biljka, a pripada porodici najljepše skupine cvijeća, a to je porodica ruža. Poznato je svima da je ruža kraljica cvijeća, pa su tako jabuka i ruža dvije prekrasne ljepotice u bogatoj porodici ruža.

Ruze stablasice se rade tako da se neka od vrsti grmolikih ruza cijepi visoko na jabuku?
Ja sam uvijek mislio na divlju ruzu
 
Ma da to je najčeśće na divlje ruže ali sam htio reći da može i na jabuku ali to se slabo primjenjuje jer izbacuje izdanke jabuke.
Divlja ružu moraju dugo stablo uzgajat u rasadniku oko 2-4 godine ovo je bio brži naćin ali još uvjek se da naći na crno kada nekom treba brza lova.
 
Poslednja izmena:
Probat cu sigurno.
Lijepe su mi te ruze stablasice a vec sam htjeo ici vaditi divlje ruze ali uvijek me nesto sprijeci tako da mi je to vec nekoliko godina neostvarena zelja.
A i cuo sam a sad je i njoko potvrdio da se divlja ruza mora dugo uzgajati.
Ova informacija o jabuci kao podlozi me jako razveselila, nikad se ne bi sjetio...
Sto kaze Gandrad evo nove zanimacije i izazova!
Vec razmisljam kako moram umnoziti M9.
Vidis Marjane da je to vrlo primjenjiva podloga:osmeh:
 
Njet, ni zbog ruza necu, ja razmnozavam lavandu i smilje i jos kojekakvo zbunje, ruza je za mene lepa jedino kao rezani cvet - za vazu. Imam M26 to dovoljno je krzljavo za mene. Drvo nije drvo ako je manje od 3m to je onda zbun.
 
Pazi da ima jedna sorta pa da poverujem da je neka prirodna mutacija, ali da ima svih vrsta voca, cak i razalicitih sorti - GMO - dal gresim ili ne gresim, ali to u moj vocnjak nece doci nikada.
 
Nazad
Vrh