Izmene zakona poljoprivrednog zemljista

Tesko je obicnom coveku da bude politicar . Za to treba biti "mentalno podesen" i imati obraz debeo kao djon i ogromnu dzigericu . Izbori kao izbori se cesto izmanipulisu ai i kada dodju drugi i oni su potkupljivi i dzaba truda . Ne jednom se desilo da su odabrani ljudi "od poverenja" se povampirili .
 
Selekcija je čudo. Nažalost kod nas je i dalje na snazi negativna. Proces treba obrnuti. Ne očekujem da se preko noći dođe do pravih ljudi, ali se moraju menjati ti loši. U demokratiji se to radi na izborima. Ako neko sprovede revoluciju i dovede do promene sistema, onda će se to rešavati na drugi način. Dotle to može da se radi samo na izborima.
Ono što sam primetio kod nas jeste činjenica način na koji pristupamo ljudima i poslovima. Uvek gledamo da nas neko ne zezne. To je samo pokazatelj kako razmišlja taj pojedinac, odnosno on sam razmišlja kako se neko može zeznuti. Iz mojih nekih iskustava poslovnih, nikada nisam razmišljao o tome da li će neko da me zezne/prevari. To može da uradi samo jednom i više nećemo saradjivati. Iz mog koncepta iskrenosti, sve poslove završavam na vreme, odgovorno. Nikome nisam ostao dužan, a verujem da će i oni koji meni duguju platiti.
Imao sam ove godine iskustvo sa nekim kamiondzijom, koji je bio poprilično neprijatan preko telefona, kada sam mu govorio da ćemo mu isplatiti turu trule repe, jer su ga mnogi zeznuli. Tražio sam samo par dana strpljenja i da pronadjem način da to izvedem. Kada sam izveo, onda me je zvao i zahvaljivao mi se i pitao da li mogu da mu pomognem da dobije još neki posao. Takvi su naši ljudi, ali to je od nas napravila u poslednje vreme država, koja gleda samo da nas oglobi i zadovolji potrebe partijskog sistema. Država koja ne preza da stalno menja pravila igre. Seljaci to iskušavaju iz godine u godinu i prilagodjavaju se tome na taj način da oni zeznu državu. Mi smo da kažem u trci pacova, ko će koga da zezne. Kada se to okonča onda ćemo ići napred.
 
Uvek gledamo da nas neko ne zezne. To je samo pokazatelj kako razmišlja taj pojedinac, odnosno on sam razmišlja kako se neko može zeznuti. Iz mojih nekih iskustava poslovnih, nikada nisam razmišljao o tome da li će neko da me zezne/prevari.

Ako si mislio na mene ko me bolje poznaje zna da nisam iz te price . Sa ostalim se manje vise slazem . U mome zivotu nisam upoznao nikoga ko je imao afiniteta prema visem polozaju a da nije imao pavlake na rukama pocevsi od srednje skole pa preko studentskog saveza do koje kakvih pozicija . Nadam se da si ti od onih retkih koji je u politiku dospeo iz drugih i plemenitijih razloga .
 
Nisam mislio na Vas, jer Vas ni ne poznajem. Mislio sam uopšteno. Znam kako pojedinci razmišljaju.
Nešto pokušavamo, ali teško je kada nemate tu snagu u glasovima i brojevima odbornika, poslanika, kao i dovoljnog broja kvalitetnih ljudi da napravite nešto. Moja deviza je strpljen spašen, doći će i neko naše vreme, valjda. Najbitnije je praviti stvari na zdravim osnovama.
Osnovnji sastojci da se nešto promeni su: pravi ljudi sa idejama, dobra organizacija, prave informacije, komunikacija i naravno novac. Sve to skupiti u isto vreme je jako teško.
 
Istina. Izvinjavam se.
Ali to nije presudno. Bolje je nekad imati i čoveka koji zna da šta treba da se "uradi" u pravom momentu, u interesu svih, a to opet ne mora da znači da je sve pošteno.
 
Poslednja izmena:
Novi zakon o poljoprivredi je usvojen.Valda je sad svima jasno da amandmanima nista nije moglo da se uradi. Sad se i Grubanov oglasio i izjasnio da je zakon los. Ko je pratio rad skupstine tih dana video je da je to bila jedna velika farsa da bi se zakon doneo do nove godine. jer do 31 12 je trebalo odgovoriti Tenisu da li je zakon usvojen i da li su mu sirom otvorena vrata. Mnogi su ovde pokusali da ispolitizuju pricu sa pojavljivanjem Canka i Pajtica ispred skupstine prilikom nasih protesta. Posto se nisam jedno vreme oglasavao malo cu samo pojasniti. Canak, Jerkova, i jos neki poslanici su izasli iz skupstine koja je bila u zasedanju da bi dali podrsku okupljenom narodu. Pajtic je dosao samoinicijativno kao predsednik pokrajinske vlade. Bogaroski je bio kao pokrajinski sekretar za poljoprivredu. Ljudi to su bili legitimni predstavnici vlasti pokrajine pa ako nam oni ne daju podrsku ko ce onda? Za vreme protesta trazili smo da nas prime i Vucic i Nikolic, ali odgovora nije bilo. Mi kao da nismo gradjani ove drzave? Za informaciju svih islo se i kod naj visih crkvenih verodostojnika ne bi li se urazumio vrh ove nase vlasti, ali i pored naj bolje njihove volje vlast je ostala gluva. Sta je falilo izlaganju Canka, Jerkove, Comicke, Bogaroskog i jos nekih poslanika u skupstini???? Ali njihova rec je bila nista prema reci jednog Marjana Risticevica i glasacke masine SNS. Male su sanse da Predsednik Nikolic vrati zakon na doradu. JEDINA preostala sansa nam je prikupljanje 100000 potpisa koliko je potrebno da bi se raspisao referendum gde bi se gradjani jasno izjasnili da li su za izdavanje 30% zemlje strancima ili domacim tajkunima na 30 godina. Razmislite o tome i potrazite gde mozete dati svoj potpis.
 
Interesantno. Na preotestima 2011, ako dobro pamtim, bili su vučić, nikolić i ostali sns-ovci da podrže seljake, kada je bilo pitanje suprotno od današnjeg, što sada oni rade.
 
Coci@ Naši zahtevi su SVI usvojeni,ako te interesuje ima na nekoj od predhodnih stranica kad sam napisao kako će konačna verzija izgledati,tako je urađeno tako da nije baš istina da se amandmanima nemože ništa promeniti.Kakve veze ima šta je Grubanov rekao,njemu ovo niti pomaže niti odmaže, on prica onako kako misli da će dobiti više aplauza.
 
Ne vidim sta je usvojeno osim da se rok otplate poljoprivrednicima za kupljenu zemlju produzava do 10 godina. Samo da te podsetim ako se vrati zemlja predvidjena restitucijom, a to je oko 100000ha i ako se 30%drzavne zemlje izda na 30 godina, koju ce zemlju domaci seljaci kupiti??? Ostace ledine i utrine. E to ste vi postigli vasim zahtevima.
 
Da u lokalnoj samoupravi može biti više investitora,zemlja će se prvo prodavati RPG pa ići 30% investitorima.Ako se zakon bude poštovao imaćemo u ponudi više zemlje nego do sad za licitaciju,ili eventualno isto kao i do sad. (Na nivou cele teritorije govorim.Na lokalu će biti negde manje ali na dosta lokacija vise)
 
Ako se zakon bude poštovao . To je samo ako i sam je risticevic dao intervju i rekao zakon je dobar ako se bude tako koristio znaci vec oni znaju kakve su rupe u zakonu.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ikako moze biti vise zemlje za licitaciju kad su kod nas i ostrva u sred jezera stavili da se licitira i osocne jame od komunjarskih farmi koje su na dr. zemlji i sad su rupe dubine 2 m cirka,i p[osto su van ograde sad u krug farme vuku osoku onako na zemlju,sume isle na licitaciju,selima oduzeli pasnjake i to na licitaciju a sad samo povrsinu vode(jezero) da daju na licitaciju mozda moze kuruz na one sundjere .
 
Neverujem da ima rupa,problem je na terenu taj zakon primeniti,prijaviti nepravilnosti....da su hteli rupe nebi ga ni menjali.
Daleko od toga da nece biti muckanja ali onda treba na sva usta dici glas protiv toga ako se nekom tolerise nesto sto nije u skladu sa zakonom.
 
I tu dolazimo na ono što Živko Ćurčić, jel beše tako ime, kaže: mora se voditi računa ko se glasa na lokalu, ko ulazi u ta tela i insistirati na javnosti rada tih tela. Ne kad donesu odluku da se negoduje, nego da se prisustvuje tokom razmatranja i odlučivanja. I sednicama SO i tela koja će obrađivati popise i namene zemljišta.
 
Jeste to resenje ali koliko je ostvarivo u praksi?Ako se prikljucis nekoj politickoj partiji kako izdejstvovati da se bude na listi odbornika?Ako se ide kao grupa gradjana nisam bas upucen sta moze da ostvari,da li grupa moze da da odbornike za SO.....

- - - - - - - - - -

Ti jos uvek verujes u deda mraza?
:haha::haha:Ipak mislim da ti verujes u deda mraza jer si se nadao obaranju zakona a sad nekakvim potpisima i neznam cemu jos.
 
Komisije koje su dosad najviše muvale na dosadašnjim licitacijama ubuduće one odlučuju koji investitor(ili više njih) će uzetiti 30% zemlje na lokalnom nivou. Mišljenja sam da je to jedna od rupa u novom zakonu koji je donet a kako vreme bude odmicalo pojaviće se još koja.
 
Nazad
Vrh