Izgradnja štale za ovce i koze - Sam svoj majstor

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
Stale su kao iz bajke ali nazalost sa nasim standardom i stanjem u ovcarstvu su jos dugo nedostizne. Slike su sa raznih sajtova iz Nemacke.

Stala Richard Kiemer-a iz Nemacke.

a za ovu stalu nebi bilo dovoljno da ceo forum proda ovce. Sta da drzimo posle tu svi zajedno? :D
kad vidis ovako nesto da ti dodje da places od muke...
 
Poslednja izmena od urednika:
Kao prvo, pozdrav svim dobrim ljudima.
Danas sam odlucio da podelim moje znanje o izgardnji objekta, unutrasnjosti objekta, smestaja hrane... Svo moje znanje skupljano u proteklih 2-3 godine je u ovom folderu. Sve je skinuto sa interneta, nesto je i od ljudi sa ovog foruma, dopisivanja...
Ko pravi objekat ili zeli da preuredi po mogucnostima, moze da pomogne. Svako dobro vam zelim, ja krecem dogodine samo da bude zdravlja i vremena ( Eura, dinara i dolara) sa izgradnjom za mojih skromih cetrdesetak idf ovcica. pa polako. Tiha voda breg roni. Mnogo probema u prosih 2-3 godine ali mnogo. Nadam se da ce krenuti sve na bolje, kako meni tako i vama. Bice slika kad pocne gradnja, iz prve ruke, od prvog do posednjeg eksera... (Y)

https://drive.google.com/folderview?id=0B9xVVA6OjHtCOVpDb0QxczdBeXM&usp=sharing
 
Dejane, hvala što si podelio ovo sa nama ! :ppozdrav:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Meni se najviše dopadaju ove jasle, planiram ovakve da napravim od drveta, bitno mi je da ova strana koja je do hodnika bude pod kosinom tako da kada im se sipa zrno, silaža, rezanac samo sklizne na dole a meni ne smetaju njihove glave. Ako me razumete ...
 
Imam ja takve jasle sto ti kazes. Odllicno su se pokazale za svu hranu. A ispred jasala je bagremov stub, sluzi kao stepenik, lepo se propnu i nema nazad dok jedu.

2vhxagm.jpg
 
Uhvatih malo vremena pa da postavim sliku. Pisao sam već i postavljao slike prvog dela ovčarnika, sada izgleda ovako. :ppozdrav:



Imam u planu još desetak kvadrata krova i onda će biti objekat 14 x 15,4 u potpunosti podređen ovcama. Tu je došla klizna kapija, prozori sa providnim leksanom, sve drvene površine su zaštićene, a u planu je i silo trenč 4x5m pored tog dela zida koji nije malterisan.
 
Uhvatih malo vremena pa da postavim sliku. Pisao sam već i postavljao slike prvog dela ovčarnika, sada izgleda ovako. :ppozdrav:



Imam u planu još desetak kvadrata krova i onda će biti objekat 14 x 15,4 u potpunosti podređen ovcama. Tu je došla klizna kapija, prozori sa providnim leksanom, sve drvene površine su zaštićene, a u planu je i silo trenč 4x5m pored tog dela zida koji nije malterisan.
Koliko planiraš grla da imaš? Da ti nije mali silo trenč?
 
U planu je do 50 grla. Mala greška 6x4m, a mislim da će biti dovoljan. Lucerka, ječam + grašak ili sirak će nadam se uskoro u rol bale.
 
Ne znam čiji je ovo snimak, vidim da je u pitanju objekat za koze a pokrivaju jednoslojnim limom .
 
Poslednja izmena:
Na snimku ne mogu da vidim da li je lim izolovan, ako nije to nikako neće biti dobro, pogotovo ako drvo nije zaštićeno.
 
ja kad sam pitao da li da pokrijem crijepom ili limom rekli su mi da kondenzacija će da kaplje odozgo i toplije puno pod limom međutim ovo je čini mi se otvorenog tipa tako da sma crijep postavio
 
Ovaj objekat hmmm. Bacanje para. Samo sto to sve lepo izgleda. Krovna konstrukcija prekomplikovna, lim nema flic. Stubovi direkt ukopani u beton u ravni sa zemljom, to ima da istruli za 4-5 godine. Srucen beton, puno gradje, objekat nizak za lim...
Objekat je ceo zatvoren sa daskama sa svih strana, tu ima da bude kondenza, pljusak unutra. Osim ako ne drze 10 koza.
 
Nazad
Vrh