Izgradnja štale za ovce i koze - Sam svoj majstor

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
CUJ NJEGA , hihihiiiii

Ocemo li na radnu akciju kod tebe da ga dignemo do prvog snega :D
Daj molim te ne sanjaj , to su pare da boli glava , mnogo breeeeeeeeeeeee
A i sta ce tebi taki veliki , uradi manji , ali precrtaj ovaj i bit ces zadovoljan.

Ako imas pare , doci ce iz firme koja se time bavi i uradit ce ga za mesec dana.
E ako ces da ga radis , dolazim sa jaganjcem na raznju i ima da se zna ko je bre gazda u carsiju. ::svaka cast::
 
Meni veliki i ne treba, već mali ali takav, lep, funkcionalan,...

A, pošto nemam ni najmanju predstavu koliko za to treba ::novac:: onda molim da mi pomognete oko cene velikog pa ću znati koliko bi me proporcionalno koštao mali. :ppozdrav:
 
Kada sam pomenuo slike,mislio sam na prakticna resenja. Ovcarstvo je vise madjionicarski posao u nas,ako nije u pitanju hobi...a sto rece jedan moj profa,sve ispod 580 kom je hobi...(ne znam odakle mu ta cifra). Tendencije ce se uvek menjati,danas ono sto izgleda da je buducnost,sutra ne mora biti,npr PKB farme,koje su pravljene za jednu rasu,a danas se cuva druga pa se javljaju problemi...
Po meni,treba voditi racuna o provetravanju objekta,suncu,oceditosti terena,visini objekta,a ostalo(jasle,hodnike,izmuzista!!,senare,pregrade i pregone...)covek pravi spram svojih i potreba zivotinja,kao i svojih mogucnosti. Mozda ce ovaj objekat sa resetkastim podom na kraju biti idealan za susenje duvana,ko zna... :ppozdrav: :ppozdrav:
 
deda Čampi je napisao(la):
Karalicu , prijatelju , nema tu nikakove mudrosti. .................................. Odradio sam sve sto trazi marketinska struka ; ..................................
I sta se desilo , COBAN OSTAO COBAN , veruj mi da nikom nista nisam uradio ................................. uzas kakovih bolesnih ovaca ima i sepavih a on kaze da je u Vojvodini i Srbiji jos gore.................kada sve to znas , kome da nesto nudis , samo gubis vreme i polemizira se.

Na ovom forumu ima izvanrednih tema i diskusija i ljudi su shvatili da se moraju okrenuti struci i da moraju uloziti da bi bili sigurniji , da im bude lakse itd.

Medjutim uvek i imas onih koji mudruju i sto kaze neko - bla-bla.

Teoretiziranje , takovima bi mogao pisati knjigu ali cemu ih uvjeravati u nesto sto oni nece prihvatiti.

..........................................
SHVATAS , nekome je dovoljno jednom da vidi a nekome treba cela vecnost.

Deda, pa šta reći osim 3 x ::svaka cast:: za "majstora na kub"!!! Savremenim jezikom ovih današnjih klinaca: "Brate, vrh .... do jaja, da mi rikne keva" !!!

Mislim da delim mišljenje većine ako ako kažem da nam treba još ovakvih post-ova u budućnosti !!!

Karalic je napisao(la):
Deda, e sad je kraj , nema dalje...
Posle Tebe i Tvojih slika , sve je ostalo smesno.
Steta , ugasi nam temu..
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Pozdrav sa Kosmaja
:cao:

Karalicu, pa skoro da je tako (Steta , ugasi nam temu..), mada, nadam se, da će ove fotke i video materijal iznedriti još više kvalitetnih diskusija, pre svega argumentovanih (najbolje primerima i fotografijama sopstvenih objekata, kao npr. naš prijatelj sa obronaka planine Venčac - Ile de france), a manje suvom teorijom i kritikom u stilu "hajde da nešto napišemo, pa ako prodje ...."?!

U svakom slučaju, nastavljamo dalje u očekivanju da se na naš Forum registruje još ovakvih članova kao deda Čampi !!!

:ppozdrav:
 
Maestro , pa pobogu covece ti stvarno pretera. Nafalio si me kao da sam neznam ko , ko Bred Pit , a ja deda - opicen i lud.

Hajde da ubacim malo slikica kako sam ja radio ovu moju sirotinju za mojih 20 ovcica.

Znaci , pored staglja , po pola dvorista da imam dvoriste u dva dela da mogu da odvajam ; janjce od ovaca , kada sisam ili obrezujem papke, cistim jednu stranu ili nesto radim pa da imam gde da preteram da mi ne smetaju.

Vanjske jasle - nadsteresnica je predvidjena da tu ovce jedu cele godine , da su na zraku , da lako donosim hranu i cistim okolo. U letu - kad je sunce jako ili kad je kisa , mogu da se skolone na suho.
Spavaju u supi pored staglja ; u zimi i po noci ako primetim besnu lisicu , dok ju ne koknem.

Nisam jos zavrsio ali predvidjeno je da jos uradim sa desne strane jos nastavak u "L" , da mogu sa traktorom dovesti travu i da je sve u suhom , tako da si pripremim za dva obroka ; veceru i dorucak. Kada se digne rosa , nakosim traktorom i opet parkiram tu za iduce obroke.

Jasle su u obliku stola , odignute od zemlje 40cm do vrha daske gde ide seno/trava , da ne mogu da razbacuju. U toku rada se i te prednjice , koje ce na svakih 15 cm imati cevku , tako da svaka ima svoje mesto ali da se nemoze gurati u stranu da izgura slabiju ovcu ili siljezicu. Sirina tih jasli/hodnika , je 1m , jer kada ce biti janjaca oni ce biti sa druge strane , znaci svi ce da jedu iz njih. Te prednjice jasli cu vruce pocincati da ne korodira.

Eto kako je deda zamislio sirotinjski ovcarnik i resio pregon , hranu itd.
Da moze bolje , moze , ali za mene i ovih 20 komada to je H sa *****
Mozete da komentarisete dokle god hocete , ovo je dobro i provereno.

Evo slikica :

2h5rvye.jpg


14t1wtg.jpg


2v0mj5i.jpg


2cdgz68.jpg


19849d.jpg


qsw269.jpg


f2khnq.jpg


2h4b50i.jpg


qq1x8y.jpg


fd7okp.jpg


2192y6s.jpg


2h4l5km.jpg


1z5unwl.jpg


11uuf12.jpg


1r3nly.jpg


Eto i iz SATELIT me vide , moj ranc i robija pored sume a druga tacka su livade gde skolujem kerove.

rstpub.jpg


ZadovolJni ?
 
@maesto izvinjavam se ako sam nesto pogresio nevolim da polemisem mnogo da se raspravljam
volim da imam i da radim drago mi je da ima ovde par ljudi od koi se moze nauciti dosta
zanat se ne uci nego se katde od maistora
 
http://i52.tinypic.com/qq1x8y.jpg
Pohvale za objekat i funkcionalnost istog uz jedan mali komentar - na gornjoj slici se vidi ograda na ovčarniku od otpada od struganja gradje i najbitnije pod hitno skidaj koru sa drveta jer se tu prvo pojave oni mali djavoli :zli:
 
Dobra primedba ali deda je te okrajke pospricao sredstvom za podkornjake - DRVOCID

A osim toga to je privremeno , tu dolaze vrata od daske da se moze zatvarati da ne duva propuh.
JBG , nemoze se sve odmah uraditi , treba pare , hihihiiii , bit ce , bit ce.

I ostalu gradju treba poprskati jer mekano drvo je mamac za te male :zli:
Neznam dali ste kada u vecernje sate sedili kod objekta a ono se cuje kako ti mali :zli: jedu moju dasku ili rog.
U jutro se moze naci piljevine na zemlji ispod.

Ja to dobro znam jer pored mene je 1400 hektara borove sume , i razgovarao sam sa sumarima o tom problemu.
Ti mali :zli: pojedose sumuuuuuuuu
Neverovatno ali mora se prskati da se sacuva suma.

Eto , jos jedna informacija za one koji pocinju graditi - poprskajte prije postave , lakse je jer kada dignete , necete sigurno da se penjete gore i da prskate.

Bravo majstore , dobra opaska. :D

Setio sam se da imam i fotku kako pod korom urade gnezdo

2ef2szn.jpg
 
-Setio sam se da imam i fotku kako pod korom urade gnezdo-
'Koga zmija ujede'... Ključne reči su 'pod korom' te stoga prskanje bez skidanja iste nema punog efekta. Ovo govorim iz iskustva i mislim da bi trebao pod hitno da je skineš. Odosmo u off izvinjavam se kolegama.
 
DA , dugujem vam jos i senik/stagalj pokazati .

Dimenzije ;
- sirina 7,5 m , a supljina gde ide seno je 6m , ostalo je hodnik prema supi gde su ovce.
- duzina je 12 m + 4m supa za ovce

Izgradio sam ga na sledeci nacin.

Osnova-stupovi su od metalnih cevi , koje u Naftaplinu zovu - kolone fi 160 , na njih je navareno plosno zeljezo 80x5x400 , na razmak od 1m .

Na vrhu je metalna ploca od 10-12mm sa vijkom od M16 , na koji posle dolazi greda .

Na plosno koje je na stupu dolazi hrastova STAFLA / DEBLJA letva 5x8 cm , na koju ce se posle zabijati daska.

Kada sam zalio stupove betonom u zemlji , posle sam zasalovao po celoj duzini na visinu 60 cm i zalio betonom viseci temelj da mi sve stupove poveze a i da daska nije nisko do zemlje jer od kise se podljeva i trune.

Postavio sam gradju , stafle , valovite ploce , omazao sve drvo sa sirovom naftom u koju sam ubacio drvocid i zatim sve obio daskom koju sam posle omazao takodjer , iz vana i iz nutra

Tada ostaje samo finisiranje , vrata , farbanje cjevi itd.

Ubacio sam u senik jedan kamion sodera , poravnao i nagazio !!
ZASTO ?
Da mi se ispod sena ne nastane stakori a i izbjegao sam vlagu od zemlje.

Evo malo slika , da vidite kako je to deda uradio.

24qi8tz.jpg


23r8l0h.jpg


24zlzcp.jpg


fk0e43.jpg


6iem9g.jpg


346rqet.jpg


2e17eyo.jpg


ETO PUNO JE - 1200 malih bala 18-25 kg sena

Mozda vam ideja sa metalnim stupovima pomogne a i staticki je bolje od drvene konstrukcije.

pozdrav od dede
Post je spojen: [time]1289327078[/time]
_________________________________________________
cukaneca je napisao(la):
-Setio sam se da imam i fotku kako pod korom urade gnezdo-
'Koga zmija ujede'... Ključne reči su 'pod korom' te stoga prskanje bez skidanja iste nema punog efekta. Ovo govorim iz iskustva i mislim da bi trebao pod hitno da je skineš. Odosmo u off izvinjavam se kolegama.
ZNAM BURAZERU , rekoh ti da je privremeno i zakucano pred zimu.
JBG , treba imati pare i dasku , hihihihiiii
Sad imam dasku ali ja sam ti sam a i 63 pune , pa molim te lepo.
Stignem ako ne RIKNEM , hihihiiii
Sve OK nitko se ne ljuti.
 
deda Čampi je napisao(la):
Maestro , pa pobogu covece ti stvarno pretera. Nafalio si me kao da sam neznam ko , ko Bred Pit , a ja deda - opicen i lud.

................................
Zadovoljni ?

Moj deda Čampi,
i skoro generacijo (stariji si samo pola decenije), nije to hvaljenje, već samo iskazivanje pažnje i divljenja tvom trudu i radu koji je uložen da bi se stvorilo sve ono što si pokazao, a imao šta i da pokažeš, mislim da se većina članova Foruma slaže.

Mislim da se "gadno varaš" ako "misliš" da si Bed Pit :sta:, jer on češka Džoliku, a mi se "zamajavamo" sa ovcama i kučićima !!! :haha:, :haha:, :haha:.
Medjutim, siguran sam da se i ti kao i ja ne bi za stalno menjali sa njim - doduše moglo bi za neku noć, onako da se dekice malo "omrse" ?! Jesam neki Urednik, ali to mi ne daje za pravo da idem toliko u :off_topic: !!!

U svakom slučaju lepi pozdravi i još fotkica, šema, dimenzija i ostalog, jer će većina nas, iz toga, sigurno nešto naučiti !

:ppozdrav:
 
evo resetkastog poda radjen kod guce u vajatima mozda je neko i bio tamo

xkn2tw.jpg

Post je spojen: [time]1289338471[/time]
_________________________________________________
na farmi kompas u kragujevcu slikano pre par godina

mrtxz8.jpg

9zlli8.jpg

ngsf36.jpg
 
Nazad
Vrh