Izdavanje državne zemlje u zakup

Kod nas crkveni odbor izdaje zemlju,putem kovertiranih ponuda,i dobiju skoro duplo vecu cenu,naspram cene arende koliko se krece kod nas.
 
Nije 56 nego 57.5 hiljada...a sad se vade repe i skida se kukuruz uglavnom sa tih njiva pa možeš da zamisliš ostalo...:ppozdrav:
P.S. Mislim da ima ko izlicitira još i odvodnjavanje da plati na te njive,nisam siguran...

- - - - - - - - - -

A šta ako ostane na tebi???:sta:

Ako ostane....pa to je lako.Sa mojim prinosima ja 50000rsd/ha mogu da platim ladno....iz inata mogu i 55000rsd.Ako me dobro naljute uzecu je i za 60000rsd.Preko toga necu ni terati.Tih problema se ne bojim.Samo da ja imam novca da uplatim ucesca za sva nadmetanja i stvar je resena.
 
Kod nas je problem sa licitiranjem državne zemlje rešen...Matijević uzeo Agroživovu farmu, uvalio piliće i uzeo sve sebi... A naši seoski stočari i nazovi stočari (ovi nazovi stočari šuruju sa kojekime i prepisuju na sebe neka stada ovaca i drugih životinjki samo da se dočepaju parčeta zemlje) dobijaju zemlju u pizdincima i krš kvaliteta... Mi ostali možemo da se češkamo samo...
 
Kod nas su neki soferi sa 10-15 kamiona u vlasnistvu pokupovali neke ovcice,a sve umaticene i kao sada su presli na stocarstvo podneli zahteve za pravom preceg zakupa,a zemlju dali drugima u pod zakup nas ratare ko jebe mi treba da pocrkamo sve u kompletu sa porodicama.I to je u redu sve se zna sve se cuti i tako u krug.
 
tomo u pravu si 100 na 100 opsta otimacina sa pravom preceg ... kriminal i to blago receno . u igri svi u lancu od stocara do precednika opstine a mozda i dalje ... ovo je posao za vise organe republicke ispekcije ako i oni nisu u talu. a ratare otpilike u otpis...
 
Ја сам јиче ишао на лицитацију, све што је потребно за исту:
Потврда да имаш земљу у свом власништву
Потврда из МУПа да ниси мењао у задњих 3 године адресу пребивалишта
Потврду да је на теби газдинство у задње три године
И наравно уплата о депозиту за жељену земљу...

Нас су јуче погазили наши тајкуни по ценама дупло вечим од почетних 31 000 динара...тачно су знали шта је ко хтео да лицитира и пре него ли је почела иста...шта ћеш јадни немају леба да једу...
 
nije dobro sto se na tome zavrsi zato i idu ovakvi postovi sto samo na tome zavrsi. da malo zagrmi drugacije bi bilo. a sto se tice preceg zakupa vama ratarima niko ne brani da drzite stoku, stocarstvo je i onako smrvljeno jedino ta zemlja neka svetla tackica. a sto se tice pod zakupa protiv toga sam, kod nas 80 posto zemlje ide u pod zakup, i jos nema mehanizma protiv toga,a nama postenim stocarima uvek umanjuju za 50-60 posto povrsine. sve u svemu anarhija.
 
Пречи закуп и на тој земљи онда сејете репу коју стока једе, сејете сунцокрет који стока једе, сејете пшеницу који стока једе...е кад се то уреди да онај који посеје горе побројане културе добије забрану једно 30 година да лицитира било шта е онда ћемо да причамо о праву пречег закупа...

Које право бре пречег закупа, кад се Вашим понашањем посерете по нама ратарима и онда кукате како смо Ми алави...
 
stocarstvo u srbiji nazalost pocinje i ratarsku proizvodnju koja je donekle i isplativa da vuce u ambis. zasto ? pa prvo sto se masa subvencija preusmerava u stocni bunar bez dna pa potom pravo preceg za tepsiju ribe na stetu budzeta republike a i pokraine i na kraju opstine ... mislim da je dovoljno ... ako nastavim neko ce se naljutiti...
 
Trenutno je jedan od vodecih kriminala u zemlji u davanju drzavnog zemlhista po pravu preceg.Farma pilica dobije 2000ha.Seju repu izmedju ostalog.Traktor nemaju....pa dokle to ide.Sve to nadlezni vide ali ne mare.Zarad pet zaposlenih na farmi ostaje bez zemlhe oko 50 drugih porodica.To nije dobro...
 
Nazad
Vrh