Izdavanje državne zemlje u zakup

Naravno a ne samo isprskas i uzivas celo leto sve setiri u vis.Nikog ne zaposlis i blokiras po potrebi.Ovako neko svako uzme po neku kravu,neku kosnicu , neka seje luk i sargarepu i neka primi po nekog radnika.
 
:cool:...verujem da ima zloupotreba...siguran sam da ih ima....

...ali i dalje ne vidim razlog za ukidanje tog prava...???!!!...

....sprečiti zloupotrebe, trajno sankcionisati prekršioce...a povećati broj hektara po uslovnom grlu u cilju povećanja stočnog fonda...

... i da, naravno, ne vidim smisao davanja tog prava privrednim društvima...to ograničiti strogo na individualne poljoprivrednike...:cool:


...ne treba ukidati to pravo, samo treba par promena. ...ako obradjujes 70ha i imas 20 krava i jos 20 uslovnih grla ne slduje ti nista, jer mozes da ih nahranis sa te povrsine. Ako imas samo 30ha onda dobijas jos 10 da nahranis stoku...a ne da se utrkujes sa ratarima....
Moje misljenje da bi to bilo posteno prema ratarima i stocarima
 
Sasvim jednostavno, ko da vise dobija je, novac odmah i resena stvar, a ne ovako, svi zasticeni kao beli medvedi, te stocari, te krupni posednici , te ovi te oni........E da bi tako bilo prvo treba da se ima uredjena drzava, a zna se gde mi zivimo.......
 
...ne treba ukidati to pravo, samo treba par promena. ...ako obradjujes 70ha i imas 20 krava i jos 20 uslovnih grla ne slduje ti nista, jer mozes da ih nahranis sa te povrsine. Ako imas samo 30ha onda dobijas jos 10 da nahranis stoku...a ne da se utrkujes sa ratarima....
Moje misljenje da bi to bilo posteno prema ratarima i stocarima
Po meni je ovo razuman predlog. Stocari ne mogu u trku sa ratarima jer nisu konkurentni. Ratari su odskocili zadnjih godina to je evidentno, U stocara ne ubrajam farme tipa Matijevic i kompanija. 5000 krava, a 15000 hektara u posedu. Izem ti agrarnu politiku.
 
...ne treba ukidati to pravo, samo treba par promena. ...ako obradjujes 70ha i imas 20 krava i jos 20 uslovnih grla ne slduje ti nista, jer mozes da ih nahranis sa te povrsine. Ako imas samo 30ha onda dobijas jos 10 da nahranis stoku...a ne da se utrkujes sa ratarima....
Moje misljenje da bi to bilo posteno prema ratarima i stocarima


:cool:...ako imaš 30ha i 40 uslovnih grla...dobiješ još 20 do 30ha...10ha da nahraniš stoku i 10 do 20ha da stvoriš rezervu za proširenje stada...

..i da, naravno...coci je u pravu...čim si privredno društvo nema prečeg zakupa to sam već rekao....:cool:
 
Srazmerno potrebama treba dodeljivati u zakup. Napravi se lep pravilnik pa svako da dobije šta mu treba. Još mislim da zadnji kriterijum mora biti i godina proizvodnje onog što licitira. Neko od 60god će da licitira kako bi mogao da zaradi da isplati decu narkomane po gradovima dok će za to vreme neko mlad jedva sklapati kraj sa krajem. Realna situacija je to.
 
:cool:...to je jedan apsolutno besmislen stav predmetnog zakona...da nije žalosno što postoji i predlagač takvog stava i onaj koji je to usvojio bilo komično do suza...

...ustav kaže: poljzemlj može posedovati samo državljanin ili domaći privredni subjekt...ustav propisuje i da poslovati u Srbiji može samo domaći privredni subjekt...

..iz rečenog sledi: bilo koji stranac koji želi poslovati u Srbiji mora registrovati privredni subjekt po domaćim propisima i samim tim je domaći privredni subjekt...

...crni arapin registruje doo u Srbiji zemlji i taj doo kupi poljzemlj ovde...vlasnik je stranac, ali je firma domaća...stranac posluje normalno i nikomu ne brani da dobit iznese iz zemlje...sve je u skladu sa ustavom i bez gorepomenutog tragikomičnog člana...

...gašenjem doo poljzemlj može pripasti, na neki od zakonitih načina, samo i jedino državljaninu Srbije zemlje....to je postojalo i do sada, a postojaće i ubuduće....sve dok na referendumu ne odobrite promenu ove ustavne norme...:cool:
 
Srazmerno potrebama treba dodeljivati u zakup. Napravi se lep pravilnik pa svako da dobije šta mu treba. Još mislim da zadnji kriterijum mora biti i godina proizvodnje onog što licitira. Neko od 60god će da licitira kako bi mogao da zaradi da isplati decu narkomane po gradovima dok će za to vreme neko mlad jedva sklapati kraj sa krajem. Realna situacija je to.

Ja mislim da takvima treba pogaču na glavu i....
Šta ima on sa 60g da traži u poljoprivredi :osmeh:

Realna situacija je to.
 
Treba da živi i taj sa 60 god nemojmo sada i sa godinama života uslovljavati zakup. Pod hitno pravnim licima treba ukinuti pravo prečeg zakupa po osnovu farmi a privatnim limitirati do 20 ha po istom osnovu. Papir sve trpi ipak je ovo Balkan.
 
:cool:...to nije u redu....za pravna lica i da podržim...ali bilo kakvo ograničenje za porodična gazdinstva nikako...prvo stočarima koliko treba, pa što preostane ratarima...:cool:
 
:cool:...to nije u redu....za pravna lica i da podržim...ali bilo kakvo ograničenje za porodična gazdinstva nikako...prvo stočarima koliko treba, pa što preostane ratarima...:cool:
Podrzavam ali stocarima kojima fali zemlja na osnovu brojnog stanja stoke a ne kao do sad npr. ima 50 krava + druge kategorije a vec ima 100 ha registrovano pa na mamu pa na tatu pa jos sad i za stoku da ima prednost e krivana malo kome fali u redu a ne ovaki izvolte na licitaciju ko svi drugi.Ako si stocar i terba ti rana za stoku otkud ti 20 vagaona zita.30 vagona kuruza ili kojecega drugog na prodaju ili si prodao zar ti nije trebala hrana za stoku ,ovako su klasicni ratari.
 
Sigurno,ali to nista ne znaci sve vise se uzima za druge igrace konkretno ove sto seju repu pa ih secerana gura tako da ko juce nije imao saksiju a danas 0.5 ha a ti nasledio i patis se sa npr.30ha nemas sanse protivu ovih a lokalnu samoupravu zivo zabole za tebe bitno da oni uzmu pare::jako_besan::
 
Nazad
Vrh