Iskustva sa kurirskim službama

Zato izbegavam da saljem otkup kroz kurirsku sluzbu. Nego uplatis mi na racun i saljem ti robu sa otkupom 0din.
 
Kad su se pojavile ove kurirske službe,ja sam bio oduševljen kako to sve lepo funkcioniše i rado sam naručivao sve što mi je trebalo. Sad...muka mi je kad treba nešto da poručim. Razumem da se desi ponekad greška,da paket "zaluta",ali ponašanje vozača (ne svih,ali većine) mogu slobodno da nazovem lopovlukom i bezobrazlukom. Royal bih posebno mogao da izdvojim kao najgori,a slažem se sa @ NA da je post expres trenutno najbolji.
 
Ne znam samo da li primaju posiljke po selima, ali i to mi vise odgovara nego da ceo dan neko kuci ceka kurira.
Sad mislim da je Bex bio,narucim cetvrtak ujutru dizne za prskalicu trebaju mi sezona u toku, kazu u Kosmosu bice u petak kod Vas, oce ocin. Tek u utorak isao na prskanje.
 
Upravo i ja mislim da su ti kancelarijski moljci najveci problem. Mislim da sam pisao kad sam zvao BEX da dodju za posiljku pa mi se redjale neke gospodje dok se nisu usaglasile da je posiljka teska i da nisu u mogucnisti da je prevezu. Par dana kasnije vozim i u kolima valjda na HIT radio se reklamiraju kako oni prevoze posiljku veliku, vecu i najvecu. Moja je verovatno bila veca od slona. Znaci obicna djubreta, rade kako im se cefne.
 
U vecini firmi srednji menadzment pravi problem. To su ti moljci koji unistavaju i nize radnike, a dugorocno gledano unistavaju i vise strukture zbog loseg balansa u firmi.
Znam koliko puta mi bude i zao tih kurira kad smo kuci i sedimo, on naidje nema vremena za casu soka da popije.
 
Ne znam sta im je tu fora kad imaju ugovor sa nekim? Zasto ne bi mogli da posalju nesto i mimo tog ugovora?

A sto se AKS-a i paketa i para tice verujte da mnogo zavisi od kurira. Bas su mi stizale skoro posiljke sve na vreme, a i pare. Kurir radi ovaj kraj vec par godina i znamo se i tako ispostuje on mene, a i ja njega i svima dobro.
 
Meni nije jasno to ispoštujem ja njega... časa soka... čašćavanje... posao je posao... platiš da ti se donese ili odnese paket... on za svoj posao dobija platu... ja dobijam uslugu... ako mi se ne sviđa usluga tražim drugog... tražim besprekornu uslugu... zbog svega takvog smo i došli da kao ozeblo sunce očekujemo da nam uzmu novac i još smo srećni zbog toga i još ga i preplatmo.... to samo kod nas...
 
Koja bre plata? Rade za male pare sa svim i svacim. A da trazim drugog ne mogu jer su svi gori i gde onda naci bolje. I sta meni znaci kad sam kuci da ga svratim na sok ili da mu ostavim kusur 20-30 dinara? Ja necu da osiromasim, a on se covek bolje oseca. Kad mi donese pare onda mu ostavim po 100-200 dinara, za mene nikakva para, a njemu opet znaci. Mozda deluje glupo i nepotrebno to sto radim, ali na kakve sve idiote covek naleti stvarno osecam potrebu da se tako ophodim prema ovom kuriru. Recimo ja ne moram da cekam kuci, da budem dostupan na telefon, on zna gde da se javi kad me nema, a sve to dosta znaci.
 
Nazad
Vrh