Ishrana koza

Jaradima dajem od 15 dana starosti granulu za jagnjad i jarad.Kad napune 2 meseca dajem im 2\3 granule i 1\3jecma.
@Entuzijasta.Pretpostavljam da surutka i stocno ne idu zajedno radi moguce pojave proliva.Stocno brasno je dobro kao laksativ za probavu).
 
Kad smo vec kod tih ljuspica,da li postoji koncentrat za krave muzare u granulame(peletiran)??Ovaj sto ja dajem mnogo sitno mleven pa koza samo prkce kad ga jede.
 
Moram opet da se javim i ako mi se ne objašnjava mnogo, ali vidim da pojedinci nisu razumeli o surutki. Jarićima se sa stočnim brašnom ne sme davati surutka ili mleko jer dolazi do nadimanja.
Što se tiče koncentrata najbolji je u granulama iz više razloga kao prvo kozama manje smeta prilikom uzimanja hrane za zdrve, a drugo granule su termički obrađene pa je manja verovatnoća do pojave clostridije u mleku a posle u siru što je za posledica rano i kasno nadimanje sira što u sadejstvu sa drugim bakterijama iz štale sa ruku donosi velike problema u proizvodnji sira ako se uzročnici na vreme ne indetifikuju. Pozdrav Milan!l
 
Crni tekiru granule znači paletirani od Čantavira ali koristio sam i od drugih proizvođača.Ovde je problem što se koristi za krave a on ima previše bakra akod nas se ne može naći koncentrat za koze.
 
mudric milan je napisao(la):
Crni tekiru granule znači paletirani od Čantavira ali koristio sam i od drugih proizvođača.Ovde je problem što se koristi za krave a on ima previše bakra akod nas se ne može naći koncentrat za koze.
Hvala druze. :ppozdrav:
 
Agro mil Pojate ima u svojoj ponudi koncenrrat za koze.Nije paletiran ja ga trenutno koristim tako sto ga mesam sa rezancem.Cena je 1030din za 40kg.
 
Jesi li uporedjivao deklaraciju sa konc. za muzare?Ako nisi,uporedi,molim te, pa izbaci na forum.Polako nabavljam koze pa treba i konc. da se kupuje.
 
Pozdrav drugari.Kod mene u gradu ga nema u prodaji ali cu pogledati u susednom Uzicu.Jako me raduje da se konacno pojavljuju proizvodi namenjeni direktno za koze.I ja sam nedavno kupio granule za "jarad i jagnjad"(inace svi proizvode samo za jagnjad). Ovu granulu proizvodi "Cantavir",ima 18% proteina. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
100% velika plana ima granuliranu hranu za sve kategorije koza, ovaca i krava, jagnjadi,jaradi i teladi i trenutno najpovoljnije cene i ima premixe po holandskoj tehnologiji
 
vla je napisao(la):
100% velika plana ima granuliranu hranu za sve kategorije koza, ovaca i krava, jagnjadi,jaradi i teladi i trenutno najpovoljnije cene i ima premixe po holandskoj tehnologiji
Hvala ti druze ,oticicu koliko danas da pogledam. 100% ima predstavnistvo 500~600m udaljeno od moje kuce,maltene pred nosom a nikad nisam svratio da pogledam kakav im je repertoar ishrane. E to se u nasem narodu kaze:"Lenjost je gora od bolesti". :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ovih dana sam imao nesto slobodnog vremena pa sam malo obilaziio ovdasnje kozare.Malo druzenja nije na odmet a i ponesto se vidi i nauci.Bio sam kod jednog deda Urosa,ima veoma zanimljivo stado_On kaze da su alpske medjutim ja mislim da su melezi(sarene su koze~braon bele sa crnim rogovima).Imaju "kravlje vime" crne boje i dobro su mlecne(on kaze da mu daju zavisno od starosti od 2,5~6lmleka).Nemam razloga da mu ne verujem jer se vidi da imaju dobra vimena.E sad,sve to nije tako vazno, vec sam video jedan veoma cudan nacin ishrane.Jutru i vece im daje normalno koncentrat i zob,seno imaju na volju,a deteline nema, kaze skupo.Zanimljiv mi je bio popodnevni obrok:svez beli krompir secen na kriscice+sargarepa secena na listice+koncentrat i sve to zameteno(smesano).Kaze matori sejao krompir i sargarepunegde ispod Ponikava,nije mogao da proda sve a dzaba ne da pa daje kozama.E sad sargarepa u redu ali krompir "ziv" nekuvan ne znam koliko mu je to dobro_On kaze da im nista ne fali,rado jedu i daju dosta mleka.
Sta vi ljudi mislite o tome i je li neko imao slicno iskustvo? :sta: :bravo: :ppozdrav:
 
Slazem se za sargarepu, ali za presan krompir, e to vec... Pa i svinjama se prethodno kuva , pa se tek onda daje, a poznato je da je svinja svastojed (omnivar) i da imaju savrseni digestivni trakt , za razliku od koza koje su izusetno probirljive i osetljive. Ne znam , nisam siguran da je to dobro... :ppozdrav:
 
Cudak jeste ali kaze da ima pun podrum krompira,vecpoceo da klija a niko nece da kupi.Sargarepu hoce ali placaju "ponizavajuce" tako da je deda resio da to "protera kroz koze. :haha: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh