IPARD fondovi EU

Može i on line da se sve odradi,za ove mlađe što barataju time. Napravi se portal na tu temu i da se preko određenih web lokacija sve informišete ,projekat se odradi elektronski, skenira se dokumentacija u nekom elektronskom formatu pošalje se, kad obrade obaveste te mailom da je tvoj projekat odobren, dobiješ određeni pass i kod , proslede ga bankama da si prošao ,ti biraš gde hoćeš kredu,jako jednostavno i brzo sve može da se odradi.
 
Goran G Ok probati ali vidiš ti da oni u najavi tj u vazduhu se oseti da mogu da te odkače oni su spremili teren a ti se zaglibiš do panja, lično po meni je to jako labilno i ne sigurno da oni GARANTUJU teebi meni da ću dobiti pvraćaj u tom i tom roku pa neka traže i krvnu grupu!Zamisli samo na kako bi Banke reagovale kad bi otišao kod njih sa papirom na kom piše da ti IPARD garantje povraćaj sredstava::namigivanje::
 
@radoslav
Ajde nam pomozi svima pa nas uputi koje su to adrese. Ja sam voljan da radim sam ali naravno da ovako na prazno bez ikakvih usmerenja da ne mogu.
 
Prvo da uradim (ako uspem) sam sebi, onda kada se ustosim mozemo razgovarati, trenutno je to daleka buducnost :ppozdrav:
 
@radoslav
Ajde nam pomozi svima pa nas uputi koje su to adrese. Ja sam voljan da radim sam ali naravno da ovako na prazno bez ikakvih usmerenja da ne mogu.

Pa nema ih, ali kažem kako bi sve to moglo da se relativno lako uradi i što je najvažnije ne zloupotrebi.Govorim da bi sva dokumentacija išla na jedan domen na jednu adresu, i onda se sve to obrađuje kao i kad predajemo u trezor papire, može i tako pešaka ko bude hteo tako,ali da znaš sigurno da će to otići gde treba.Vidim da toga za sada ništa nema ,zato i sumnja u sve to ,a kad se pristupa tako nikako onda će i ići tako svakako.
 
Poslednja izmena:
Bojceticu proletos si imao povrat za vocarske traktore a ti propustio taj voz jer imas vocnjak, propustio Sandorovog rusa i sad bi da se patis i sam pises za IPARD ? Jesi od uvek takav ili samo od jutros ? :osmeh:
 
Bolje sacekati maj mesec,sto se tice traktora u decembru bice samo otprilike 1.600.000 evra na raspolaganju,a bice neko bodovanje, za one koji su u pplaninskim ili nedovoljno razvijenim opstinama u startu imaju 25 poena vise. Kad se konkurise,konkurs je otvoren 2meseca,onda oni imaju 9 meseci da ti posalju resenje,a ti posle jos 6 meseci za realizaciju.a na drugi konkurs ne mozes da konkurises dok ne dobijes resenje.,barem su nam tako rekli... I da pazimo jer vec ima kao tih agencija i uzimaju pare... Dok se konkurs ne otvori savetovali su nas da ne pocinjemo nista,a predavacica je bas iz neke agencije.
 
IPARD je previse obiman da se sam ulazi u tu pricu, a obucenih ljudi kod nas nema, pa cak ni u samom ministarstvu. Ocekuje se da u Srbiju udju agencije koje vec imaju iskustva sa papirologijom, i isplati se angazovati ih za krupne projekte kao sto su izgradnja raznih objekata itd.
Morate takodje voditi racuna o najsitnijim detaljima, pa se u praksi desavalo da su ljudi odbijeni zbog neispunjavanja najsitnijih stavki kao sto su recimo te da je pas bio vezan lancem, umesto da bude u boksu.
Ne znam odakle bih poceo da pisem i kada bih zavrsio, ali uglavnom, mi smo se godinama "mucilli" da dobijemo akreditaciju. Uprava za agrarna placanja je trebalo da ima 105 zaposlenih koliko se secam, kako bismo mogli da dobijemo akreditaciju. Nema sumnje da mi to nismo namerno ispunjavali. Izgovor je bio da je aktivna zabrana zaposljavanja u drzavnim sluzbama sto je notorna laz. Jednom mesecno zaseda komisija i daje zeleno svetlo da se odredjen kadar zaposli. Ili jos lakse, od oko 700.000 ljudi koji su na ddrzavnim jaslama, mogu tek tako prebaciti par cinovnika u upravu, i eto ti ljudi zaposlenih za stalno na potrebnim mestima, ali to nije bio interes. Pitate se kome?
Ukupna suma novca namenjenih iz IPA fondova, uz dodatak RD (rural development) se deli na nekoliko rata. Prva rata treba da se iskoristi u prve tri godine. Znaci, ako imate 20 miliona evra, vi ih mozeete iskoristiti ili svih 20 miliona u prvoj godini, ili jednako rasporedjene u drugoj godini ili u poslednjoj godini. Zato je tacna odbrana drzave da novac nije propao, ali je jasno da su godine namerno bacene kako ne bismo dirali evropski novac.

Ssto se tice traktora, to je najjednostavniji nacin da se za njega prikupi dokumentacija. Mislim da je neka nasa susedna zemmlja iskupovala dosta novih traktora bas zbog jednostavnosti papirologije, da na taj nacin povuku novac. Za sve ostalo, treba biti maher. Investicija sse ne zapocinje dok se sva dokumentacija ne dostavi (licno ili preko agencije), i kada se dobije zeleno svetlo za investiciju, sami od svojih sredstava finansirate to sta god da je. Komisija svakako izlazi na teren. Duzna je da proveri da li je investicija slucajno zapoceta itd da ne pisem u nedogled..
 
U nas je bila obaveza da sve mora ići iz kredita. Strojevi i oprema su morali biti isključivo novi i domaćeg ili odgovarajućeg porijekla.
 
IPARD je previse obiman da se sam ulazi u tu pricu, a obucenih ljudi kod nas nema, pa cak ni u samom ministarstvu. Ocekuje se da u Srbiju udju agencije koje vec imaju iskustva sa papirologijom, i isplati se angazovati ih za krupne projekte kao sto su izgradnja raznih objekata itd.
Morate takodje voditi racuna o najsitnijim detaljima, pa se u praksi desavalo da su ljudi odbijeni zbog neispunjavanja najsitnijih stavki kao sto su recimo te da je pas bio vezan lancem, umesto da bude u boksu.
Ne znam odakle bih poceo da pisem i kada bih zavrsio, ali uglavnom, mi smo se godinama "mucilli" da dobijemo akreditaciju. Uprava za agrarna placanja je trebalo da ima 105 zaposlenih koliko se secam, kako bismo mogli da dobijemo akreditaciju. Nema sumnje da mi to nismo namerno ispunjavali. Izgovor je bio da je aktivna zabrana zaposljavanja u drzavnim sluzbama sto je notorna laz. Jednom mesecno zaseda komisija i daje zeleno svetlo da se odredjen kadar zaposli. Ili jos lakse, od oko 700.000 ljudi koji su na ddrzavnim jaslama, mogu tek tako prebaciti par cinovnika u upravu, i eto ti ljudi zaposlenih za stalno na potrebnim mestima, ali to nije bio interes. Pitate se kome?
Ukupna suma novca namenjenih iz IPA fondova, uz dodatak RD (rural development) se deli na nekoliko rata. Prva rata treba da se iskoristi u prve tri godine. Znaci, ako imate 20 miliona evra, vi ih mozeete iskoristiti ili svih 20 miliona u prvoj godini, ili jednako rasporedjene u drugoj godini ili u poslednjoj godini. Zato je tacna odbrana drzave da novac nije propao, ali je jasno da su godine namerno bacene kako ne bismo dirali evropski novac.

Ssto se tice traktora, to je najjednostavniji nacin da se za njega prikupi dokumentacija. Mislim da je neka nasa susedna zemmlja iskupovala dosta novih traktora bas zbog jednostavnosti papirologije, da na taj nacin povuku novac. Za sve ostalo, treba biti maher. Investicija sse ne zapocinje dok se sva dokumentacija ne dostavi (licno ili preko agencije), i kada se dobije zeleno svetlo za investiciju, sami od svojih sredstava finansirate to sta god da je. Komisija svakako izlazi na teren. Duzna je da proveri da li je investicija slucajno zapoceta itd da ne pisem u nedogled..
Ne, naprotiv. To je tako raspoređeno da vam novac ne bi propao.
(Prve godine moguće da nećete ni 1€ iskoristiti, uglavnom zbog sporosti i javašluka službene birokracije)
 
Novopecene agencije naplacuju svoj posao 5000 evra. 1000 odmah, 1000 po odobrenju i ostatak pri kupovini masine. Pravdaju cifru tako sto i na njihove usluge ide povracaj. Meni je to malo jaka cena.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Јел сам ја луд или је то прихватљиво? Толико да наплаћују? Шта они ту раде за те паре?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Oni mogu po pravilima Ipard-a najvise 12% da naplate od iznosa povracaja. I nama traze unapred deo novaca. Ja to necu pristati najverovatnije jer ako se ide na bodovanje a nisam brdsko planinski kraj, postoji sansa da ne prodjem.
 
Novopecene agencije naplacuju svoj posao 5000 evra. 1000 odmah, 1000 po odobrenju i ostatak pri kupovini masine. Pravdaju cifru tako sto i na njihove usluge ide povracaj. Meni je to malo jaka cena.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
To nije istina,to su muljotine.
 
Nazad
Vrh