IPARD fondovi EU

Rekli su da sve sto daje Ipard tj.sta se preklapa da to Domace subvencije ne mogu da budu vise..... Znaci ako ipard daje za traktore i prskalice Nema vise domacih subvencija za traktore i prskalice....
 
Nemoj tako on je perspektivan za ovu drzavu, njemu treba dati novac obveznika da jos iznapreduje malo :riba:
 
PKS radionice o IPARD-u i tokom februara i marta širom Srbije --- izvor ekapija.com

Edukativni program Privredne komore Srbije o IPARD programu biće realizovan i u februaru i martu, u Kraljevu, Kruševcu, Kragujevcu, Novom Sadu, Zrenjaninu, Kikindi, a potom i drugim mestima, saopštio je PKS.


Kako se navodi u saopštenju PKS-a, za sredstva iz IPARD programa postoji veliko interesovanje, ali je i mnogo ograničavajućih okolnosti za apliciranje.


Stoga su predstavnici Privredne komore Srbije i Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, uz podršku UNDP, tokom januara organizovali seriju predavanje širom Srbije sa ciljem da se upoznaju svi zainteresovani sa osnovnim uslovima programa, pravilima i načinima na koje se mogu koristiti pretpristupna sredstva EU namenjena poljoprivrednoj proizvodnji i prerađivačkoj industriji.


Usled velikog interesovanja, edukacija će biti nastavljena i tokom februara i marta, navodi se u saopštenju.




IPARD II je pretpristupni program Evropske unije koji pruža investicionu podršku za jačanje konkurentnosti sektora proizvodnje i prerade hrane i postepeno prilagođavanje standardima EU u oblastima higijene, bezbednosti hrane, veterine i zaštite životne sredine, kao i diversifikacije ruralne ekonomije.

... link
 
Videćemo koliko će apliacija stići na adresu Uprave za agrarna plaćanja do 26 februara, ali sve u svemu ovo uopšte ne obećava, kriterijumi su strožiji nego u nekim drugim zemljama. Drugo ono što mi se se ne sviđa jeste vezivanje profakture za evro, to će ponovo dovoditi u pitanje iznos rešenja o odobravanju projekta sa jedne strane, i iznos rešenja o isplati podsticaja. Garantovano će biti problema u vezi sa tim, biće problema i sa avansiranjem negde sam pročitao da dobavljač uslovljava narudzbinu sa 20 % učešća u ukupnom plaćanju, što ponovo dovodi do problema. Naime kada se da tih 20 % na ime avansa to mora biti naznačeno na računu i dokumentovano ili fiskalnim isečkom gde ne postoji opcija plaćanja avnsa, što sigurno otpada kao opcija. Druga realnija opcija je plaćanje preko naloga gde se svrha uplate može doveti u vezi sa profakturom, medjutim i tu postoji problem jer od momenta davanja avansa do realizacije investicije to jest celokupnog plaćanja može maksimalno proteći 90 dana. Dobavljač je naznačio da u slučaju narudzbine rok za dostavu je 120 dana, dok se u rešenju za investicije odredju rok od 90 dana što je ponovo problem.
 
Poslednja izmena:
To vise nije poljoprivreda u procentima, vec u promilima. 37 traktora bi mozda bilo nesto za moje selo, a za celu Banana drzavu je kap u moru. Na kraju krajeva svecano se otvara i septicka jama, a sto se nebi busali i sa 37 traktora.
 
Misle da smo mi mutavi, pa nevidimo da je ovaj IPARD jedna velika NAVLAKUŠA.
Kao, daju ti balu slame, a na kraju tebi ostane jedna slamčica, za koju ćeš se držati, ako preživiš...

- - - - - - - - - -

Paore, jesi li to ti taj 37, pa si se uračunao :haha:
 
Govore o broju pristiglih zahteva a ne o broju zahteva koji ispunjavaju uslove :) tako da cifra od 36 traktora je vrlo upitna
 
Strogi su uslovi, malo ljudi će se prijaviti, tako da oni koji se prijave imaju veću šansu da prodju , može to da ispadne i lako za nekog ko je skupio hrabrosti i volje
 
Pa sam si se otkrio :haha:

- - - - - - - - - -

Biće mnogo više zahteva do kraja, znam već trojicu samo kod mene koji spremaju papire.
 
Do kraja isteka roka bice stotine a mozda i vise zahteva.
Ne mora da znaci da i ako budu samo 100 zahteva da ce uglavnom proci. Vrlo je moguce da ne prolaze ni 10% od tih 100 zahteva.
 
Nazad
Vrh