International

Ja na mom Renou takođe nemam kompresor i mogu reći da sam čeznuo za njim kada sam pre neki dan vukao dve vagonke pune kukuruza.Mesto da se ugradi postoji i verovatno ću i ja juriti da to sredim preko zime.
 
Somborac

Vijerovatno ti su inzinjeri glupi za 10-toricu kad nisu metnli kompresor,pa i klima kad se upali u brdu kao netko da povuce auto za kuku nazad a mnogi je koriste za kocenje nizbrdo jer oduzima snagu motoru,zato ti je bolje nju ugradi pa ladi jaja po vrucini.Isto kompresorcic da nemas sta vidjeti a potrosnja se u autu(pricam iz iskustva)poveca 50% .I nevuces svaki dan kukuruze i dvije prikolice tad pripazis malo tih par dana a ostatak godine sijedis kao u kuci i radis posao ako imas kabinu doneklen zatvorenu.Ja se nebi htio stim zamarati radje klimicu neku i boli te briga.
 
2rnx6h0.jpg


2ywbi9f.jpg


Internacional 844 kod clana Miroslav Jovanovic :ppozdrav:
 
Jel zna neko gdje se moze naci lamela za IH 856 XL? Našao sam jedan povoljan (13.500KM=6750E) iz 1985. godine sa prednjom vučom, pa pokušavam da se informišem oko dijelova. Našao sam je u Njemačkoj i košta oko 400 evra

http://traktorteile-shop.de/shop/ar...-310.html?shop_param=cid=2127&aid=1861784001&

pa me zanima ima li gdje na domaćem terenu dijelova?

Zna li ko moze li se ovakva lamela remontovati? U Bijeljini postoji zanatska radnja koja remontuje lamele za sve zivo (vidio sam kod njih uzorke lamela od autobusa, bagera, traktora, automobila...) i uopšte nisu skupi. Jel radio neko takvo nešto na traktoru?
 
Gospodine @zombie_666
Ako Vam nije kasno sutra bih mogao da javim cene tih lamela u Novom Sadu.Ima ih dve i nisu iste i ima od dva proizvodjača tako da prvo morate videti koja je na tom traktoru. :cao:
hvbcyd.jpg
t8ojex.jpg
 
400€ lamela :sta:,skini i nosi da naljepe(nitnuju) novu ferodu,bar je tako radim nkad ne kupujem novu lamelu
 
zorancile je napisao(la):
Radi se to kod nas na više mesta, ta jedna sinter pločica se nituje za oko 15 evra.

15 E jedna? Meni se čini da ih na ploči ima 14 jbmga, opet izadje 210E, nije ni to malo al je opet mnogo bolje od 400E :)

Gledao sam na tractordata, ovaj model je izgleda radjen u Njemačkoj, u gradu Neuss. Jel moze neko da provjeri jel on sigurno radjen u metričkom sistemu, ne vjerujem tractordata baš 100%
 
Pozdrav svima. Imam IHC 523, u mojoj porodici je vec 40 god. Posle toliko godina rada motor je malo popustio, trosi ulje. Interesuje me gde bih mogao naci sklopove, zaptivac glave i lezajeve radilice za njega i koja bi cena bila. :ppozdrav:
 
Li Can je napisao(la):
Svaka cast, hvala. :bravo: Dali to moze da se naruci preko interneta?

Mislim da moze, ali ne vjerujem da bi oni to htjeli isporučiti ovamo. Najbolje ti je ako imas koga vani, u Njemačkoj npr, pa da njemu posalju brzom postom, a onda da on to tebi donese. Potrazicu jos na nekim mjestima, ima toga jos na netu da se nadje.
Post je spojen: [time]1297874022[/time]
_________________________________________________
Evo ti jos nekih cijena, ovdje je mnogo jeftinije:

http://www.ersatzteile-landtechnik.de/shops/ihc/shopping_cart.php

http://www.agrar-direct.de/cart.do

Tu nisu svi dijelovi ( u drugom linku, fale dihtunzi)
 
Nazad
Vrh