International

Nije isti sistem sto je sigurno.Planetar se nalazi unutra, a ovde je najverovatnije lezaj pod rednim brojem 5.Ako je taj lezaj stradao trebalo bi zameniti i lezaj pod rednim brojem 15 evo i slika

To sto ne curi znaci da je dobar semering samo ce stradati pri promeni lezaja. :ppozdrav:
 
da, da sve je to OK.ali šta te ležajeve doteže nevidim-mora ih nešto dotezati-šaraf matica,nema na silci.šta ti misilš
Post je spojen: [time]1269685636[/time]
_________________________________________________
da nije pod 41br.-kao da je ekscentrični šaraf u ptianju
Post je spojen: [time]1269715760[/time]
_________________________________________________
možda je platna br.2 i seger br.6,samo mi malo neloigčno
 
Nista ga ne doteze jer su to radijalni lezajevi a osovina se zadrzava sa segerom pod rednim brojem 21.Jedan lezaj je ucvrscen sa dva segera, a drugi je ucvrscen u kucistu.
 
Jeste br.6 seger prsten drzi osovinu u kucistu a platna samo popunjava luft.
 
Odnosno br.6 drzi lezaj u cizmia br.21 drzi kuciste planetarca za osovinu.Panonstib je u pravu(oko sokolovo) :D
 
panonstib u tom katalogu za internationala imasli nesto za menjac od 1246 ihc
ispada mi salt hebla iz 3 brzine
 
jel to neki cd ili skines sa interneta
hvala za fotografije
gde se mogu kod nas nabaviti delovi za taj zf i sa cime se ti to bavis
 
Samo ti reci,ako ti nisi pomogao clanovima onda ne znam ko jeste i da se neko zali na tebe po tom pitanju...to ne moze biti!!
Znas jako puno oko JD-a,Fenda,Kejsa... ::svaka cast::
 
danas sam namontirao trubu.planetari su ok. bili,ležajevi dobri itd.trebalo je samo ubaciti platnu i to je falila platna debljine 1.3mm.kad sam je ubacio lufta više nema nimalo i sad je utegnuto kako treba da bude.panostib hvala za slike i pomoć.da to nisam sada uradio vremenom bi došlo do većeg kursšlusa,posebno zato što ga širim na 2m za setvu :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1269897496[/time]
_________________________________________________
taj traktor u stvari je sav u platnama.šta god da se na njemu šteluje(prednji most,ona donja osovina gde mi je ulje curkalo,poluosovine)šteluje se sa finim čeličnim platnama-tako da gde god ima malo lufta platna to rešava.samo što treba imati te platne za njega(po mogućnosti da se neprave-fabričke znači)koje se dobiju uz njega i koje su raznih širina i onda samo podbaciš platnu i stvar rešena.jako dobar sistem i jednostavan
 
Tu je vise posla bilo oko rasklapanja i sklapanja, a samo podmetanje platne je kratko trajalo.Sto se tice slika samo recite to je najmanji problem.Nego bas brzo pisem i opet me NA uhvati u reklami. :haha:
 
da panostib,najviše sam problema imao oko pripreme i rasklapanja i sklapanja.traktor je toliko jednostavno rešen da je to za neverovati(nema čak ni ac pumpu),svi luftovi mu se rešavaju sa platnama(ko kad imaš pločice za štelovanje ventila i samo ubaciš odgovarajuću).ja inače imam relativno nov traktor Yto 80-90 koji je konstukcijski jako sličan njemu(mislim na zadnje planetare),ali kvalitet materijala kad gledam jedan i drugi,počev od ležajeva,limova,plastike itd. je za nepoređenje.to je na internacionalu toliko sve masivno i kvalitetno urađeno i veoma precizno,nema odstupanja i fušeraja ama baš ni na jednom jedinom delu mašine-pa čak ni na plastici na kontrolnoj tabli-a ima godina (85godište)i 7000radnih sati.plastika i limovi su u deseti deo mm i dan danas uklopljeni-nigde ispucalo,čak šta više ni na novim traktorima limovi tako nestoje.nema danas kvaliteta na većini novih traktora, upravo zbog lošeg materijala
 
Ispala je , tarupirao neku amorfu,nismam primjetio i ode u igle, gornju nisam ni imao ali ona nije toliko ni bitna.
Ako si pravio od cega , kako si ugradio farove , ako mozes malo mi opisi i uslikaj i ja cu morati praviti ako uskoro ne nadjem orginal ? :ppozdrav:
 
original ako kojim slučajem i nađeš neće te jeftino izaći-ta maska ispod 100-200 evra nije.doneo mi drugar sito od milimetar i po dva(tako nešto)i to sa okruglim rupama prečnika 50puta50cm,kupio farove za stojadina i sad izgleda picikato dela mare :ppozdrav: :ppozdrav:mislim da od rusa bi možda odgovarala i to od 820 pošto ima slične farove-al je ona skupa do bola :ppozdrav:čuo sam da ima jedan tip kod mene,kad ga vidim pitaću ga koliko bi tražio za originalnu ako nije prodao :cao:
 
35ko707.jpg
moji farovi su bili losi pa sam stavio od rusa
kostali su oko 40e
353766e.jpg

evoga pre farbanja i generalnog sredjivanja masine
 
Nazad
Vrh