Inovacije na IMT traktorima

ti nisi,a majstori jesu tavi
pa dokle tako?Dosao Lala pa cemo ga nategnuti?Takvi poslovi su mi vec navrh
 
Ova situacija nije do majstorluka nego do čoveka,nakupe posla ko patka na kljun pa ne mogu da stignu...ovo je loša reklama za ove majstore npr ja kad bi se odlučio za ovakvu avanturu ove ne bi zvao sigurno ili ne bi to ni radio...čista neodgovornost ništa drugo.Znam neke ljude iz Padine koji su u mom slučaju ispoštovali sve rokove i što se tiče posla i što se tiče cene.
 
Iz ličnog iskustva mogu reći, da pravljenje kabine, prepravke komandi, tapaciranje, uklapanje milion sitnica, nije nimalo naivan posao, i oduzme enormno mnogo vremena.
Ali opet, tako uhodan majstor kome to nije prvi put da radi, mora da zna koliko mu vremena treba za taj posao, a druga stvar je što on samo grabi poslove, a nemože da ih ispoštuje na vreme.
 
Ove majstore iz Padine pocinje da bije sve lošiji glas :haha:

- - - - - - - - - -

Traktor sam oterao kod njega 1. avgusta i prvo NEKO obećanje da kažem (nije baš čvrsto obećao ali je rekao da će gledati da bude) je bilo do kraja septembra da bi imao traktor za setvu pšenice. E onda kada sam video da od toga nema ništa. posle za oranje ide Claas i reko ajd sada neću da ga ajčim i bilo je obećanje do nove godine. Kad bliže novoj godini, nema ni od toga ništa, do kraja januara je gotov. Kada je došao kraj januara, vidim ja da to opet neće biti tako i kažem da do 15 februara mora biti gotov da ide u prehranu pšenice. Biće... Kad tamo negde 10. Februara zove i kaže da ako mogu da mu dam još novaca iskrslo mu je nešto pa da može to da odradi... Ja kažem, vidi, dobićeš pare ali kaži kada će traktor biti gotov? Kaže neće biti 15. ali do 20-22 će biti sigurno. Kažem ja dobro i dam mu pare. Došla pšenica na prehranu, traktora nema, išao Claas da vuče prikolicu sa djubretom... I evo sad od nedelje do nedelje biće gotov.... Nadam se da će ići u prskanje pšenice i bacanje veštaka na kukuruz....
...............................................
 
Ove majstore iz Padine pocinje da bije sve lošiji glas :haha:

- - - - - - - - - -

...............................................

Što se tiče Ivana jebu ga samo vremenski rokovi, za sve ostalo skidam kapu i svaka čast... Što neko reče, ima tu dosta posla i treba sve to odraditi, ali brate niko ga nije vukao za jezik da kaže kada će biti gotovo...
 
Zaista neodgovorno. Šta bi bilo da nemaš claas-a, npr? Ovako po slikama i ja mogu da kažem da je lepo odrađeno, po negde ima neka zamerka ali je najveća na ovo 10 puta probijanje roka.
A naplatice kao da je ispoštovao prvi rok ako ne i više.
 
Ajde vec kad toliko pisete da pokusam da objesnim...jeste da je i ivan odvuko,i to se tako nazalost desava vec zadnje tri cetiri godine..ali on ujedno radi 5,6 traktora,i sve je to ok mogao bi da ispostuje i rokove i sve,ali jednostavno,desilo se to da je osrtao bez ekipe...i to ne samo on,vec je puno slucajeva ovde..da se razumemo,nije zbog plate,jednostavno pocnu ljudi da rade,uklope se,normalno ,kad ide posao,uzimas sto vise,i onda lepo ti kaze radnik ,ja od prvog idem u slovacku,tamo mi je devojka na skolovanju,jbg...radis sa jednim manje...ide tako mesec,dva onda sledeci kaze ja od ponedeljka ne radim,isto idem u slovacku,idemo nas nekoliko drugara..i ostanes da radis maltene sam...i posle se desava to sto se desava...koliko god bilo cudno,ali u zadnje tri godine,kod nas u selu,broj stanovnika se prepolovio...sigurno polovina je otisla,iako ne zaradjuju vise,rade od 7 do 3,i posle imaju slobodno,ovde tako ne moze...i jednostavno,i da zelis ne mozes da nadjes dobrog majstora,,,ni u selu,a ni u okolini..jednostavno ko nesto valja,taj radi,a neki za kojim sve moras da popravljas,takav ne vredi ni da radi za dzabe...
 
Sve je on to meni ispričao, i to svaki put kad god odem tamo, i u neku ruku ga i razumem... I on čovek radi zemlju i njemu je bila sezona jesenas i to razumem, ali opet što je mnogo mnogo je... Najbitnije mi je da to bude uradjeno najkvalitetnije što može, i u to nesumnjam ni najmanje...

E a druga stvar, drago mi je što si još uvek prisutan, mislio sam da si otišao... Sledeći put kad budem išao kod Ivana poslaću ti pp ako možeš da dodješ da se upoznamo...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Ovo sto pise Jan je veoma ozbiljna stvar...sam sam prosao tako dva puta....imao sam dva radnika i jedan klinac je dolazio na ispomoc u roku par dana ostao sam...kao sa su se dogovorili.... klinac krenuo u skolu, radnici otisli za nemacku....radionica puna.....bilo je ludnica..
 
Svaka cast svakom,ali tako se ne radi . Ne znam kako je ovom mikseru ali svaka cast na dzigerici njegovoj .
Majstor radi poso` al polako :osmeh: ko Majstor Ceda iz Stapara,znaju Staparci ko je,nije sad momenat,pravio kucicu za kera 10 godina,napravio svaka mu cast,ali jebala ga kuca crko ker ...

A plate , o tom ne vredi ali znam dosta zanatlija koji imaju ekipu dugo godina koja nije otisla za Slovacku ,Nemacku itd.. jer je ovde dobro placena . Sta je nekom malo ili puno u to ne vredi ulaziti.

Nadam se da cemo skoro videti traktor.

Uzdravlje :ppozdrav:
 
Jeste,lazov,,,najgore je kad pises i pricas o nekom koga ne znas i ne poznajes...kao prvo,on nije fabrika,linijski sve da ide,onda,napisao sam razlog,sad sto to neki ne razumeju,to je drugi problem,ali u vecini slucajeva nije plata,jer ni tamo se ne zaradjuje mnogo vise,a troskovi su veci,ponekad zakoci i onaj sto mu pravi sajle,jer one nisu standardne, onda znam da je saradjivao sa nekim covekom iz indjije koji mu je pravio nosace kabine,islao mu ih aksom,jednostavno,vise se nije avio,pa dok je nasao drugog...a to su samo dve sitnice,koje ne mozes unapred da narucis,jer nisu iste za sve...evo i sad kod mikserovog,sto se tice el. instalacije,.majstor koji to radi,je sad u utorak imao neku operaciju,znam to jer mi je drugar,i odrzava i kod mene masine,sto se tice struje...a ti gorane 89 mozes da ga nazivas lazovom,ali neznam da li si video toliko traktora,koliko je ivan prepustio kroz ruke,a to je sigurno preko 200,a da mu dodjes kod njegada se pogodis za traktor da ti radi,i da te odbije opet bi bio lazov,peder prevarant...drugima radis,meni ne...e,sad kako se on dogovori,ja to ne znam,ali ko nezna koliko je to posla,bolje da ne komentarise...
 
Razumem ja i Ivana, rekao je on meni ovako: "Ja bih najviše voleo da tvoj traktor bude gotov sutra i da ti lepo dodješ po njega i daš mi pare i da ja mogu lepo onda dalje da radim..." Samo što ima tih nepredvidjenih okolnosti jako puno...
 
E to kako je dogovorio ne znam,,znam da mu je negde sad u oktobru,neki covek iz okoline kragujevca doneo nekog forda,koji mu je trebao doneti tek u maju,i on ga doterao,kaze nek stoji,bio sam tamo.za ovo neznam kakav je dogovor.
 
Svi srle u gradove,inostranstvo..Veoma brzo ce i kod nas doci da ce deficitarna zanimanja biti vise placenja od programera.Kao u Svajcarskoj vecu platu ima zidar od advokata!
 
Oterao bih ja njemu ponovo traktor neki da radi ali bih napravio malo drugačiji dogovor. I njemu je u interesu da uzme pare što pre, ja bi se onda bacio na jedan traktor i njega završio i isporučio i uzo pare, pa onda sledeći i tako dalje... A ovako uzme 5-6 traktora od jednom i nijedan ne završi 5-6 meseci...

Evo primer, u subotu prošlu sam postavio sliku onu sa nabačenom kabinom što mi je poslao. I tad smo se čuli i rekao mi da dođem u sredu biće još štošta nabačeno pa da vidim i trebao sam da mu odnesem rotaciju... Mi otišli u sredu, kako mi je poslao sliku tako traktor i dalje stoji... Ja mu kažem, pa ti nisi ništa od subote ovde radio? I on potvrdi da nije , morao je da spremi neki drugi traktor za farbanje i evo njega šalje dalje i odma se baca na moj traktor da završava... Eto jbg...

U tom postu od subote sam napisao da će biti slike u sredu, ali šta da slikam kada se ništa nije promenilo od subote...
 
Nazad
Vrh