Inovacije na IMT traktorima

Evo slucajno naso glavu motora i slikao.Planiram da uradim tako i kod mena ali,otom potom.
15022013670.jpg

Da li se grijač uvlači direktno ili mora da ima ono mesingano kućište koje se predhodno zašarafi, kao recimo na sondi od termostata.
Na slici mi se čini da imaju ta kućišta mada se možda i varam.
Od čega idu grijači u ovakve poklopce za 533?
 
ovo je direktno ušrafljen grejač u ovaj poklopac
meni je to ovako napravio čovek na strugu

fotografija0790.jpg

fotografija0789.jpg

fotografija0791.jpg


inače ja sam stavio grejače od golfa a može i od nekog opela.u principu samo da su što kraći
e sad problem je što ja ovo moje nisam isprobao.znači sve sam uradio damo nisam srtuju povezao.probao sam jednom nešto sam zeznuo topi mi osigurač i ostavio sam.najverovatnije treba i dobar relej da se namontira.
nije nešto ni bila zima jaka a ja nabavio brzi alnaser i palio sam cele zime samo na onom fabričkom grejaču

a ako neko zna kako da ispovezujem ovo mogao bi da postavi neku šemu
 
Ja sam koristio vremenski relej od nekog forda.Kad dam kontakt sami se pale i posle nekog vremena se ugase kao na autu ima i lampica.Kad zaverglam čim pustim ključ oni se gase.
 
Dali bi moglo da se na sam grejac zavije jedna kontra matica i da se zavije sve zajedno bez ovog drugog dela?
 
Verovatno bi ali je problem jer je taj poklopac tanak jedno 7-8-10 mm malo mesa ima bvojim se da nebi popustio navoj.a i u onom ulošku mi je strugar napravio konus pa je grejač lego lepo u njega.ma možes kako oćeš samo da to radi.
 
Mora da se napravi u umetku konus na kojem će da dihtuje grejač, sam navoj neće dobro da dihtuje i tu će da zaiđe garež i kada se bude menjao grejač može da dođe do zaje...cije.
 
Interesuje me konkretno kod 558 i 560, kako pali sa ovim grejacima. Dali pali ono 'na zub' ili je malo poboljsanje? Dali ima problema sa vrtlozenjem u komori, odnosno dali se oseca neka promena u radu?
 
Ja sam danas poceo malo kao sa nekim inovacijama na mom 560... Tj hocu da mu namestim rucicu za ukljucivanje kardana da bude pored sedista, a ne dole ispod... Danas sam poceo, sutra bi trebalo da bude gotovo, bice slike kad zavrsim, tj. ako bude uspesno funkcionisalo...
 
Danas namesten ukljuciva kardana na 560 da bude pored sedista... Narednih dana slike...

ajde cekamo te slike i ja sam spremio ručicu od zastavine ručne i polugu sa ušicama da spojim da uključivanje bude gore.planiram isto to i za blokadu i dve lampice da postavim da mi signaliziraju i upozoravaju kada su ručice podignute
a čekamo slike i od onog 558 što si obećao:ppozdrav:
 
na svom 533 imam produzenu rucicu za ukljucivanje kardana i nozni gas...sve vlastite konstrukcije...kad uslikam i utvrdim gradivo oko postavljanja bice slike... Inace sve cestitke za majstorije...
 
Fotografisao sam rucicu od kardana ali nesto nece da ubaci na forum pa cu probati malo kasnije... A za slike od 558 cete morati da sacekati, trenutno nemam usb kabal za telefon...
 
Nazad
Vrh