Inovacije na IMT traktorima

Da li ima neko slike preradjenjih (koja nisu fabricki postavljena) sedista koja su postavljena u 539 ili bi mogla da se stave, da "pasu" od nekog auta ili sl.?
 
Dobra su sedišta od starog fapa 13-tice ili rabe, nisu široka a naslon nije visok i nesmeta kada se okreneš da gledaš pozadi, a jaka su konstruktivno pa mogu izdržati i off road vožnju.
 
T2VLYrEU.jpg
[/URL][/IMG]
Wav2aQct.jpg
[/URL][/IMG]
e13Dv04L.jpg
[/URL][/IMG]
exX6xahG.jpg
[/URL][/IMG]
evo kome treba nozni gas na fergusonu,a na pumpi je skinuta ona kruta veza to jes sipka i idu sajle da se nebi davala istovremeno oba gasa, vec radi svaki za sebe.
 
Dobra su sedišta od starog fapa 13-tice ili rabe, nisu široka a naslon nije visok i nesmeta kada se okreneš da gledaš pozadi, a jaka su konstruktivno pa mogu izdržati i off road vožnju.

Kosjerac, koliko treba prepravki da se sjedište od fapa stavi na 533-539?
Da li treba samo da se stave nosači koji se prišarafe za kućište mjenjača ili treba još nešto?
 
Vlasto te sirene sa tvoje slike se montiraju otprilike ovako... Kompresor se pričvrsti za šasiju kao i sirene. Na glavi kompresora ima tri izvoda na koja se stave tri creva za sirene. Kombinacijom povezivanja creva i sirena dobijaš različite "melodije". Minus elektromotora povežeš sa masom vozila a plus preko releja na taster. Ah da,kompresor okrenuti tako da izvodi budu okrenuti prema gore. Zato da kompresor ne usisava prljavštinu koliko je to moguće.... Inače po meni su mnogo bolje sirene koje koriste kompresor vozila. Kod njih ne može da zataji kompresor dok kod ovih sa slike.... Uglavnom da zaštopa od vlage i prašine. Onda ih sa WD-om "probudiš" ali je to kratkog daha... Ja imam istu ovakvu http://www.interprodaja.hr/kompresorska-truba.png i šta da vam kažem koliko je jaka.... Ne smem da je namontiram eto toliko je jaka.
 
Do sad nisam nikad video takve sirene koje se montiraju na kompresor od traktora??? Pa pomocu cega pustas vazduh u njih?? Pomocu nekog ventila???
 
Može elektro ventil ili vazdušni ventil i to je to.Što se snage tiče na 5 bari ako je neko blizu odma mu zaklecaju noge.
 
Ta sirena se kaci na taj kompresor koji ima na slici on ima motorcic sta li vec i on duva vazduh mesto kompresora od traktora. ja je imam par godina na kultivatoru sluzi super,relej obicno taj nevalja pa moras staviti drugi. a mogle bi se te trubice montirati i na vazduh od traktora,stim sto treba elektro ventil za taster,komsiji sam to namestio otkida od zivota kako kida.
a ovako sa tim motorcicem je nejace naravno al ko nema kompresor valja i to.
 
Imao sam ja takav komplet, trube i mali kompresor, ali nisam bio zadovoljan. Zimi, kad je jači mraz trube samo šušte neće da sviraju. Ne znam u čemu je problem, da li se smrzne kompresor ili trube?
 
Ja imam ovakve hromirane Hi-do horns model HD520K - 12V. 24V imaju i + neku elektroniju za dve melodije samo se poveze vazduh i rade pritiskom na taster struje. Nisam in montirao stoje mi vec neko vreme, ako nekome treba neka se javi na pp :osmeh:
J

hd520k_copy.jpg
evo i specifikacije
Air Supply Pressure : 4-8kg/cm2 Sound Level-at 2m : 125db(A) ±5 db Current : 12V 3A / 24V 2A Frequency : 349-392-440Hz / Total Lenght : 400mm Metal Choromed Trumpets Weight : 2.600 gr PCS : 10/Set Boxes/cm :59x35x42 Total kg. : 15.600 gram
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh