Inovacije na IMT traktorima

Treba sklopiti diskove i stare lamele, izmeriti debljinu i onda odabrati nove tako da ima sto manje lufta a opet ne predebele da u startu bude zakoceno. Ja bi ciljao na oko 0.5mm lufta. Preveliki luft dovodi do blokiranja jer kuglice izadju iz lezista.
Koliko debljina lamela ima? Ja znam za dve. Jel može zamena lamela da se izvede bez da ispuštam svo ulje?
Planiram da odradim to ako bude toplijih dana. Ne znam samo da li da radim obe strane ili da se zadovoljim sa jednom. U suštini koliko meni treba kočnica jedna da radi je sasvim dovoljno.
 
Ne moze bez ispustanja ulja.ali nije ti to neki problem.u sustini ako ne blokira moze i jedna strana al kad vec radis mozda da se nakanes i sve sredis.i ja znam za 2 debljine.bar su mi tako nudili u trgovini u NS.
 
Uradi obe kocnice da stanes kao covek kad treba.
To je posao od jednog dana.
Najveci problem je skidanje trube, jedan sam na o-ruk je nece skinuti ni namestiti.
Ja sam skidao uz pomoc prednjeg utovarivaca na drugom traktoru.
I ja znam za 12 i 14mm samo.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam trubu skidao sam, tako što sam koristio prosti flašencug koji je gore vezan za rog od garaže.
Dosta lako sam to radio, ili sam bio u mlađim godinama..
 
Ja cam skinuo i vratio celu do trupa... rucno :osmeh: , komsija matori samo zavrnuo navrtku, radio sam mu kocnice, sada to vec ne bih pokusavao..
 
I ja sam mislio na kopletnu sa bocnim reduktorom...
Moze nesto da se improvizuje uvek, treba ukljuciti mastu, pade mi sad na pamet i tronozac za svinje, lako bi posluzio.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne znam da li oni fabrički analogni obrtomeri mogu da se podese baš na to što meni treba, u svim oglasima piše da se podešavaju odnosi remenica ali prodavci nemaju pojma o detaljima...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Vidjao sam ranije davac koji se montira kao "sajla" na motor a ima elektriku dalje. Sada nikako to ne nalazim internetima, samo mehanicke adaptere sa cudnih standarda na kvadrat kraj sajle.
 
Uzmeš Anel multi control panel i miran.Ja sam ugradio u malog Deutza zbog brojanja radnih sati pošto mi je displej neispravan i prezadovoljan sam.Meri još obrtaje motora, napon akumulatora, spoljnu i temp.motora i izuzetno je precizan.
 
Nije to skupa spravica. Jako dobra stvar kod njega je da podesiš alarme npr temperaturu motora kada dodje do neke vrednosti da ti alarmira i pišti. To sam imao i u kombajnu i u Imt-u.
 
Mogu reći da to nije skupo, pre desetak godina sam na kombajn ugradio onaj detektor rotacije, koštao je 60€, ali se višestruko isplatio, pa elektronska kontrola setve, ...
Uvek je jeftinije preduprediti neki kvar, ako je moguće, nego posle popravljati.
 
Nazad
Vrh