Inkubatori i prateća oprema

Odg: Inkubatori

Stankovic 016/256-095 ja sam platio inkubator za 56 kokosjih jaja 40 eur
Post je spojen: [time]1271226775[/time]
_________________________________________________
posto sam usao u Leskovac kod Nevene drugi semafori desno prva desno i opet prva desno mislim da je tako bilo
 
Odg: cijene termostata

CAR pošto si iz Hrvatske, neznam koliko bi ti se isplatilo da kupiš ovde termostat. Inače ja sam kupio prošle godine termostat od Stankovića,cena je bila oko 15e. Termostat je fenomenalan, s njim sam do sad izveo oko 500 pilića i isto toliko prepelica. :ppozdrav:
 
Odg: cijene termostata

Ma nije problem od BG transportovati ga do mene svaki 3-4 dana ljudi putuju tu relaciju ali je problem do Beograda ga donjeti.Ako nenadjem nigdje ovdje po povoljnoj cijeni cucemo se jer su ovdje cijene ubi boze,a ta cijena od 15e mi jako odgovara.
 
Odg: Inkubatori

Ma ja sam napravio od starog frizidera inkubator koji je sluzio mi 5 godina bez problema sa 3 sijalice od 40w su grijaci a posuda stara aluminiska na samom dnu radi svoj posao sa vlagom i jako sam zadovoljan bio sa njime.Samo sam na sredini vrata prosijekao kvadrat i nalijepio staklo na silikon na kojem visi toplomijer najobicniji da mogu pogledati temperaturu katkad.Napravljen inkubator za sat vremena da funkcionira jer je moja zena ga probila nozem kad ga je odledjivala i trgala led. :zli: ali poslje :D a sad opet :sta: a pilica trebam jer kod nas je koka nosilja od 60 dana starosti 5e a imam jaja od pataka,gusaka,kokoska jako puno.
 
Odg: Inkubatori

care kako si rasporedio sijalice po frizideru i jesi li svakog dana okretao jaja?

Post je spojen: [time]1271283055[/time]
_________________________________________________
a koliko je najbolje da budu jaja stara da bi se stavila u inkubator?
 
Odg: cijene termostata

onda najbolje pitaj stankovica jel ti ga moze autobusom poslati za BG pa natempiraj vreme kad tvoji ljudi budu u BG da ga preuzmu.
Post je spojen: [time]1271312446[/time]
_________________________________________________
CAR ovaj covek je iz BG i radi inkubatore i termostate evo njegov post sa drugog foruma:

Zdravo. Ja sam Tosic Predrag iz ZEPPELIN electronica. Prijatelj mi je preneo da se neko raspitivao o mojim termostatima i trazio telefon. Telefon je 063 77 27 384. Zivim u okolini Beograda i proizvodnjom termostata za inkubatore se bavim vise od 20godina
 
Odg: Inkubatori

Prema knjigama,najbolje je postavljati jaja u inkubaror starosti do 10 dana,kao i ne mlađa od 3 dana. Srazmerno starenju jaja smanjuje se postotak valjanja pilića. Tako sam pročitao, i toga se strogo pridržavam. :ppozdrav:
 
Odg: Inkubatori

Dvije na vrh i jednu dolje pri dnu sa kosim grlom jaja svaki dan 2 puta okrecem ujutro i uvecer svako jutro dosipam vode u posudu koja je na dnu frizidera-inkubatora zadnjih 2 dana posudu sa vodom izvadim a jaja prskam sa cetkom namakanjem u vodu 3 puta dnevno da pile kad ispadne ne padne u posudu.Jaja najstarija 10-12dana starosti mecem i nikad iz frizidera koja su bila hladjena nit prana pod vodom.Ako su blatnjava samo vlaznom krpom ih predjem a zatim suhom.Prezadovoljan sam bio a nadam se da i hocu ubuduce samo da termostat zbavim.
 
Odg: Inkubatori

i koliko ti je jaja stajalo u tom frizideru odnosno inkubatoru i usta si ih pakovao
 
Odg: Inkubatori

Da da
Post je spojen: [time]1271367792[/time]
_________________________________________________
da bi ih stavio u inkubator
 
Odg: Inkubatori

CAR je napisao(la):
Dvije na vrh i jednu dolje pri dnu sa kosim grlom jaja svaki dan 2 puta okrecem ujutro i uvecer svako jutro dosipam vode u posudu koja je na dnu frizidera-inkubatora zadnjih 2 dana posudu sa vodom izvadim a jaja prskam sa cetkom namakanjem u vodu 3 puta dnevno da pile kad ispadne ne padne u posudu.Jaja najstarija 10-12dana starosti mecem i nikad iz frizidera koja su bila hladjena nit prana pod vodom.Ako su blatnjava samo vlaznom krpom ih predjem a zatim suhom.Prezadovoljan sam bio a nadam se da i hocu ubuduce samo da termostat zbavim.

Koliko imaš otvora za ventilaciju na frizideru, koliki je prečnik otvora i gde si ih rasporedio ? Takodje i kolike ti je površine posuda sa vodom ?
Ako te ne mrzi slikaj ga i okaci neku sliku, pošto i ja ovih dana pravim jedan od frižidera, koji je takođe "ispustio dušu" dok ga je žena čistila ...
Hvala i pozdrav
 
Odg: Inkubatori

Evo ovako izgleda inkubator koji sam pravio pre više od 10 godina,od iverice je,a pre 2 god. sam ga obložio stiroporom,grejač je od cekas žice iz starog električnog šporeta koji je povezan dijodom,koja mu smanjuje skoro duplo snagu.
ekno76.jpg

ovako je bilo u njemu prošle godine to sam slikao da pokažem bratanici kako izgleda pa ostala slika u kompu.
f0db1w.jpg

35k2yhu.jpg

A sutra ću da uslikam i da ubacim inkubator koji sam pravio prošle godine,on je od frižidera. :ppozdrav:
 
Odg: Inkubatori

Ventilacija je napravljena sa borerom od 12mm na vratima imaju 5 rupa dvije gore dvije dole i jedna ispod stakla rupa,mozda je to cudno ali funkcionira bez problema ,jaja polozim na njegove resetke od frizidera a prethodno jaja sa jedne strane flomasterom zabiljezim da se nebi zeznuo kad okrecem jedan put uvece jedan put ujutro,posuda stoji na dnu obicna stara serpa u kojoj ima litra vode ono staklo na dnu gdje je kutija je izvadjeno a tu je serpa.Tri mrezice njegove orginal stoje u njemu a kutiju od zamrzavanja sam zanemario.Samo fleksom prosijekao kvadrat na sred vrata i nalijepio staklo obicno na silikon i pustio da se posusi.Tu sam obicni toplomijer metnuo koji sam imao rezerve i uglavio ga.Sijalice su dvije ispod gornje kutije(zamrzivaca malog)okrenuto koso grlo gore da je manji udar topline na prvih par jaja a jedno koso grlo dolje okrenuto na dnu iznad posude sa vodom gdje je bilo staklo tu sam ga zaserafio sa 2 serafa znaci tacno iznad donje ladice gdje je bila a sad je tu serpa(tepsija)samo da se mogu vrata zatvoriti.Termostat od frizidera je izvadjen i metnut njegov termostat koji je spojen sa sijalicama od 40w(mozda mogu jace sijalice ali da nebi doslo do przenja jaja) i sijalice reguliraju temperaturu ustvari moras sam provesti jedan dan na prekide dok nariktas 37,7 da se gasi a 36,8 da se pali sijalica koja jako kratko gori dok se neugrije inkubator"najduze prvi put i dok se neustela".Kad to nariktas samo jaja ubaci i okreci ujutro i uvece svakih 12 sati najvise 15 min drzi jaja van inkubatora. :D
 
Odg: Inkubatori i prateća opreme

Radi bolje preglednosti i smanjenja broja Tema spojene Teme Inkubatori i cijena termostata u novu temu Inkubatori i prateća oprema.

Uspešno post-vanje članovima Foruma Živinarsto!

:ppozdrav: Moderator
 
Odg: Inkubatori i prateća opreme

Evo završio sam i ja svoj inkubator,zahvaljujući savetima prijatelja Predraga Tošića iz Zeppelin electronic-a.Kapacitet je 84 kokošijih jaja. U četvrtak 22.04.2010 sam stavio 58 domaćih kokošijih jaja, a u ponedeljak 26.04. i 47 od japanske prepelice.
Temperatura je 38.2 C a vlaga 56%. Grejanje se vrši pomoću 6 sijalica od 40 W, koje su redno vezane, tako da rade na 110V i 20W svaka. Grejanje posude sa vodom, po potrebi, se ostvaruje sa grejačem za akvarijum snage 25W. Osetljivost termostata je 0.01 C stepen. Okretanje jaja se vrši pomeranjem ručke sa strane za oko 7cm, čime se jaje okrene za 180 stepeni.
Na kraju, 18 dan se vadi ram pomoću koga se jaja okreću,a jaja ostaju na mrežici.

14sjyur.jpg


wv1mci.jpg


2wp44gg.jpg


nlnzmq.jpg


2iurzls.jpg


2vdhaar.jpg


262uulj.jpg



I na kraju ...

2jzldv.jpg
 
Nazad
Vrh