Inkubatori i prateća oprema

Odg: Inkubatori

pa objasni zasto si nezadovoljan.
 
Odg: Inkubatori

transtar je napisao(la):
pa objasni zasto si nezadovoljan.

prvo zasto sto je jako slabo izolovan temperature osciliraju po par stepeni u kuci tokom noci kad se ne lozi i zato sam imao
jako malu izlaznost pilica jednom od 130 jaja izaslo 5 prepelica sto je jako smesno drugi put stavim jaja od domavcih koka llupao da vidim jel su oplodjena i jesu al mi se od 50 jajaizleglo jedno pile ali sam ga oblozio stirodurom i sad ga drzim u podrumu i temperatura ne mrda izlaznost pilica preko 80 %nemam nista protiv stankovica dobar je covek i hoce pomoci zvao sam ga par puta i gleda da ustedi kupcu sto vise moze sto je danas retko eto ako poradi na izolaciji inkubatori ce mu biti dobri i za male pare
 
Odg: Inkubatori

hmm da, pa i ja kad sam pricao snjim i kad mi je objasnio za izolaciju odma sam sebi rekao da cu ga ja dodatno izolirati, jedino je meni bitno preciznost i stabilnost termostata.
 
Odg: Inkubatori

kako si ga izolovo jel stiroporom u krug...ubaci neke slike drug da vidimo i mi
jel si uzo od stankovica automacki ili onaj sto sam okreces jaja...ako je automacki objasni mi sta sve radis ja planiram da kupim od njega od 200 jaja automacki
pozdrav
 
Odg: Inkubatori

Ja sam izradio tj.napravio inkubator od stirodura i drveta,kapacitet mu je 140 jajcana mesta,moj prijatelj inzinjer ga vec ima i samo vam mogu preneti rezultati vrh,super je,ispostovano je sve a mene je sve kompletno izaslo oko 70 E,sa elektronskim termostatom od Stankovica i L zivinim termometrom,inace radi se o jednoslojnom inkubatoru.

P.S.-Bicu iskren,neznam kako se postavljaju fotografije inace bi rado postavio sve detalje tj.kako inkubator izgleda.
 
Odg: Inkubatori

juce sam se cuo sa stankovicem i odlozio mi za 10.Aprila,
a sto se tice izolacije, dodatne, ja sam mislio 5cm stiropor (imam veliko parce kod kuce) isecem na kocke po dimenzije inkubatora i oblozim.
 
Odg: Inkubatori

@Davor1

detaljno Uputstvo kako se postavljaju slike imaš na ovom linku, pa izaberi jedan od programa:
http://poljoinfo.com/ovcarstvo-i-kozarstvo/b-i-t-n-o-postavljanje-fotografija-na-forum!!!/

Pošto vidim da si novi na Forumu i da si spreman da lepo saradjuješ, red je da nam se predsatviš i to možeš ukratko da učiniš (šta radiš i čime se baviš) na ovm linku: http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/

:ppozdrav: Moderator
 
Odg: Inkubatori

transtar je napisao(la):
juce sam se cuo sa stankovicem i odlozio mi za 10.Aprila,
a sto se tice izolacije, dodatne, ja sam mislio 5cm stiropor (imam veliko parce kod kuce) isecem na kocke po dimenzije inkubatora i oblozim.

ja sam stavio stirodur okoloo samo oblozio po njegovom isekao gde su rupe i staklo i radi nema sta da se slika prosto ko pasulj nema nauke stavio bi slike nije problem vec su jaja u njemu a dole mi mrak pa se ne bi bas videlo a uzeo sam onaj sto se jaja rucno okrecu i brzo to ide nije problem
 
Odg: Inkubatori

dada za 56 jaja i ja cu uzeti dva komada jedan za mog drugara koji cuva fazane.
 
Odg: Inkubatori

Moj inkubator je od iverice,ali sam ga naknadno obložio stiroporom (5 cm) i sad dobro drži i kad je temp. i 2 stepena. Tolika je temperatura bila zimus u toj prostoriji, a napolju - 20.
 
Odg: Inkubatori

Mislim da su kommbinacija STIRODUR i drvo najbolja kombinacija sto se tice izolacije i drzanja temperature,stim sto stirodur sa unutrasnje strane mora biti oblozem aluminijskom folijom tj.folijom za pecenje i tu nema greske.Uskoro cu postaviti fotografije od mog inkubatora pa mozda moze i vama da pomogne oko detalja samoizgradnje.
 
Odg: Inkubatori

Pozdrav!

Imate detaljno opisano na forumu www.svijet-ljubimaca.com u temi uzgoj fazana i ukrasne peradi - inkubatori 2. Tamo vam je link za 1. dio i tamo je opisano kako izraditi inkubator. Mirso je opisao izradu inkubatora tzv. zvono,od stirodura.

Nadam se da će vam svima u nećemu pomoći :D
 
Odg: Inkubatori

ovaj inkubator sam napravio 1999 i od tada radi besprekorno kapaciteta 100 kokošijih jaja izolacija od staklene vune (to sam imao) elektronski termostat tolerancije 0,2 stepena

jtuscz.jpg
 
Odg: Inkubatori

Plasticne drzace za jaja proizvodi a i prodaje Jomapeks iz Novog Sada . Kod njih se moze naci kompletna oprema za zivinarstvo i mislim da su najpovoljniji po pitanju cena-kvalitet. Kod inkubatora koji god inkubator da imate kontrolisite i bazdarite elektronske termostate uz pomoc zivinih termometra. Inkubator bi trebalo da se nalazi u prostoriji u kojoj je temperatura bar 18C jer nije bitan samo gubitak toplote zbog lose izolacije vec problem pravi hladan vazduh koji ulazi u inkubator i zbog toga se javlja kondenzacija na jajima. Ta vlaga zatvara pore na jajaima i to dovodi do uginuca embriona u njemu. Sada kad je toplo otvore na inkubatoru slobodno otvorite na maksimum a postoji i jedno staro a veoma dobro pravilo koje kaze da inkubator treba svakog dana drzati otvoren bar onoliko minuta koliko su stara jaja koja se inkubiraju (npr. ako je 15.ti dan inkubacije slobodno ga tog dana drzite otvorenog 15 minuta , naravno ako je u prostoriji optimalna temperatura a ne neki mraz )
 
Odg: Inkubatori

Zna li neko gdje se mogu naruciti inkubatori fabricki, za oko 100 jaja ?
 
cijene termostata

Zna li netko koliko se krecu cijene termostata za inkubator moj se pokvario jos jesenas a kako mi nije to posao kojim se bavim malo sam zanemario.
 
Odg: Inkubatori

u nedeju sam bio u leskovac da kupim inkubatore od stankovice na prvi pogled ink. su hmm pa mogu reci i odlicno napravljeni videcemo kako ce se pokazati u praksi.
 
Odg: Inkubatori

pozdrav svima na forumu! Transtar zamolio bih te da mi kazes gde se nalaze ti Stankovici u Leskovcu u kom delu? i ako znas koja je cena ovih malog kapaciteta od 50 do 100 kokosja jaja HVALA UNAPRED!
 
Nazad
Vrh