Inflacija

Prije godinu dana smo pisali o inflaciji, kako i sta raditi, evo sad nam na vrata kuca recesija, u poljoprivredi je vec prisutna, jos samo preostaje da cijena mesa tropne sto mislim da ce se desiti za koji mjesec
Bio sam bas vidovit u postu #12
 
Прича ми један из села, води елитни ресторан у нс. Тек сад су постигли пазар из 2019 године. Али све је поскупело 100+%. Каже и они што су пре били широке руке смањили.
 
Nebih rekao da je baš sve poskupelo 100%.
Mnogi to olako izjavljuju čisto da bi nešto pričali i paničili.
Poskupilo jeste, ali je činjenica i da su neki dizali cene samo da bi profitirali u nesigurnim i mutnim vremenima
 
Ако је тако онда би било неких појефтињења. Мислим на услуге и производе. Ево сад имамо ситуацију у најави цена пшенице 20-так динара. Прошле године 35-40 динара и на основу тога креиране цене прехрамбених производа. Хоће ли појефтинити или опет лов у мутном. О цени сировог млека и готовог производа да не пишем. Иде ли неко од вас у продавницу да види цене млечних прерађевина? Месо бут б/к 900+ динара.
 
E baš mi žao ovih iz kafića i kafana. Oni 5x uvećavaju nabavnu cenu i uvek im je malo. Sigurno ne idu u prodavnicu da kupe namirnice i piće pa da posle prodaju. Npr pivo sigurno uzima po VP cenama koje je sigurno ispod 50 dinara a posle ga naplaćuju 250, ili kupi kilo mesa za 500-700 din a onda ti jednu šniclu uvali za hiljadu, ili litar rakije kupe za 1000 a jedna čašica od 0,03 je 200-250 din. Stvarno im je "teško". Preterivanje u svakom pogledu a onda kukaju kako im je mala poseta.
 
Ja sam kupio kola pocetkom prosle godine kad je pocinjalo sranje, sad vrede vise nego kad sam ih kupio :D Mada, ne smatram to pametnom investicijom za inflaciju, samo se tako namestilo..
 
Moja procena je da je gvožđe/čelik materijal koji najbolje čuva vrednost.
Obojeni tehnički metali(bakar, aluminijum..) su takođe sigurni.
Plemenite metali mi se nikada nisu sviđali, mada su verovatno najsigurniji, ali ja nebih znao šta i kako sa tim.
 
Sta je sa vama, nema vise inflacije, sad je recesija, roba gubi vrijednost, treba se oslobadjati
Prva stvar koja nam dolazi je zetva strnih zita, tu treba dobro mucniti glavom i procijeniti da li je ponudjena cijena dobra u odnosu na ono sto nas ceka u narednom periodu, prica o ulozenom u sjetvu je uzaludna
 
Nazad
Vrh