IMT

Мора да се симне капакот на хидрауликот и да се извади осигурувачот. Денес така излезе. Пробано со навој на заштитната капа не оди, мора да се извади капакот. Фала на сите то одговорија

Sent from my moto g(30) using Tapatalk
Bio sam ubeđen da se može izvući bez skidanja poklopca hidraulike jer imam taj alat... Doduše jako davno je korišćen pa je moguće da sam nešto pomešao. Ili je za neki drugi imt... A šta je sprečavalo kućište da se svuče sa alatom?
 
Javi se meni jedan stariji mehaničar u vezi mog problema..kaže da meni čitavo vrijeme problem pravi druk ležaj...mi smo ga prvi put promijenuli i njega više nismo dirali..po njegovom loš kvalitet i pri pritisku nejednako pritiska capce..
 
Bio sam ubeđen da se može izvući bez skidanja poklopca hidraulike jer imam taj alat... Doduše jako davno je korišćen pa je moguće da sam nešto pomešao. Ili je za neki drugi imt... A šta je sprečavalo kućište da se svuče sa alatom?
Лагерот во телото каде што стои семерингот има зегер осигурувач и мора да се извади со осовината

Sent from my moto g(30) using Tapatalk
 
To znamo manje više svi da kod 533-539 ide osovina napolje bez dizanja ploče. Ovo je 540 ili 542... Par stranica unazad je kolega napisao i okačio sliku iz manuala.
 
Na 539 mi izgleda curi ulje kroz onaj brezon na poklopcu razvoda gde se šrafi španer alternatora.
Na zaokruženu rupu
Poklopac-razvoda-539-500x500-2.jpg

El to prolazna rupa uopšte ili je nešto kod mene polomljeno ?
 
Pojavila mi se nafta u ulju u karteru na imt549, kako da saznam jel propustila ac ili grejač?
 
Ako nemaš alat za proveru pumpe, onda je rastavi i vizuelno proveri membranu da li je puknuta.
Izvadi grejač a sa nekim drugim grejačem začepi usisnu granu. Cev namontiraj na prvobitni grejač i sve to u paketu pričvrsti nekako pa ćeš videti da li se pojavljuje gorivo ili ne.
Treća opcija ti je pvp. I ona može biti uzročnik.
 
Може да биде греач, ац пумпа да има скината мембрана или семеринг на ротациона бош пумпа и многу ретко слаба дизна

Sent from my moto g(30) using Tapatalk
 
Nazad
Vrh