IMT

Imam u saobracajnoj odvojeno upisan i broj motora i broj sasije.
Videcemo dal ce proci sa ovim brojem sto je u saobracajnoj.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Broj šasije je seriski broj i utisnut je na pločici na ins.tabli. i kao što svi znamo, i fabrika kaže, prvi broj: godište
druga dva: proizvodjač i ostali brojevi: redni broj traktora. Ukupno 9 cifara tako su izlazili iz fabrike. I broj motora naravno na motoru. Druge brojeve na drugim mestima traktori iz fabrike nisu imali. Sve van ovoga je iz nekog razloga ukucano kasnije.
A da, imt je imao istu pločicu kao na tabli i na svojim poteznicama gde je pisao samo br.odobrenja (današnji atest) i broj šasije traktora isti kao na pločici na tabli bio je i na poteznici.
 
Poslednja izmena:
Kupljen nov 539 davne 1986.godine i posle par godina na tehničkom - problem. Morao se ukucati broj šasije ili motora, sad se više ne sećam, oni to uradili pozadi, uzeli neke pare i kao onda je bilo sve ok.
 
Поздрав на имт 542 дали може да се смени семеринг на карадан без вадење на поклопец на хидраулик и караданска осовина. Знам дека на имт 533/539 може со таа чашката да се извади само куќиштето на семерингот без вадење на караданската осовина

Sent from my moto g(30) using Tapatalk
Никој нема на имт 542 менувано?

Sent from my moto g(30) using Tapatalk
 
Nije isto.. mislim da mora poklopac gore...
Има зегер осигурач на осовината а не знам дали носачот на семерингот дали е ист како на 539 или во него стои и лагерот

Sent from my moto g(30) using Tapatalk
a66199b161c4691232053546c41cf777.jpg
 
Imam problem sa imt 577
Traktor je bukvalno odjednom, na pola njive izgubio snagu
Na malom gasu radi lijepo, dok pri punom gasu trokira, ne vuce kao sto je vukao
Zamjenio sam ac pumpu, filtere goriva, provjerio dizne, i bos pumpa je nosita majstoru
Medjutim nema nekog pomaka, niti imam ideje sta bi mogao biti problem
Danas konacno rijesio problem na traktoru
Jedan saraf na klackalici se odvrno i jos jedan puko, mislio sam da cu morati cijeli motor raskopati, medjutim imao sam srece.
 
Danas konacno rijesio problem na traktoru
Jedan saraf na klackalici se odvrno i jos jedan puko, mislio sam da cu morati cijeli motor raskopati, medjutim imao sam srece.
Neka hvala bogu..ja svoj još nisam..promijeniti spojnička..druk ležaj..dva puta nove kronove lamele..dva puta nositi zamajac kod različitih tokara..skidata radilica i nosita..odrađena prva specijala...korpa kronova nova..i opet handrenje..kad na mjestu stisneš kvačilo sve ok...a kad ideš i samo nasloneš nogu na. kvačilo osjetiš vibraciju..poskakivanje papučice..
 
Neka hvala bogu..ja svoj još nisam..promijeniti spojnička..druk ležaj..dva puta nove kronove lamele..dva puta nositi zamajac kod različitih tokara..skidata radilica i nosita..odrađena prva specijala...korpa kronova nova..i opet handrenje..kad na mjestu stisneš kvačilo sve ok...a kad ideš i samo nasloneš nogu na. kvačilo osjetiš vibraciju..poskakivanje papučice..
Во Менувачот лагер да нема проблем

Sent from my moto g(30) using Tapatalk
 
Ne znam za 542 ali kod mene na 540 kada sam menjao semering morao sam da skidam ploču hidraulike da skinem osigurač a onda odvrneš ona 4 šrafa m12 što drže lance poluga, skimeš tu ploču i izbiješ osovinu zajedno sa tim kućištem sa semeringom i ležajem. Iznad tog kućišta imaš šraf za šrafciger veliki koji treba da izvrneš.
 
Nazad
Vrh