IMT

Koristilo bi ... ali da je čestitije napravljeno, ti izvodi nisu trebali imat veze s hidraulikom traktora tj. trebalo je napravit neovisan sistem sa pumpom hidraulike na motoru.
 
ima ima ovakav ventil je stavljen, a to je žali bože

143kr2s.jpg
 
ulje u fergusonovom mjenjanču zna sadržavat i po par litara vode, prljavo je i pregusto (za ove picaboce ide 46-ica il rjeđe), a pumpa hidraulika je prespora i kad preklopiš taj ventil poluge hidraulika ne funkcioniraju tako da je to napravljeno više za neko kur..nje nego za poso
 
Ciro ovako ces ti sledece zime sa 5170. Jeste da nije zglobni, ali kocnica ce malo pripomoci. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
E daj boze da ce to biti sledece zime.. :osmeh: Mozda prodju jos nekoliko zima dok se ja resim sta i kako.. Ako sam odlucan ko za tanjiracu onda ... :haha:
 
ulje u fergusonovom mjenjanču zna sadržavat i po par litara vode, prljavo je i pregusto (za ove picaboce ide 46-ica il rjeđe), a pumpa hidraulika je prespora i kad preklopiš taj ventil poluge hidraulika ne funkcioniraju tako da je to napravljeno više za neko kur..nje nego za poso

Kod normalnog odrzavanja nema ni kapi vode u ulju mjenjaca i ono se redovno mjenja. Kolega iz Istre je ovo napravio na svom 539 kako bi s njim mogao nositi malcer na kranu. S ovom njegovom prepravkom moze podizati i spustati poluge kao na vladimircu, samo gruba kontrola polozaja sto je znjemu za malcer i vise nego dovoljno pogotovo zato sto u isto vrijeme koristi i podizne poluge i hidraulicne izvode. Ako s tim traktorom treba orati ili raditi nesto s finim hidraulikom i normalnom kontrolom polozaja, tad samo prevaci ventil i hidraulik funkcionira kao i na svakom 539 koji nema ovu prepravku.

Drugo je sto ljudi samo ugrade ovakav ventil bez dodatnog razvodnika pa s njim "upravljaju" s prednjim utovarivacem, pa on ili malo podize ili malo popusta ili je spora reakcija i tako.

Pogledaj ovaj video malo bolje pa ces vidjeti da kolega uopce ne koristi ovaj tip ventila za preklapaje protoka ulja nego je poklopcic izbacio i napravio svoju "razvodnu kocku" koju je namontirao umjesto poklopcica i sad hidraulik radi kako je on sebi zamislio.

To sto to vecini korisnika ne pase, nije njegov problem, njemu radi fantasticno sto se moze vidjeti iz jos par video klipova koje je postavio na youtube.


NAKNADNO DODANO:

Letimicno sam samo pogledao sliku video clipa i mislio sam da se radi o ovom videu:




Ovaj 539 s prethodne stranice je sfusaren, nema dobar anslag i jos kojesta je uradjeno nepromisljeno ili na brzinu ali opet svaka cast na trudu.
 
Ja imam taj razvodnik umesto poklopcica.
Sluzio mi je za prednji utovarivac. To radi odlicno i valja za razne stvari-recimo za cepac drva.
 
Jedino ako si imao poseban razvodnik za utovarivac. "Direktno" je jako neprecizno bez nekog normalnog razvodnika. Preklopni ventil ima ulogu da preusmjeri ulje direkt u prikljucak za kipanje bez podizanja poluga i nista drugo.

Ja sam u 549 ugradio razvodnik a ulje mu dovodim preko izleza za kipu. Poluge se podignu i razvodnik dobije protok ulja i mogao sam na beracu podizati/spustati heder mal te ne u milimetar i kako ga nastimam tako stoji cjeli dan. Bez razvodnika je ovo bilo nemoguce i jako jako neprecizno.
 
Vojkane citao sam tvoje muke na oko 300-toj strani a kasnije ne znam sta se desavalo sa tvojim imt a tad ti je prvenstveno bilo kasno paljenje jer ubrizgavanje vec mora da pocne na 4.5mm pre mrtve tacke a ne kasnije kao sto ti bilo.A i ja imam problem zadnjih godina sa mojim 533 i nakon nekih 1000 sati nakon generalne,a prve 2-3 godine nakon generalne palio mi je i na -17 na treci okretaj radilice/sa grejacem/,sad nece bez starta na prvom paljenju a cim radi i samo dva tri minuta pali ne na prvom okretaju radilice vec na prvom klipu koji naidje na paljenu sto neki kazu na pola kljuca.Ne trosi uopste ulje ne dimi takodje uopste na liberaufu jer je kolevka skoro kao suza cista a nece da pali,i sad ne znam da li da ga ponovo ishilznujem ili mozda moze da bude nesto oko pumpe a nju nikada nisam nosio bosisti,zato ovo pitam da ne zna neko nesto iz prakse oko ovog problema?A kada upali bilo sa startom na prvom ili kasnije na toplo odmah ima ravnomeran rad tj ne trokira ne zalece se i slicno.
 
Nazad
Vrh