IMT

Kod mene ispravan 533 bez kabine, mislim da je bio sa jednostepenim kvacilom, godiste ~ 75-to , otisao za 800e, radio svega ~5 hektara zemlje.
 
I ovi su sa crnim motorima,ružni ko smrt.Kako najavljuju kišu sijanja neće biti do iza praznika da li bi smio sa njim da sijem kukuruz i olt pneumaka,msm radi razrađivanja.Kontam da bi smio jer to je rad na oko 14oo max 1500 odrtaja.
 
Ма смеш ја са са својим сејао после 10 сати разређивања,ја сам купио пре око 7 година,са сивим је мотором,до сад нисам имао никакав проблем,осим 2 ац пумпе..мени нису ружни ти са црним мотором,шта више лепо им стоји.
 
To bi kod mene vredelo 1500e,skoro je jedna osoba u susednom selu prodala 533 za 3000e,nikad mu nije radjena generalna.Znaci da nije bio bas najbolji,jedino gume bile solidne.

- - - - - - - - - -

Naravno bio bez kabine.



I kod mene prodat jedan 533 bez kabine u solidnom stanju sa papirima za 500-600e.. A jedan 533 sa nekoliko prikljucaka i prikolicom otisao za 1500e nudio sam ga jednom clanu sa foruma....

Ovaj sa zaribalim motorom plafon 500e jos ako nema papire onda stvarno neznam vredili to uzimati!!!!
 
prnjavor legendo srecno bilo....i meni lepsi crncuga imt....ja imam sivi al lepsi je crni nek sluzi i teraj ga ko tudjeg ima da te sluzi

- - - - - - - - - -

ja se razmisljam za imt 550,11 sa perkinsom....ili imt 549dw
 
Ubiće me kući al ko ga šiša,čupam sve što mogu dok su jake subvencije.Na jesen su izbori pa ko zna ko će nam krojiti kapu sledeće 4 god.Sve u svemu u 3 god smo uspjeli dobar dio mehanizacije promijenit,uzeli novi traktor JD,berač,tanjiraču,brnaču,plug,špricu,pneumacku sijaču i sad još fergo i meni dosta.Jbg kad su ograničili koliko godišnje imaš pravo kupit ali ja zadovoljan.
 
Баш ме чуди што више не производе тракторе, кад користе технологију као из F1 протераш пар кругова па у бокс. Ово је трећа полуосовина за 550сати. јуче ми отказала хидраулика,о томе више у теми ИМТ хидраулика.
Nisi ti jedini koji ima tih problema na tom traktoru.Samo mi nije jasno kako sa onim malim tockicima i malom masom uspe da tako uvije poluosovinu.Kao da je prave od obicnog gvozdja.Najbolje resenje je kao sto kolega Vedran rece da strugar odradi taj deo od kamiona i da budes miran duze vreme.
 
A i ja kada sam bio u takvoj dilemi, u razgovoru sa majstorom koji mi održava masine kaze da se teze nalaze delova za strane motore, dok za domaće ima sve i danas naručio sutra je ugradjeno...
 
Za te Perkins motore nije problem dostupnost delove, ali cena jeste.Na primer napojna pumpa goriva ili AC pumpa mora da se kupi sa sve kućištem filtera a cena sitnih 270 evra +pdv!
 
zzarkov mali pa zar su tolko losi imt 549dw

Uopšte nisu loši, čak naprotiv.. Mada je veoma aljkavo odradjena limarija, kabina ima dosta luufta, mnogo buka se čuje, tako da kada radiš neku operaciju, muzika ti džabe i kada pokisne, odnekud se slije voda i napravi baricu kabinu ispred kvacila i kocnice. Ali za sadasnjih 46rc, nemamo nijednu zamerku, osim sto ima malo manji ajnslag, ali to zbog dw, inače traktorce je perfektno, mnogo manji u odnosu na starije verzije 549, sto ga čini simpaticnijim. Mislim da je to odgovor na tvoje pitanje, ako si nesto konkretnije mislio, pitaj, tu sam..
P.S. Subvencionisana cena u Jugometal 1.379.400 DIN. ( po toj ceni je kupljen, neznam kakva je sada i da li ima jos na subvenciji)
 
mirko kupovinom nove,ce da te sluzi jedno 200h,nosi to dobrom tokaru da ti napravi taj kroner od kamionske stare poluosovine od krsta sto ulazi u rirubnicu,tako je rijeseno isto kod zeta na istom traktoru i posle nije imao problema na obadvije strane tako uradito.
a dok to nije uradito do 800h je zamijenio tri "imt-ove"
Можеш мало боље да ми објасниш, од којег камиона одговара и шта камионске су много дебље и крстови већи.
 
Sto se 549DV tice, samo ga nemojte uprezati pod plug, tanjuracu i veliki sjetvospremac pa ce sve biti u redu... I, da, NIKAD ZA NIKAD ga ne terajte vecim obrtajima od 2000 i nikad se necete ni razocarati u "komfor" stalnog curenja ulja iz DM motora ;)
 
Nazad
Vrh