IMT

izvini universal774 ali ja nesto neverujem u 12500 casova kao prvo za te sate traktro dobro izgleda a kao drugo da nisi nista radio na motoru i to neverujem jedino ako je vrtio neku pumpu za vodu pa nije opterecivan
 
Evo i mog IMT 539.. Ima oko 3500 radnih sati a 1993 godiste je.. Imali smo sa njim malo problema ali uglavnom sluzi dobro.. Motor je perfektan,kao i sve ostalo.. Problem je bio lupanje u menjacu samo kad se ukljuci kardan,sad je resen zahvaljujuci ovom Forumu.. :ppozdrav:

WhMfe.jpg
 
Mi smo navikli da se provlacimo po uskim sumskim putevima a u vojvodini drva sto ima to je oras u dvoristu ili bor kraj puta ;)

Kod mene u selu 539 s kabinom ima cjelo cudo tocnije 90% traktora su takvi i ne znam da li ikoji ima sva stakla na kabini bez obzira na radne sate... a i ovaj koji ima sva stakla, nisu sva original ;) Kederi na blatobranima i oko vrata su za vecinu stran pojam, bas kao i neizgreban i nezguzvan krov ili blatobrani. Ja sam blatobrane na novom 549 sazuljao kad nije imao ni 50 radnih sati, obilazec njive ;)

Ja vjerujem da ovaj ima toliko sati i da je i dalje dobar jer vjerujem da nije radio nista tesko.

Evo moj 539 poslije generalke ima 800 radnih sati sve u laksim poslovima i mogu vam reci da ce sad trajati naj manje jos 30 godina i to ako bude radio samo te lakse poslove... Sta mu je dvoredni kultivator i rasipac 500l? toliko da ne ide prazan ;)
 
Na mom traktoru su sva stakla orginal kao i kederi.. A levi blatobran sam malkice iskrivio kad sam gazio silazu pa udario u zid.. Inace kod nas nema zatvorenih puta..
 
Malo je mnogo 12500 sati,
racunajte koliko treba da odradi ha prskanja i spartanja za te moto casove.
Kod mene je oko 9 ooo rs, kupljen nov 80 god, sve radnje radio 30 godina.
 
Kod mene isto ko i kod bobe nema ni jednog citavog, kod mene nije izdrzo nov dva mjeseca i djeda udari neki covjek kad je skreto, i razbije naprijed onih par limova, staklo mi je boco puklo prve godine kad smo stavili onu bocnu kosu dubravu, i od tad po ljeti skidam to obavezno staklo.
 
ja nisam rekao da po kederima moze da se vidi koliko je traktor radio ,naveo sam kao detalj samo.

Evo ovako moj ferciko radnika nije video u sebi sem mog oca,mene i mog sina ne zna 539 moj da ore kačili smo mu olt slavonac 1 brazdni nije radio s njim ni celu sezonu i 756 da ga nosi po dvorištu za plug mi je uvek bila tu rakovica 60 koja je imala sve teške poslove da radi.Drljao sam i sejao uslužno pšenicu s njim da se neki čudili dal može sejati toliko kolko sam sejao.Sejao sam uslužno godišnje po 150 jutara pšenice,lucerke + mojih 40 jutara posle se ta cifra moje zemlje povećala a uslužno se smanjilo bacio je veštak,špartao,vrtio krunjač,prskao boga oca sejao je sve što smo ikada sejali(kukuruz,suncokret,lucerka,pšenica,ječam) razbacivao sam s njim slamu valjao sam s njim i pšenicu i transport je radio svake sezone od 2000 godine ako ne verujete u te moto časove mogu vam reći jednu stvar menjač je skoro gotov ne treba mi više kvačilo da ga šaltam ko da je mrtav,zatim zaboravio sam da sam mu menjao ležaje od prednjih točkova zato što su se skroz istrošili držači ležajeva su bili tanki kao papir kad sam ih skinuo pa sad nek mi neko kaže da nema 12500 radnih časova a držao sam ga u šupi i održavao po PS trebalo bi u proleće da vam pokažem još od moje mehanizacije kako izgleda za svoje radne sate zmaj 143 stanje ko nov a prešao je već 3100 radnih sati kod mene u dvorištu samo setvospremač od 2,90 m izgleda krš ostalo je ko novo
 
To zavisi dosta od vozaca, rodjo je imao 539 "89 god nagurao 8000 i nesto rh malo oslabio motor i on ga prodao da bi uzeo nov.E taj traktor je trebalo vidjeti, farba limarije motora sve na mjestu stakla, sva instalacija ispravna 100%, ulje u dif. kad se izvadi mjerna sipka ko novo (nije valjda mogao da pusti kap vode unutra).Ali covjek je zesca picajzla, traktor nikad nije dosao iz njive a da nije sapran makar samo vodom.Ulje mijenjano na 100_120rh redovno,a posto se bavi povrtarstvom nije koristio dosta prikljucaka, najvise plug, drljaca, tanjiraca, sjetvospremac, spartac, pumpa, roto kosa i nesto transporta.Prodao ga je 2006 za 8200km i to sverceru.A gume sto neko pomenu na blatobranima,sve na mjestu cak nikad nije skidao vrata na kabini ljeti, niti je traktor tjeran sa otvorenim vratima ma kako bilo vruce.
Sada ima dva 539 2007 i 2003 god, i normalno izgledaju ko" novi.
 
Pa taj je veoma slican meni ili ja njemu.. AJ nikad ne skidam vrata prozore ili vozim sa otvorena vrate,ulje menjam naj kasnije na 120 radnih sati,ulje u menjacu menjam redovno.. Traktor se pere cim ima i malo prasine ili blata na njemu... Stakla nikad nisam razbio niti cukao traktr negde sem malo levi blatobran sto se naslonio na silo jamu.. :ppozdrav:
 
Ma sve je to ok dok god je on zdrav u srcu... za limariju vise-manje.

Dosta je 539 sposoban traktor pogotovo za manja gospodarstva gdje je dovoljan samo on da odradi sve radnje na zemlji i oko kuce. U mom selu jedino ujak i ja imamo vise traktora. Svi ostali su ili 533 ili 539 ili ursus 335... i sve se s njima radi i to na 20-ak jutara zemlje.

Redovno odrzavanje, servisiranje, mjenjanje ulja, stelanje ventila, da bude pod supom i ne pretjerivati s poslom. Takav traktor koji radi sve zivo i nezivo od livade preko njive do sume negura maksimalnih 8 000 sati i mora na generalku. sve preko toga je mucenje i sebe i traktora. Ovi koji rade lakse poslove mogu raditi bez da ih se ne dira i po 30 godina a da rade vise nego teski traktori...
 
Eeee to je tacno nas prvi traktor je englez m 33 iz 1957 god....on mi je kurva za sve,a imt 539 je 2oo6 god njega sad vise teram....
 
29d8t2t.jpg


Moj 533 '74-to godiste,Kupljen nov,sajamski eksponat.Taze uradjena 4-ta generalka,radilica ne dirana,menjac,hidraulika neotvarani.
Radio 11000 radih sati do prve generalke(dedine reci),a posle su intrervali izmedju otvaranja motora bili sve kraci i kraci...zbog losih sklopova.
Taj ce bar dok sam ja ziv biti u nasem dvoristu,a posle sta mu bog da.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh