IMT

Osecaj je klizav...:osmeh:
Pa kad nisi stigao na vreme za demonstraciju.... Zvacu te sutra kad Bojan i ja dodjemo po njega, pa mozes da probas da driftujes...

- - - - - - - - - -

Kada namotas pun i stisnes kocnicu, dali zadnji tocak pravi velik krug.
Napravi krug, ali ne puno veliki... Ipak je on dosta tezi napred nego pozadi...
 
Javite se obavezno da :ppozdrav:
Da si stavio indijske lamele kocnica ja bi stigao,ovako sam kasnio namerno:haha:
 
Pozdrav svima!!! Interesuje me da li neko od vas zna ima li neke vece razlike u diferencijalima od IMT 560 koji se ugradjuju takodje na 542, 549,540 i diferencijala od Fergusona koji se ugradjuju na 533,539 i 558???
 
Pozdrav svima!!! Interesuje me da li neko od vas zna ima li neke vece razlike u diferencijalima od IMT 560 koji se ugradjuju takodje na 542, 549,540 i diferencijala od Fergusona koji se ugradjuju na 533,539 i 558???
 
Pozdrav svima!!! Interesuje me da li neko od vas zna ima li neke vece razlike u diferencijalima od IMT 560 koji se ugradjuju takodje na 542, 549,540 i diferencijala od Fergusona koji se ugradjuju na 533,539 i 558???
Diferencijal-preciznije Konusno Tanjirasti na 533,539,540,542,549 je isti,a na 558,560,578,588,577...je isti,u sustini su oni slicni,da kazem isti po jacini izdrzljivosti materijala i samoj velicini samo je razlika u broju zuba i sto ovi 558,560 i slicni imaju reduktore(planetarce)na tockovima pa rasterecuju diferencijal pa on nece da crkne.

- - - - - - - - - -

Što mislite o motoru od 549 na 533 ugradbi..
Video sam ja,covek ga izvadio,3 puta kidao konusno tanjirasti.Posle ubacio M33 i nije imao problema vise.
 
Nije pravilo, na fergusonima se mogu naci i sa 34, ali i sa 37 zuba.
Zato se uvek, kada se menja ugradjuje po broju, tj u paru.
Traktori istog tipa, sa razliciim brojem zuba na konsno-tanjirastim imaju razlicite brzine kretanja.
 
Nazad
Vrh