IMT

mbranko hvala nisam znao,po meni je bilo da je tafe prekopirao samo imt 577 dok se on jos proizvodio,posto nekoliko clanova je kupilo takav nov traktor relativno skorije vreme...jer vidjao sam traktore koje proizvodi mf a i tafe ali kao 577 nisam video u MF grupaciji..a imt je imao toliki rekord jer je izvozna kvota traktora bila mala.vecina za YU trziste,tako da nije ni imao prostora za vecu proizvodnju,a velicina Indije naspram Yu je ogromna..to znam od ljudi iz Jugometal koji uvoze IMT kod nas,od kojih su neki radili tamo..
 
Sasa P ova rasprava se vodi bezveze.imamo totalno razlicita misljenja i iskustva,tako da je besmisleno ovo nastavljati...dodji ti kod nas u Semberiju da te docekam domacinski da vidis sta ima i koliko ima...ja nisam postavio nikakav link,to ti je clan mbranko objasnjavao neke stvari ali i on uzalud..i da imam je i predratne modele IMT i posleratne i ok su mi...tebi sve najbolje u daljem poslu..

Nedjooo ovu raspravu si ti zapoceo ali kao sto ti rekoh nisam na ovom sajtu da bi se raspravljao nego da procitam nesto vezano za poljoprivredu, o traktorima i masinama nemoj da mi drzis predavanje jer mi je to struka i zanimanje, zavrsio sam masinsko-tehnicku skolu radim taj posao u struci, ovde sam zbog poljoprivrede jer zelim da procitam nesto sto neznam vezano za obradu zemlje a neznam mnogo toga zato me i zanimaju tudja misljenja.
Ima ovde mnogo tih novijih IMT-a drugar sa kojim saradjujem u poljoprivredi ima 539 kupljen 2007 pa sam mu radio sve i svasta, nekoliko dihtunga na motoru, ovo mu je cetvrta vodena pumpa po redu, sad mu ne radi ni blokada moracemo da rasturamo traktor a ima tek 1000 i nesto sati, dok ima starijih koji rade besprekorno vec 30-40 godina zaborave se ljudi da traktor moze da se pokvari.
 
da ali shvati da ti kad napises da svi nevaljaju nisi upravu,ima nas koji nemamo losa iskustva a ti to ne zelis da prihvatis...ja nisam nikad za raspravu i pomocu koliko mogu,ali tvoji postovi su previse direktni..ako si naisao na neki koji nije ok napisi taj i taj nije ok i to mu ne valja a ne svi...ja ako sam te uvredio izvini nije namera,samo imam svoje misljenje i neko znanje posedujem oko toga kao i ti...ipak ja sam 6 generacija poljuprivrednika,naucio sam nesto o zemlji i od svojih..
 
Nedjooo nisi ti lepo razumeo moje upise ako si se nasao uvredjen ja se izvinjavam.
Rece mi da imas IMT 539 2006 godiste. Pogledaj izmedju papucice kvacila i rucice za ukljucivanje kardana da li ima znak IMT-a, ako nema to nije nov traktor nego remontovan koji se prodaje kao novi a kuciste menjaca je ko zna iz koje godine. Ako ima znak IMT-a na tom mestu traktor je nov. Takve fuseracije se meni nesvidjaju kon IMT-a kupis novo a u stvari nije novo. izvinjavam se sto je :off_topic:Tast je kupio novu rakovicu pre desetak godina koja ima desetin fabrickih mana da ih ne nabrajam ne moze samo da nadoliva ulje (gde god da ima ulja ono curi) znaci bukvalno treba rasturiti ceo traktor i svaki dihtung i semering zameniti. Toliko o nasoj industriji.
 
ima,gledao sam vec jer sam video tvoj raniji post,msm da si ga ti napisao,ima i moj i stricom...za rakovice je malo gora situacija kod nas ih ima dosta novih ali nema nekih problema sa njima osim ocajne zavrsne farbe...i da ta 76,ona je losa skroz,cak su mu nudili da mu daju drugu al nije mogao covek zbog tog podsticaja od drzace...tatin rodjak je prosle god uzeo novu 65 i traktor mu sve radi jer je jedini i nema primedbi,samo je bucan u kabini,al eto...valjda opet bude sta bolje da i ta industrija stane na noge,svima ce nam biti bolje,treba raditi na tome,a ne da Indijci zive od nas a mi da nemamo sta da radimo..Izvini na nesporazumu..:ppozdrav:
 
IMT je fabrika koja je podigla posleratnu poljoprivredu cele bivse SFRJ i to stoji i niko ne moze da porekne. Pravili su traktore koji traju po 40 godina. Ali mi se ne svidjaju ovakve prevare sa remontovanim traktorima koji idu u prodaju kao novi, na bar 10 komada sam video da nema znak IMT-a na pomenutom mestu. Kvalitet je dosta opao u odnosu na stari IMT i to stoji i ne mozemo da kazemo da nije. Sto se tice IMT fabrike ja joj zelim oporavak i podizanje na noge i da svojim kvalitetom otera sve ostale u istoriju da svi imamo mogucnosti da prenovimo svoje domacinstvo jednim novim IMT-om. Zeleo sam jedno vreme da kupim nov 539 ali nisam smeo da se uvaljujem u kredit a da mi zapadne neki krs da posle toga mucim muke.
 
na osnovu svog iskustva a i dosta ljudi u mom selu preporucujem ti da kupis....to je traktor za sve poslove,za manje domacinstvo naravno..a naravno da stoji,nisu ni sirovine kao su bile,pa samim tim i kvalitet,ali iskreno nisu ni oni majistori vise tamo...kod nas su samo bili promasaji neki 539 sa bugarskim motorom,tako nesto,e to nije nizasta,sreca nije ih bilo puno..a te sto si vidjao to je islo staro za novo,bilo je ljudi sto su davali stare traktore i doplata za novi a oni ih pakovali tako da je to verovatno to..
 
Ovi novi domaći traktori baš ništa ne vrede, u nedostatku dokaza mnogi se lepe za njih ne znajući da će ih opravke izneti onoliko koliko i dobar polovni traktor sa zapada star 30 godina pitam se zašto ljudi kupuju stvari za koje znaju da će se unapred pokvariti i koje moraju stalno da popravljaju:bravo:
 
Zato sto se nov domaci traktor dobija bez para i 50% koji su ga kupli u predhodnih nekoliko meseci uopste ne planiraju da ga plate znajuci kakvo nam je sudstvo i drzava
 
Poslednja izmena:
Ovi novi domaći traktori baš ništa ne vrede, u nedostatku dokaza mnogi se lepe za njih ne znajući da će ih opravke izneti onoliko koliko i dobar polovni traktor sa zapada star 30 godina pitam se zašto ljudi kupuju stvari za koje znaju da će se unapred pokvariti i koje moraju stalno da popravljaju:bravo:
Opravke ne mogu toliko kostati na IMT, kupuju ljudi zato sto su navikli na njih, zato sto im je vodena pumpa 20 evra a za stranca 200, sto su dvije lamele 50 evra a za stranca ekvivalentne snage boga
pitaj koliko. Zato sto domaci traktor moze opremiti skoro svaki majstor , a to isto ne vazi za strendzere, i da gdje se to moze uzeti dobar polovan stranac za recimo cijenu generalke na imt 577, znaci gdje ima taj dobri za recimo 2000 evra. Da novi domaci traktor nisu kvalitet kao nekad to stoji, i vec je ofucana prica, ali oslabi mu motor za sat odes u Jusel recimo doneses dijelove, (koji su jevtiniji od ciganske .....) majstor rasklopi , obrada pakovanje i tjeraj. Dok recimo za Forda trebas prvo da potrosis 50 e za telefon dok nanjusis dio. Itd, itd...
 
Da zasto ti traktori ne valjaju?? Ma neka budu delovi ne kvalitetni ali neka ih bude,neka za druge strane traktore budu kvalitetni a nemozes da ih nadjes.
 
Ja stvarno neznam sta pojedini clanovi imaju protiv Belarus-a, Ursus-a, Zetor-a a sta pojedini protiv Imt-a. Mislim da su to traktori, kao i svi ostali, sa manama i vrlinama. Ali za Imt-a licno mislim da su se u ex YU x puta proizvodili bolji traktori nego ovi danas. Ti traktori su bili na svetskom glasu, cak sam negde procitao da je 5500 bio najveci traktor proizveden u Evropi u svoje vreme. Zao mi je sto serijska proizvodnja tih traktora nije zazivela nego su napravljena 3 traktora koja su unistavana po kombinatima. A sto se tice gore navedenih traktora ipak mislim da je nov Belarus puno pametnija investicija od bilo kog polovnog uvoznog traktora kog je baba vozila sredom i subotm na pijac i tu napravio 10 000 radnih sati. Ipak novo je novo. Da neidem vise u :off_topic: necu da pricam o tome a mogao bih do sutra.
--------------------------------------------------------
Kako sam negde cuo: Nov IMT, neka fala ja cu manje sedih dlaka na glavi.
 
Vezano za poruku # 10081, poruka je satiričnog karaktera, jer danas ni jedan proizvođač traktora ne može da sigurno garantuje za kvalitet.
btw. pogledajte slliku profila.
 
Poslednja izmena:
ako moze objasnjenje,po cemu su to losiji traktori a imam i imt i ursusa,ne razumem:sta:
teško ti mogu ja druže objasniti ako ti još nisi shvatio...
gledao sam ove a i prethodnih jeseni ursuza 355 u oranju sa plugom 755,ništa bolje-brže ne ide nego 539 a koliko je teži a i jači od njega,možda na nekim težim zemljištima ima neku prednost al kod nas ne i čisto sumnjam da potroši manje od IMT 539
čak mogu da tvrdim da u svom rangu snage i cene od IMT 539 ne postoji bolji traktor
 
nove IMT 539, sam gledao u bjelovaru, kod nas na sajmu.......10500€ i tvoj je....neznam koliko je kod vas, al na oko neizgleda najbolje.......novi i nema priključak za kipu, niti jedan, a treba imati barem 2-3 komada.....

završna obrada i farbanje, to je strava, anlaser zaliven maglom, onako kapljive po njemu, u kućnoj radionici se bolje ofarba.........itd itd


da neispadne da nešto brljam protiv imt......imam 2 kom kod kuće, prodao rusa 82 i uzeo 533 bez kabine, a od prije imam 533 s kabinom.....jer su mi potrebna 2 manja traktora, i mislim da će bilo koji od mojih 533 izdržati više nego novi 539.......jer mislim da tvornica tamo do 2004 ili 2005 godine je još radila OK traktore, al poslije toga nula bodova.......a oni prije 90 te kod mene su se pokazali kao neuništivi
 
Nazad
Vrh