IMT

U principu to je IMT 5106. Ima deo teksta gde se objasnjava da Marshal (Nuffield) uzima traktore od IMT, Steyr i Ferrari za prodaju u Velikoj Britaniji, samo su ih isticali kao svoju marku "Nuffield".
"Marshall began rebadging tractors built by Steyr. Ferrari and IMT for sale in the UK. In 1989, the company advertised itself as Marshall Daimler Ltd. In 1992, John Charnley and Sons bought the rights to the Marshall tractors, but not the name. "
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa menjacem na 533. Ranije se samo povremeno cuo neki metalni zvuk nakratko. Imao sam utisak kao da polomljeno parce metala udje medju zupcanike i struze otprilike 1 sekundu i prestane. To se desavalo na svakih otprilike 5 minuta. U poslednje vreme kada ubacim u drugu (na uzbrdici) posle 10 sekundi krene neko zavijanje iz menjaca. Prva i treca ne ispustaju takve zvuke, samo ono povremeno kratkotrajno struganje. Ulje odavno nije menjano u menjacu, ali ne mojom krivicom.
Sta bi moglo da bude u pitanju i cemu da se nadam?
Hvala i pozdrav
 
Stavrov ovako možemo samo da nagađamo do sutra šta je u pitanju, najbolje ispusti ulje i vidi ima li kakvih metalnih opiljaka na čepu i u ulju, a posle skini poklopac menjača i pogledaj o čemu se radi.
 
Ma samo poklopac sa kucistem skini i ispusti ulje i sve ce ti biti jasnije.Sto kazu kolege da ne nabadamo na prazno.Posle se javi pa da pomazemo.
 
Juce je bio pakao,moj 542 je skoro pa non stop imao temperaturu 95-100 stepeni. Termostat je ugradjen na glavi do instrument table. Pipnem vodu u hladnjaku,vruca je,skoro da moze da se drzi ruk. Pitanje za iskusnije da l moze takva temperatura uticati na pucanje dihtunga na glavi,imam i danas a radim puno,a vec sad je vruce napolju,pa dal da idem spavati,pa veceras od 9 da radim.
 
Izvadi termostat ako ga imas,to zna zezati stvar.Kod mene na 540 ne prelazi 70 bez termostata u ekstremnim uslovima.
Ovo bas nisam razumeo"ima termostat na glavi do istrument table"
 
Ja bih rekao da Mali Miša misli na termometar pošto sam ih i ja vidjao i ugadjivao na to mesto to je malo deblji lim koji zatvara vodeni prostor pošto nije bilo čepa ili nije bilo mogućnosti da se odvrne čep predvidjen za ugradnju sonde nije ga loše imati tu bolje nego na hladnjaku jer praktično pokazuje stvarnu temperaturu motora jer na tom mestu dali bio trojka četvorka ili šestak ili ma koji drugi motor to su tačke koje imaju najslabije hladjenje odnosno najudaljenije su pa samim tim slabije se hlade u odnosu na prvi cilindar pri ovim temperaturama to je normalno mada nebi trebalo da bude zabrinjavajuće ako ne prelazi 100
 
Zaregakovo,da u pravu si,lose sam se izrazio. Imam termostat ugradjen. Nije prelazila 100,stane tu i ne mrda. Sad sam hladnjak izduvao,i malo je bolje sto se tice temperature,mada nije imao nesto krsa u hladnjaku.
 
Ni ja nemam termostat na 542 pa je temperatura juce i prekjuce kad smo vukli silazu sa njim uvek bila pri vrhu zelene zone a malo je izlazila iz nje... cistio sam hladnjak,malo dolivao vodu ali nista ne pomaze,valjda prevelika vrucina ili nzm sta jos pa je tako...
 
On izgleda termostatom naziva merač temperature koji je kod njega verovatno neispravan, zato ti nije baš jasno_Ovde zaista ima svega da se pročita.
 
Mali Miša to je termo davač na glavi, a ako držiš prst u hladnjaku onda ti je neispravan sat, laže u plusu 30-40 stepeni, jer da je temperatura 95-100 nebi mogao da priđeš hladnjaku a kamoli da gurneš prst. Nađi drugi termo davač i uporedi ih, pa ćeš videti razliku.
 
malo iskustva o stabilnosti prednjeg trapa imt577 i imt 577dv ovaj bez prednje vuce ide kao putnicki auto mogu da pustim volan ali dv ne moze jako je osetljiv doduse predje gume mu nisu bas najbolje malo je i skupljen trap treba da ga rasirim ili neko zna mere raspona za dv
 
Nazad
Vrh