IMT

Evo za kolegu dolovca trazio je slike noznog gasa na 558 sto sam radio mada ovo moze da se namontira na bilo kom modelu univerzalno je rasturite jednu biciklu i juga i evo ovo se dobije





ja sam inace u radovima i u ulju do guse menjam onaj poklopac hidraulike pa kad sam već tu da se odrade i semerinzi biksne i lageri sve sto je i malo lose ide dole.zameniću i one semeringe oko kočnica nemogu da verujem imacu konačno 558 koji koči:bravo:
 
mnogo korisna stvarcica ostaje ti ruka slobodna i mnogo brze moze da se reaguje i za saltanje medjugasovi a za brazdu tu je i dalje ručni u funkciji to mu dodje kao neki tempomat:haha:
ovo je od delova koji bukvalno mogu da se nadju u svakom dvoristu i montira se za sat vremena uz ladno osvezenje
 
a nene to sam se ja salio. kad zelis da ne drzis nogom samo das ručni klasicno i on stoji gde treba kao i pre samo padne papucica noznog.a kad nozni radi ručni se ne pomera za to sluzi ovaj klizač sto se navari na ovoj poluzi.sve sto sam radio to je na slikama netreba nista vise prosto je bas. i nova opruga na bos pumpi sad lepo vraca gas original je bila previse mekana istegla se
 
prerađen uključivač prednje vuče IMT 5106
7476fa206722695.jpg
[/URL] [/IMG]
9038fc206722658.jpg
[/URL] [/IMG]
cf961b206722636.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Uradjena generalna na 542 i sad kad dodam malo jaci gas u mestu ,pocne da izbaciva crn dim kad smanji on plav,150 sati sam naguro od generalne .Prvo sam mislio ajde dok ne legnu karike i to,kad ono stalno isto.Pre neki dan majstor mi pomero paljenje na pumpi ono opet isto.Mozdaje i do nafte ali sipo sam i naftu sa vise pumpi pa nije valda da ni jedna nevalja.Je li imao neko slican problem.
 
I kod mene posle generalne stalno dimi, na bilo kom broju obrtaja. Ja mislim da je to do pumpe ali me mrzi da je skidam jer traktor ide dobro.
 
Do pumpe je,to samo zna Precizna mehanika da popravi,ovi nepismeni bosisti samo ako ubodu.Imali smo i mi taj problem pre mesec dana na Rakovici 65,skidali smo pumpu oko 10 puta,nosena kod vise bosista,niko da je uradi,svi uzimaju pare i nakraju je jedan majmun bosista platio skolu za svoje neznanje.Posto smo otisli predaleko morao je da kupi glanc novu pumpu,namontirana i sad radi kao sat.
 
@mirko 015
meni se cini da se ovakvi problemi mnogo cesce javljaju na rotacionim pumpama. Da li sam u pravu?
 
Imam i ja problem s tim purnjanjem na 542,posle generalne ima 700 sati rada,kad je hladan dimi plavo,kad se zagreje kad dodajem gas on crno ne bas cisto crno,altako otpriike. Takodje rotaciona pumpa u pitanju. Gde se naazi precizna mehanika? Imacu vremena par dana da je skinem i odnesem na sredjivanje,pocinje da me nervira,ajd malo,al on je poceo da preteriva s tim dimom,cak i bez razloga pocne da dimi. Dok sam imao 540 kom je takodje generalna radjena,al je njemu neko radio pumpu,nije bilo problema. Taj 540 kupljen od Rodje iz okoline Bogatica,bem li ga tacno gde,bilo je davne 2007 kad je on kupljen,on je sve radio i ispalo ekstra.
 
Industrija Precizne Mehanike je u Beogradu,odneses pumpu i ili sacekas da je urade ili ti posle vrate brzom postom.A jedna od dobrih varijanti je i kupovina nove za 180 eura u Juselu,a tvoju prodas nekom bosisti za 50 eura.I tako dobijas glanc novu pumpu za 130 eura,a komplet remont tvoje pumpe kod nekog glupog bosiste kosta 150-160 eura.
 
Pre par dana sam ugradio jednom u selu novu,hteo covek da remontuje njegovu,trazio mu bosista 160 eura,ja nisam hteo da mu ugradjujem tu pumpu remontovanu jer imam losa iskustva,jedva ga nagovorio da odemo do jusela i lepo kupimo novu za 180 eura,tacnije 21300 din.
Ja u svom radnom veku,a i moj burazer jos nismo ugradili pumpu na traktor a da je dobro uradjena,svaka je skidana ponovo barem jednom.Jedino nije bilo promasaja kad smo remontovali u Preciznoj Mehanici.
Ili smo baksuzi ili ovi "kao" bosisti neznaju da urade.:haha:
 
Ima i kod nas mehanicar koji malo malo pa skine pumpu i sredjivaju,sad malocas pricali,kaze zna za preciznu mehaniku,i da tamo nosi pumpe kome se moze dokazati,i te su dobre,a ove sto se rade kod ovih "kao" bosista,desi se da uzmu pare,a bude i gore nego ranije,retko kad smanje ili zadrze kako je bilo taj dim.:haha:
 
Nazad
Vrh