IMT

@razarach, meni se to desilo na izlaz iz kardana prednje vuče skalpelom sam posekao travu i teram dalje, probaj da napraviš od lima nalik nekoj kofi i upasujes na četiri šrafa ona što su zaštićena osiguračem.
 
Menjao sam alternator na 539.Na punom gasu daje 15 volti da li je to previse ili mora tako,na srednjem gasu je oko 13,5 volti.
 
Komsija,Od 13,6 do 14,4 je optimalno,sve preko 14,4 je mnogo,a ispod 13,6 moze da prodje ali ne ispod 13,3.
 
Možda pomogne.

sbmsqu.jpg

Jel ovo onaj slovenacki 539dv?
 
Imam jedan problem na novom IMT 549 DV.
Naime, prilikom poslednje pripreme sena se oko kardana prednje vuče namotala trava. Na reduktoru prednje vuče izlazi vratilo na koje se navlaci kardan prednje vuce, u zoni izmedju kardana i vratila se pocela hvatati trava, i namotala u tolikoj meri da je potisnula i pokidala semering na reduktoru prednje vuče. To i nije takav problem kao sto izgleda, skinut je kardan prednje vuce, izcupano vratilo iz reduktora i zamenjen semering (400 dinara). Ne mogu da verujem koliki su kreteni ovi u fabrici da su ugradili semering ko zna koje male privrede da je to katastrofa, i ceo reduktor iznutra zalili (zadihtovali) sa jedno pola litra silikona, katastrofa, kada sam to video skinuo sam ceo reduktor i izrezao nove dihtunge od kligerita.
Kazu mi da su ranije u fabrici ugradjivali zastitnik koji je sluzio bas da se ne desi ovo sto je meni. Da li neko ima takav zastitnik da vidim kako izgleda i da pravim takav, ili da ga osmislim sam.

I meni se to desava i razmisljam da napravim zastitu od lima iz dva dela ali tako da bude ceo kardan zasticen,kao npr.na belarusu
 
Nazad
Vrh