IMT

Sta je radio sve u zivotu da moze da prica prvo bi plakao par dana i nemoze niko da mi prica onjemu sem oni koji ga imaju od prvog dana:ppozdrav:moze samo gazda da mu sudi koji ga tera i sigurno je da su kvalitetniji oni pravljeni u bivsoj jugi nego danas sto se prave
nego sta nego je masina :ppozdrav: pozdrav svima
 
Koliko ce trajati neka masina bez kvara najvise zavisi od vozaca.Istina je da Imt 542 i 549 lakse strgaju konusno tanjirasti i mjenjac.
Glavni uzrok je vozac.Dosad iz iskustva znam da su te dijelove sje... ljudi koji pustaju traktor nizbrdo u leru i oni koji kace golem teret i pritom naglo krecu da bi povukli teret.
 
Kod mene u selu covek pokidao konusno-tanjirasti na 539,a traktor nikad nije nista vukao,ne znam jel kad pokisao,ali desilo se,pa opet niko ne kaze ne valja ferdza kida mu se k&t zupcanik
 
samo da ne izbaksuziram ali slazem se xsale sa tobom ako se negde nekad desi moze imati bruka razloga za bilo kojim kvarom a i sa konusno tanjirastim ja sam pokidao jedan motor sada mi je i drugi na izdisaju sa nepipanim menjacom na traktoru imt 549 onom gore sa slike.inace traktor nikada nije farban ali je redovno odrzavan,e sada sto se tice motora radilo se mnogo i previse .
Da malko i osvezimo temu

---------- Poruka napisana u 21:43 ---------- Prethodna poruka je at 21:21 ----------

f1jyvd.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav!Dalibore79, meni su se smejali kada sam stavio ovu skalameriju na parač a sada sve više njih stavlja. Inače traktor je imt533 sa fiatovim motorom. Ima oko 10 000 rs a nije pipnut. Sada je u penziji, radi samo lake radove. Istina krvni pritisak mu pada kada je zagrejan ali izdržaće koju godinu.
25kkmww.jpg
 
Од које године се имт 577 прави са појачаном хидрауликом и потопним кочницама-мокрим кочењем.
 
Pozdrav kolega naucnik oni koji su se smejali przili su se na suncu dok smo mi sedeli u ladu pod suncobranom:kisa::ppozdrav:

Za kolegu @bubu i kolegu @danijellu okrenita je kontra jel je mnogo jak i brz i tako smo mu redukuvali brzinu i snagu sada slajfuje na tu stranu:riba: (mala sala) okrenuta je kontra u gornjem srcu felne i dobio sam 10-tak santimetara sirine taman mi je toliko falilo u setvi luka sa sestorednom pneumatskom sejalicom.pozdrav kolege:ppozdrav:
vichh4.jpg
 
Јуче причам са човеком који има577 дв из1991г о он каже да има мокро кочење и појачану хидраулику а ја неверујем да се те године правио такав модел зато и питам а и мени би одговарао тај са мокрим кочењем зато што имам мало брда.
 
evo i moj 549 88gp.kupljen je nov jeste da ima 1300rh,relativno malo da se sudi,ali do sad nikad nista sto se tice nije popravljano niti cackano,samo sto iskace iz cetvrte kad ide nizbrdo,kaze otac da je iskako i kad je ga kupio,ali cetvrtu i ne koristim skoro nikad.
nebih da vodim u off,imamo i zetor5211,ali po meni imt549 je sposobni od zetora,pogotovo gdje se ja nalazim ima dosta strane i brda:ppozdrav:
nmerv5.jpg
 
Ako se ne varam svi od 560 na gore su imali mokre kocnice i jaci hidraulik kao nadoplatu... Od koje godine koji model, to malo teze ;)

Novi modeli 2000 serije su svi imali, cak i 2050
 
Od 1994. ne znam tacko koji su se proizvodili ali recimo u rasponu godine proizvodnje 1987. do danas sam video sa mokrim kocenjem u fabrickom stanju 560, 565, 569, 577, 580, 587, 590, 592, 595 i naravno svi veci 5100-5210.

Od 1994. 100% svi pomenuti imaju mokro kocenje.
 
595 je kao 590 ili kao 595 nisam siguran samo vocarac. 592 je luda tehnika, mislim da je i okacena negde slika. Da sam kojim slucajem na dojavu drugara otisao dan-dva ranije da vidim traktor kod prodavca pre koju godinu, 592 sad bi bio u mojoj avliji...
 
Nazad
Vrh