IMT

Da li bi hladnjak dio dovoljan da ohladi tecnost ili bi i on morao da se menja?Jos nesto da li bi taj 549 mogao da vuce dvoredni berac zmaj?
Rodjak je vukao sa standardnim 549 zmaja 223, za svoje potrebe i nesto usluga.Sljakao je jedno desetak godina dok nije sjebao diferencijal i mjenjac.Napominjem da je 549 2wd, dakle bez prednje vuce i da je kod nas ravno kao tepsija.
 
Pa i da nije vuko bas taj berac da je radio upola manje teske poslove rikno bi taj diferencijal ,to im je bolljka znaju tu mnogi bolje od mene ali ja znam za dva slucaja covek vuko bostan sa njim radio 3-4 jutra zemlje samo za sebe nista vise i dva puta cepio diferencijal.A drugi stariji covek jeste vuko berac ali slovenacki onaj mali kao igracka znate vi o kom se radi i to ne mnogo vuko je sejalicu oltovu i sto je uradio njemu par jutara zemlje takodje je otiso ,verovatno oim je to boljka kao sto svi tvrde nije nesto uskladjeno .
 
Jedne godine je kod nas 558 IZGORIO... Ulje curilo iz zmigavaca koliko mu je bilo tesko... Suha godina a radio je s beracem zmaj 222... Islo je to nekako, ali mu ni malo nije bilo lako... Da je imao veci auspuh, dimio bi jos i vise. Traktor prije te jeseni bio u dobrom stanju, covjek s njim radio zemlju, poslije branja kukuruza je traktor "sretno udao". Sad taj berac vuce s 577...

Ne mogu ni zamisliti kako bi se 549 ponasao s dvorednim beracem... Ni zamisliti...
 
ja sam vukao zmaja 222 sa imt 549 20 god sto se tice traktora samo mu je motor uradjen 2002 inace imt 549 delux 87 god(bez prednje) sto se tice menjaca samo mi je pocelo zveckati u diferencijalu i na vreme sam zameni srafove kod trkaca bili popustili(ueno ih u garazi u kesi u fijoci matori ih jos cuva) da mu je bilo lako nije ali vise puta sam pricao ovako sa drugarima da moze da prica prvo bi plakao jedno 10 dana e onda bi pricao sta je sve radio a od prvog dana vukao berc zmaj 222 nosio sestorednu nedtovu sejalicu i spartao sestorednim spartacom jedino sto nikada nije orao (mozda bastu sve ukupno 2h) terao zaliv sa njim i bauverovu 3 vec preko 10 god a obicnu zalacovu 1500l preko 15 god. samo reci fale za taj traktor jedino sto sam na njemu ugradio je filter vazduha uljnipre jedno 15 god i vise ostalo je sve fabricki:ppozdrav:
 
Koliko otprilike izadju delovi za generalnu za 539 ? Nudi mi covek da kupim traktor,ali mora motor da se radi.Nisam nikad to radio pa makar ako neko zna orijentaciono koliko bi kostalo recimo 500 ,1000 ili vise.
 
Pa ne treba mi jaci,ionako bi se samo vozikao sa njim kad vucem kupinu.Atomizer,bocna freza i eventualno ce nositi malcer ako kupim.560 trosi kao tenk,a snaga mi ne znaci nista
 
slazem se da je 539 mali potrosac ali kada bi birao izmedju 539 i 542 odnosno 549 uvek bi izabrao 549 .burazer im539 ja imam 549 i nemogu da se porede u poslu ipak 10 ks mnogo znaci i potrosnja nije neka razlika navescu neke moje razloge,to je mojje mosljenje i nemam nameru da se nastavljam nisakim niti koga da ubedjujem koje vozio oba traktora zna razliku .po meni i 539 i 459 dobri traktori samo malo bolji 549 dok je 542 neka nepotrebna medjuserija isti je kao 549 samo razlika sto je motor lsabiji 7 ks ostalo sve isto.najbolji drugar mi ima 542 i nemoze da vuce moju drljacu 2 brzom sa 542 koju ja vucem sa 3 brzom sa mojim 549

razlozi:
1.daleko udobniji od 539( kod (539 limovi dole i uopste kabina mnogo lose odradjena i izolovana)
2. potrosnja priblizno ista
3.jaci 10 ks u skoro istoj kategoriji
4. ima 5 brzina dok 539 ima 3
5. brz traktor
 
slazem se da je 539 mali potrosac ali kada bi birao izmedju 539 i 542 odnosno 549 uvek bi izabrao 549 .burazer im539 ja imam 549 i nemogu da se porede u poslu ipak 10 ks mnogo znaci i potrosnja nije neka razlika navescu neke moje razloge,to je mojje mosljenje i nemam nameru da se nastavljam nisakim niti koga da ubedjujem koje vozio oba traktora zna razliku .po meni i 539 i 459 dobri traktori samo malo bolji 549 dok je 542 neka nepotrebna medjuserija isti je kao 549 samo razlika sto je motor lsabiji 7 ks ostalo sve isto.najbolji drugar mi ima 542 i nemoze da vuce moju drljacu 2 brzom sa 542 koju ja vucem sa 3 brzom sa mojim 549

razlozi:
1.daleko udobniji od 539( kod (539 limovi dole i uopste kabina mnogo lose odradjena i izolovana)
2. potrosnja priblizno ista
3.jaci 10 ks u skoro istoj kategoriji
4. ima 5 brzina dok 539 ima 3
5. brz traktor
Da,ali zato 549 kida konusno-tanjirasti kao da je od stakla..Cim ga malo opteretis i on prokliza,kida ga kao blesav!
 
imam 549 od 87 novog ga matori doterao sada cu da ti navedem sta je do sada radio
1.vukao od prve godine dvoredni berac za kukuruz zmaj222
2.sejao sa 6 rednom sejlaicom olt nodet
3.sestoredni spartac za repu i kukuruz
4.vukao u repi nekad erdevisku od 4.5 nekada zmajevku (punu repe)
5.tera tifonsku pumpu bauverovu 3 vise od 14 god
sve je radio jedino oranje mozda 2 h do sada je poorao kao i sto sam napisao gore jedino motor sam mu uradio cini mi se 2000 god
sto setice problema konusnog i menjaca imao sam problema samo sa sarafima koji diferencijal drze unutra 97 godine bili su popustili promeni sam namazao farbom nove i stegli otada nista sto se tice menjaca
neverujem da je neko opteretio i preopteretio traktor kao sto je moj i nijedan nijem radio kao sto je moj radio kod mene u selu

jel i ti imas 549 jel kod tebe mozda pokidao konusni
 
To neko spomenuo da 549 pokidao konusno-tanjirasti i sad ispadne da svi kidaju.
Rado bih imao 549,niti se u selu kidaju niti teca majstor popravlja konusno tanjiraste po okolnim selima.
 
kod nas u selu otšao čoveku konusno tanjirasti na 533 a drugom na 539 čak dva puta i crko motor na 5000 rs pa niko ne govori da su loši,već naprotiv to su veoma sposobni i zahvalni traktori...
 
Vec sam pisao negdje, ali ne znam gdje... Prilikom skidanja poklopca hidraulika na mom 549 isao sam pregledati i luft na konusno-tanjurastom paru i vidio sam da izmedju zupcanika ima jako puno lufta, nekih 5mm se tanjurasti klima a konusni stoji... Zovem majstora koji radi samo IMT tarktore da to dodje pogledati i kaze "Nista ne diraj to tako mora biti..." da nema lufta, sve bi popucalo, samo ti to nee diraj i sve ce biti u redu..."

E, vidite, kasniej ja uzeo listati po knjigama i po internetu traziti i luft izmedju ta dva zupcanika treba biti toliki da jedan s drugog samo ostruze frisko nanesenu boju... dakle, minimalan luft. Lokalni majstori su luft stelali tako da su uzeli list novina i proterali kroz konusno tanjurasti, ako ga dere ne valja, a ako je list citav, to je taj linimalni luft...


I sad da ja majstoru vjerujem ili struci? Vjerovat cu struci, pa cu jednog lijepog dana rastaviti traktor i postelati te zazore ko covjek i ujedno prekontrolirati vijke na tanjurastom zupcaniku (ako prije nesto ne prdekne unutra) i da ja budem miran...

Sve mi se cini da je previse lufta ostavljeno u tvornici i da se u tim zupcanicima pojavljuju udari veliki i da zato stradavaju.
 
Vec sam pisao negdje, ali ne znam gdje... Prilikom skidanja poklopca hidraulika na mom 549 isao sam pregledati i luft na konusno-tanjurastom paru i vidio sam da izmedju zupcanika ima jako puno lufta, nekih 5mm se tanjurasti klima a konusni stoji... Zovem majstora koji radi samo IMT tarktore da to dodje pogledati i kaze "Nista ne diraj to tako mora biti..." da nema lufta, sve bi popucalo, samo ti to nee diraj i sve ce biti u redu..."

E, vidite, kasniej ja uzeo listati po knjigama i po internetu traziti i luft izmedju ta dva zupcanika treba biti toliki da jedan s drugog samo ostruze frisko nanesenu boju... dakle, minimalan luft. Lokalni majstori su luft stelali tako da su uzeli list novina i proterali kroz konusno tanjurasti, ako ga dere ne valja, a ako je list citav, to je taj linimalni luft...
Tako je i meni majstor pre petnaestak godina rekao za tanjirasti zupčanik na kome su bila dva krnjava zuba, ništa to ne diraj dok ide i još to ide a dokle će videćemo
 
on ce meni konusno tanjirasti nemoj da zakacim petobraznika :kisa::ppozdrav: pozdrav svima(mala sala)
2e4emn8.jpg
 
Nazad
Vrh