IMT

Spoljni klip nisam video da je neko ugradio. Ako je osovina u ploci hidraulika na kojoj stoje ramena istog precnika kao na 577 onda moze da se ugradi pomocni klip od 577 mada ne mora da bude bas taj, mogao bi da bude slicnih dimenzija.

Sto se tice pomocne hidraulike-posto tebi treba da prebacuje markere na sejalici previse komplikovano je da stavis 'kornjacu' na plocu hidraulika pa onda da usmeravas ulje u razvodnik koji ti je isto potreban. Najlakse resenje je montaza pumpe hidraulika od Rakovice 65, mali rezervoar za ulje i razvodnik hidraulike po zelji.
Bubu jel bi mogla ta pumpa od Rakovice da se namontira na 560, i gde se ona postavlja ?
 
Za hidraulicno prebacivanje markera na OLT sijacicama za kukuruz ti ne treba nikakav razvodnik, samo dignes do kraja sijacicu i na kockicama podignes-spustis, da cilindar "prebaci" marker i to je to. Slicno kao i s okretacem plugom s jednim crijevom. Ne treba nista dodatno izmisljati, ako se radi o originalnom uredjeju za prebacivanje markera:


Slika uredjaja i opis rada bas s IMT 539:
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva...-hidraulicni-prebacivac-markira-oglas-4207613
 
Kad su mu poluge podignute onda bi bilo potrebno podici i rucice za fini hidraulik da prebaci markere ali..uvek postoji ALI...ako zaglavi sigurnostni ventil na pumpi hidraulika kojim slucajem ode ploca hidraulika a zna i cilindar da pukne tako da to nije sretno resenje.

Pumpa od Rakovice 65 pase i na Rakovicu 60 i na IMT 539, 540, 542, 549, 558, 560, 565, 567, 569 tj. na sve traktore koji imaju M ili DM 33 i 34.
 
Diklofen prebacivač nije jeftin.Video sam jednom u Rumi na vašaru kod nekog tipa koji ih proizvodi i pitao za cenu.Kada mi je rekao umalo me šlog nije strefio.400 eura.
 
Pa 400 evra je stvarno previše.Zvaću metalorad (kako mi se čini) mislim da ih oni rade.Javiću cenu u temi sejalica za kukuruz.
 
kad kipujem prikolicu sa fergusonom dignem hidraulik do kraja i onda dizem na finu rucicu!iako su poluge dignute do kraja kad povucem finu rucicu one se jos podignu bar 10cm!ne znam kako bi stajala sejacica kad bi digao tih dodatnih 10cm!da li je neko probao?
 
maloprije sam palio rakovicu a pada snijeg znaci minus upali ko mina malo zavergla i okide akumulator 65Ah a zetor palio uz pomoc kablova plus kombi radio i nanjem akumulator 65 Ah i jedva upali a rakovica me pozitivno iznenadila :) kako kod vas pale sad po zimi
 
Diklofen,zašto ne namestiš na vazduh prebacivanje markera?
Ja sam na nodetki imao hidraulični automat koji na IMT traktorima radi perfektno,kača se na cev za kipovanje tu koju već imaš,čim podigneš sejalicu on podigne oba markera a kada je spustiš on spusti jedan marker
6ef83b171594687.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Komso moze pumpa hidraulika od rakovice,ali ti treba i nosac te pumpe.Netreba ti nikakav ventil,samo montaza i ima da traje vecno jer te pumpe retko crknu.Jedini problem je naci taj nosac pumpe,nema ga nigde.A moze i orginal od Store 502,kod nje je isti nosac i pumpa kao na Rajki 65.
 
Nazad
Vrh