IMT

Ne znam, cucemo od njega. U katalogu izgleda identicno samo ima tri brzina. Ako se secas traktora od pokojnog Bate Liska, on je bio 585.
 
Moze jedno pitanje ,odradjena komplet generalna na 542 ,menjane obe lamele ,spojnicka .A kardan mi izbaciva cim ga uklucim i to jos na prazno.,da napomenem izbacivo mi je i pre generalne .Majstor kaze mozda je neki stift .ali volao bih da cujem od vas koji su upuceni u uvo ili imali slicni problema.da li je to neki veci kvar i sta moze jos biti uzrok.Da iovo da napomenem nekako mi se ukljuci kardan ,tek na kraju kad skroz povucem rucicu al bas do kraja ,ionda ispadne .Nije da se narmalno onako ukluci.
 
Poslednja izmena:
Meni smrdi na "kljuc" (kuglica i feder koji ju gura) koji fiksira rucicu u zeljenom polozaju. Moguce je da je feder oslabio ili je pukao ili tako nesto, pa se rucica pod svojom tezinom vrati nazad u neutralni polozaj...

netko pametniji ce znati bolje odgovoriti.
 
vrlo vjerojatno da je problem ovo sto ti je bobo naveo ( 17 i 18 na slici)




da bi bio siguran probaj ga prebaciti u donji polozaj (preko brzina) ili drzati rukom u gornjem polozaju pa ako je sve u redu onda je definitivno u tome kvar i ako se dobro sjecam to se rjesava bez problema skidanjem poklopca (20 na slici). btw ovo je iz kataloga dijelova za 539 ali ovaj šiljak i opruga su isti jedino je razlika u uključno-isključnoj spojnici (12.13,14i 15 na slici)
 
Poslednja izmena od urednika:
Steva44 prvo proveri onaj štift pod brojem 25 na brankovoj slici, da li nije slučajno pukao, ako nije skini ceo poklopac i videćeš kvar.
 
Njega svakako mora izvaditi prilikom servisiranja kuglice i opruge... naravno, taj stift vadis tek kad poklopac skines s traktora, da ti ne bi doticna kuglica upala u ulje pa ti "pecaj".

Prije skidanja poklopca ispustiti bar 10l ulja iz kucista ili traktor natjerati u neki jarak da se ulje prelije na drugu stranu.
 
Štift kao štift nije problem već se zajede rupa na osovinici kroz koju prolaži taj štift pa ručica ima mnogo praznog hoda(lufta).
 
Slozit cem ose svi da kod njega nije problem u stiftu i praznom hodu, jer kardan kad uzubi to se mora osjetiti bez obzira na prazan hod rucice. Samo napominjem da ne skida stifr i rucku dok je poklopac jos na traktoru, jer mu moze kuglica skup s federom upasti u ulje i onda si je tek napravio posla...

najbolje skinuti poklopac dolje i kad ga imas na stolu, pregledati kuglicu i feder i po potrebi stift ako se rasklimao...
 
Imt 5170

Kolega hoće da kupi IMT 5170, na čega treba obratiti pažnju i kako su se pokazali u eksploataciji.:cao:
 
Ljudi ako nekoga interesuje IMT 565 dv nov ima na prodaju kod Milurovic Komerc danas zvali kosta malo vise od 18 000 evra sa ovim subvencijama tako mislim.
 
Imam dva konkretna pitanja:
1. ima li koga da je na 539 ugrađivao pomoćni spoljni klip hidraulika?Jel to moguće odraditi i šta je potrebno?
2.Kako napraviti ili kupiti razvodnik da bi se mogli koristiti hidraulični prebacivač markera za nodet sejalicu?Ja imam samo jedan izvod za hidrauliku na koji kipujem prikolice.
Molim samo za ozbiljna objašnjenja i sugestije.
 
Spoljni klip nisam video da je neko ugradio. Ako je osovina u ploci hidraulika na kojoj stoje ramena istog precnika kao na 577 onda moze da se ugradi pomocni klip od 577 mada ne mora da bude bas taj, mogao bi da bude slicnih dimenzija.

Sto se tice pomocne hidraulike-posto tebi treba da prebacuje markere na sejalici previse komplikovano je da stavis 'kornjacu' na plocu hidraulika pa onda da usmeravas ulje u razvodnik koji ti je isto potreban. Najlakse resenje je montaza pumpe hidraulika od Rakovice 65, mali rezervoar za ulje i razvodnik hidraulike po zelji.
 
Može li se na taj pomoćni klip dovesti ulje sa tog creva koje je sa desne strane sedišta(jedan izvod za kipovanje)?Znam da prikolicu kipuje tek kad skroz podigne poluge,a ne znam kako bi to funkcionisalo kod klipa koji bi trebao da gura zajedno sa poluama?
 
Kolega mi kaže da sa desne strane sedišta ima dve rupe.Tu bi po njemu trebalo prikopačti razvodnik koji bi prebacivao marker na sejalici.Kaže da je tu dvosmerni hidraulik ,a sa leve na izvodu za kipovanje jednosmerni pritisak hidrailika.
 
Ili ti kolega nije dobro objasnio ili ni on ne zna kako to funkcionise. Takozvana 'kornjaca' se montira umesto poklopca sa prednje desne strane ploce hidraulika i onda ti treba jos razvodnik redovan sa 2 izlaza. Procedura je koplikovana za koriscenje jer kad dignes sejalicu treba da prebacis rucku na kornjaci pa da preko razvodnika prebacis markera pa da opet vratis rucku na kornjaci.
Kvalitetna kornjaca recimo PPT kosta nekih 80-90 evra a kad dodas jos malo mozes kupiti pumpu od Rakovice sa svim pratecim elementima i stavis rezervoar za ulje sa filterom od kombajna koji se moze kupiti na otpadu na relativno male pare i treba ti razvodnik sa 2 izlaza koji kosta manje od 100 evra nov bugarski.
 
Kad počne da gura ulje na onaj izvod sa leve strane ispod sedišta u pravcu vožnje?Znam da kad kipujem prvo digne poluge skroz gore pa zati tek tamo gura i diže prikolicu.Kako se ponaša kad su mu poluge opterećene?
 
Možda je bolje onda da se uradi električno prebacivanje markira. Negde sam video da ima fabričkih ali može da se odradi za jeftine pare kod kuće možda za nekih 50e
 
Nazad
Vrh