IMT

U Srbiji bi on vredeo plafon 5000-5500 ako je u takvom stanju,a u Bosni neznam.

@577, Motor na 565 i rakovici 65 pali odlicno,ti DM motori nemaju ravne klipove.Mnogo bolje pale i kad je u losijem stanju od M motora.
 
A da uf ja sad svog ne bi dao ma to je stroj .
Preživio je zadrugu i dva vlasnika ja treći ima preko 10000 sati i nema ide kao da je nov...
Pravi traktori zadovoljan sam..
Dok radi nema dima ne troši ulje za razliku od ursusa što susjedi pokupovaše dim mašine jao vidiš ga cjelo vrijeme kako dimi.
I još viču kako ursus jači bolji...
 
Znam druze da je u Srbiji to jeftinije,nego kod nas u BiH ali da ga kupim i tamo opet me izlazi na isto ili vise prevoz carina,porez itd!

---------- Poruka napisana u 01:38 ---------- Prethodna poruka je at 01:34 ----------

A da uf ja sad svog ne bi dao ma to je stroj .
Preživio je zadrugu i dva vlasnika ja treći ima preko 10000 sati i nema ide kao da je nov...
Pravi traktori zadovoljan sam..
Dok radi nema dima ne troši ulje za razliku od ursusa što susjedi pokupovaše dim mašine jao vidiš ga cjelo vrijeme kako dimi.
I još viču kako ursus jači bolji...

Koje je godiste ??
 
Ako moras da mu kupis gume njegova cena nije 6500 vec 7300.A u bosni za 7000eura ima da kupis novu rakovicu,pa kakva god da je,doduse bez prednje vuce.Novo je novo.Samo sam naveo primer,pa sad dobro razmisli koliko se isplati dati para za traktor star 25god. bez ikakve garancije.:ppozdrav:
 
Ako moras da mu kupis gume njegova cena nije 6500 vec 7300.A u bosni za 7000eura ima da kupis novu rakovicu,pa kakva god da je,doduse bez prednje vuce.Novo je novo.Samo sam naveo primer,pa sad dobro razmisli koliko se isplati dati para za traktor star 25god. bez ikakve garancije.:ppozdrav:

Druze meni treba traktor sa prednjom vucom,a rakovica mi ne pravi posla nikakvog pogotovu sad u jesenjem oranju i sumi mogu sjest i plakat pored nje.
 
Samo sam naveo odnos cena na trzistu,naravno da ces kupiti traktor spram svojih potreba.Mislim da je kod vas rakovica 65 sa duplom vucom oko 9000 eura.To ti je bolja informacija za orijentisanje.Naprimer taj 565 nek te izdje 7500 da ga lepo sredis,a to je mala razlika u odnusu na novi traktor sa istim tim motorom.Sad u razmisljanja:osmeh::sta:
 
Znam druze da je u Srbiji to jeftinije,nego kod nas u BiH ali da ga kupim i tamo opet me izlazi na isto ili vise prevoz carina,porez itd!

---------- Poruka napisana u 01:38 ---------- Prethodna poruka je at 01:34 ----------



Koje je godiste ??

84 to je strojčina ako je imalo sačuvan nećeš pogriješiti jedino su neudobni .
i ja sam mislio 565 uzet ali bio mi skuplji od 577 pa zato uzeo njega...
Samo mi žao jer nije novi tip ali i to ako uspijem sredit ću.
Neznam kod vas su cijene novih i starih skoro iste ja bi radje kakav imt na kredu uzeo nov nego polovan.
Novo je novo.
 
Udarnik, realno vrijedi 10 000 km pod uslovom da je motor OK i da su gume na 50%, preko toga ne vrijedi ni fening u ovom momentu.
 
Teorija kaže da je potrebno oko 70 ks po radnom "organu" za podrivanje oko 70 cm dubine.
 
ako za 70 treba 70 ks.a kolko teba onda za od 15 do 30 sm.ja sam vido ima u temi. priprema rasada u plastenicima.ono nije lose .pogledajte pa kazite vase misljenje.ja bi to za psenicu i ovaz koristio.
 
Sad iskačem iz teme al ajd.Pre svega podrivač je visoka mašina bilo da ima jedan ili više radnih elemenata i mali traktor ne može da nosi takvu mašinu, a i da kojim slučajem može da nosi teško da može da održava tako malu radnu dubinu te mašine.
 
Ima laganih kao nekih polupodrivaca ili grubera,to je proizvodio Lemind,ima toga dosta na jugu srbije,tamo su to dobijali radnici umesto plate pa se tako pojavili masovno.Nisu teski za povuci na 30cm sa malom snagom traktora:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 00:37 ---------- Prethodna poruka je at 00:25 ----------

Imas ovde na prvoj strani slike Lemind podrivaca,pogledaj,procitaj:ppozdrav:
http://poljoinfo.com/showthread.php?1338-Podrivači
 
Nazad
Vrh