IMT

Pa vjerovatno da mu tockovi ne stoje savrseno kao da je sisao sa proizvodne trake, ali mu neces ni popraviti geometriju tim odokativnim metodom "2 kruga na sponi".

Juznije.tuznije. U svakom slucaju, kao sto rekoh, kad otvoris kazat ce ti se samo. I ako su u pitanju segmenti, ja ih ne bih navarivao pa obradjivao na glodalici jer ces varenjem izgubiti potrebnu tvrdocu materijala. Par novih segmenata je 50_60 evra bar ovdje, istina turskih.
 
I kod mene na 540 iako je sve stavljeno novo u kuciste volana prednji desni tocak igra,zato sto kuciste i dalje ima lufta.Novi delovi su uzasni.E sad ako se skrati ili produzi spona on ce i dalje da igra jer ima lufta u kucistu:ppozdrav:
Mozda gresim??
 
Treba mi tacna informacija u vezi odnosa broja motora i broja obrtaja prikljucnog vratila na 533 de-luxe(1980 god.).Po jednoj slici iz literature stoji da za 1685 o/min, vratilo ima 540 o/min, medjutim po satu na samom traktoru stoji da za nekih 1600, vratilo ima preko 1000 obrtaja, koji je podatak tacan? da li ima razlitih 533 po pitanju obrtaja kardana?

Treba mi tacan podatak, jer hocu da mu napravim paljenje sa elektromotorom preko reduktora i jednosmerene spojnice, pa na vratilo pozadi..imam vremena trenutno, pa hocu malo da se zanimam.



Odnos direktno je 2.78:1
a preko menjača za jedan obrtaj vratila traktor pređe put od 48,5cm priblizno na kataloške gume 10x28.
Znači motor se okrene 2,78 puta a kardan jednom.Na 1600obrtaja motora deliš sa 2,78 i to je 575,5396 obrtaja
 
Probajte sa sponom ja nisam verovao ali sam se licno uverio na mom traktoru .Prosle jeseni u oranju nasadio sam desni tocak u kanel probao sam da se izvucem u rikverc umalo nisam razvalio trap.Od tad je poceo tocak da da igra biksnovo sam trap remontovo glavu upravljaca i nista .Sve dok nisam dirnuo sponu.
 
Ma mozes ponistiti luft stelujuci spone, ali onda volan postaje tezi, tockovi ispisuju kruznicu po tlu kad namotas volan do kraja, i gore rusis trap i kuciste. Probao sam. Koliko se sjecam tockovi zauzmu pravilan polozaj kada je u trapu sve sredjeno (lezajevi, piksne, rukavci), i kada se na sponama nasteluje da je prednji kraj felgni u visini centra glavcina uzi za cini mi se 5mm od zadnjeg kraja, gledajuci sa upravljackog mjesta.
 
Ovde se brkaju babe i zabe.Kada imas lufta u kucistu volana nikakvo natezanje spona nece pomoci.A upadanje tocka u kanal nema veze sa ovim sto se prica ovde.Kod svih IMT masina 533,539,540,542,549 koji imaju dve gurajuce spone kad ima lufta u kucistu volana pa makar i malo obavezno igra desni tocak pogotovo ako je podmazan aksijalan lezaj na tocku:ppozdrav:
 
Mozes da ponistis dobar dio plesanja tocka stelujuci spone, ali kao sto rekoh nije zdravo po upravljac uopste, ja sam probao.
 
Komsija u subotu kupio "novi" traktor, IMT 577 '85 godiste. Platio 1900 eura sa transportom (oko 170km).
slika127.jpg
slika126s.jpg
 
Veoma jeftino,moze se ovo srediti da bude bombona.A kabina ludilo brateeee:haha:Da se covek uplasi.Armani kreacija!!

Komso mozda covek oce da proda,pa ako oces kabinu za 560 azdaju?:osmeh:
 
Nije ga puno platio, jel mu fali nesto ? A kabina je strasna, jel nisu mogli malo lepse da naprave
Koliko sam ja video nije nigde lomljen. Blok je citav. Pali na kljuc. A sta je unutra sam bog zna. Po kabini se vidi u kakvim je rukama bio. A sto se kabine tice, dzukac se bas obradovao jer je dobio krov nad glavom.
 
Komsija sa kojim mi se njiva granici je kupio neki 577 ili slican za par brojeva (cale ga video al nema nalepnica) kaze cale da dobro izgleda,ima prednju vucu,gume su solidne,platio ga 2600e s tim da mu ga je covek dao sad u jesen na probu nekoliko dana pre kupovine i ima papire.
 
pa siguro je 1900e dao zato što ima kabinu inače bi bez kabine bio mnogo jeftiniji a inače kabina je ala frankeštajn stakla od električnog šporeta a za krov koristio poklopac od smederevca šoferka od fiće:haha:
 
Kabina ko kabina može i bez nje a u svako doba može druga da se ugradi.Njegova redovna cena je mnogo veća pa zbog toga pitam.
 
Nazad
Vrh