IMT

Cika aco neznam šta da ti kažem... Pazi,majstor lisnik je u pravu ta spojnica se uzubljuje svega 5-6 mm i čim se malo izliže eto ti problema.E sad da nebih mlatili praznu slamu evo tebi slike od ove moje spojnice i osovine pa ti proceni sam.Samo da napomenem da mi spojnica skoro nije ni bila oštećena a osovina svega 1-2mm i stalno je izbacivao,kako sam stavio sve novo evo već par godina bez problema.U svakom slučaju oprezno (jer nije jeftino) i sretno:cao:
6xxbtf.jpg
[/IMG]
1zv79g7.jpg
[/IMG]
 
Danas dok sam bio u prodavnica rez. delova slucajno sam naletio na jednog majstora i on mije rekao isto a jos da proverim i one podloske.
Osovina kosta 55eura
 
Da one velike(bronza ili mesing) na planetaru da promenim kad vec menjam spojnica i nazubljeno vratilo menjaca.

foto11123.jpg
 
Lisnik mislim da misli na te bakarne podloske.... Ima link u postu na kom je slika podloski. A moguce da su one uzrok! Ako planetarni seta tamo vamo mozda zbog toga izbacuje iz reduktora..... I mene ceka rastavljanje menjaca samo nikako da se pokrenem. Jedno dve godine mi krupi(al redovno)u prvoj a rucica reduktora putuje napred nazad al jos ne izbacuje.... Aaa Cika Aco ubacio si sliku. Stvarno sam spor u tipkanju....
 
Poslednja izmena:
Odsrafio sam 4 navrtanje na planetaru i lakim udarcima cukom izvukao sam ga iz 2 bolcne koje ga drze za kuciste
0244i.jpg

Skinuo sam osovinice i viljuske biraca brzine
Glavno vratilo sam povukao unazad a prednji kraj sam podigao da mogu da izvadim klestama i srafcigerom uskocnik,na njemu su bile dva zupcanika i dva lagera 6208 i 6210(sa kanalom) koji imaju luft
0262u.jpg


Kad sam skinuo glavo vratilo pokazalo se da su maltene svi zupcanici srunjeni 30%
0256r.jpg

0259z.jpg

0258p.jpg

0257o.jpg


glavno vratilo
0255qh.jpg

0265n.jpg

podloske
0261i.jpg


planetar
0266.jpg
 
Zamjeni nazubljenu osovinu i lezaje .Ti zupcanici jos dosta dugo mogu raditi.Kakvi losiji za 50 posto vec godinama rade ti su novi.Podloske bi trebalo zamjeniti u svakom slucaju ,al ako si slab sa financijama samo ih okreni kontra i teraj.
 
Inace da nebi lutao .te nazubljene osovine su iste kod svih IMT-ova trobrzinaca.Znaci negdje do IMT-579.Znaci iste su sto posto kod IMT-533,539,540,542,549,558,560,577 itd,itd.Mjenjac sa pet brzina ima duzu osovinu.
 
Ovom prilikom se zahvaljujem javno Kosjercu za svu pomoc koju mi je pruzio prilikom otklanjanja problema kod mog traktora .Na vreme koje je proveo kraj telefona pruzajucimi potrebna objasnjenja oko popravki.Coveka neznam licno a nadam se da cu ga upoznati.Jos jednom hvala veliko i pozdrav iz Predejana.
 
Evo da vam pokažem i mog "Zmaja" IMT 533 godina proizvodnje 1963. Ja sam ga kupio u decembru 2009 godine, popravka je trajala do februara 2010 godine.
Bio je u takvom stanju da sam ga na kamion morao utovarati sa viljuškarom. Kod predhodnog vlasnika je ležao preko 5 godina. Nije imao električnu instalaciju, limarija je bila sva slomjena idt...
Žao mi je što nisam napravio par slika prije nego što sam ga popravio, ali dobro.
90% stvari sam radio sam npr: rastavljanje, zamjena onih dijelova koji su bili dotrajali, pranje i čišćenje i na kraju farbanje. Stavio sam mu filter nafte od 539, filter ulja od golfa2, alternator takođe od golfa2 i još MNOGO novih i polobnih dijelova. Majstor mi je tarirao nove dizne naštelovao paljenje, (naprijed na lancu) i sada radi odlično za moje potrebe.
Evo slike:
1zexeed.jpg
 
Mi imamo IMT 575,star je oko trideset godina i odlicno nas sluzi.Samo smo skoro menjali semering na remenici radilice,dihtunge na volanu i rezervoar za gorivo,zato sto je nesto curelo.:nono:
 
Evo da vam pokažem i mog "Zmaja" IMT 533 godina proizvodnje 1963. Ja sam ga kupio u decembru 2009 godine, popravka je trajala do februara 2010 godine.
Bio je u takvom stanju da sam ga na kamion morao utovarati sa viljuškarom. Kod predhodnog vlasnika je ležao preko 5 godina. Nije imao električnu instalaciju, limarija je bila sva slomjena idt...
Žao mi je što nisam napravio par slika prije nego što sam ga popravio, ali dobro.
90% stvari sam radio sam npr: rastavljanje, zamjena onih dijelova koji su bili dotrajali, pranje i čišćenje i na kraju farbanje. Stavio sam mu filter nafte od 539, filter ulja od golfa2, alternator takođe od golfa2 i još MNOGO novih i polobnih dijelova. Majstor mi je tarirao nove dizne naštelovao paljenje, (naprijed na lancu) i sada radi odlično za moje potrebe.
Evo slike:
1zexeed.jpg

Kabina orašije stari tip.Kao moja.Meni trebaju leva vrata i zadnje bočno desno staklo i mala prednja.Jedina kabina koja ulazi kod mene u garazu.
 
Nemam blokdau niti je dvostepeno kvačilo, nema ni kompresor. Sa njim prskam, orem, kultiviram voćnjak, ponekda izvlačim drva i uopšte mi nije neophodno dvostepeno kvačilo, što ne znači da ne bi bilo bolje sa njim.
 
Već sam par puta bio u situaciji kada mi je trebala blokada, ali što bi se reklo "koga nema bez njega se može". Obično razdvoim kočnice pa tako pokušavam da kontrolišem koji točak da mi okreće.
Uvijek nešto fali i da kupiš nov IMT a ne star 48godina.

Sinoć sam skinuo krov sa kabine jer mi je špera koja se nalazi iznad glave bila dotrajala, pa sam odlučio da je zamjenim. Umjesto špere staviti ću laminat i stiropor, ako uspijem da nađem 1-1,5cm.
Na prednjem dijelu krova, prvih 20cm od prednjeg stakla spustio sam za nekih 5-6 cm da bi tu ugradio kasetofon i zvučnike.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh