IMT

dal je neko menjao na 539 caure koje dodju u zvonu menjaca gde prolazi osovina koja potiskuje druk lezaj,raspale se pa me zanima imali to gde da se kupi gotovo
 
danger je napisao(la):
dal je neko menjao na 539 caure koje dodju u zvonu menjaca gde prolazi osovina koja potiskuje druk lezaj,raspale se pa me zanima imali to gde da se kupi gotovo
md komerc zemun 0113161651
 
To je na mom 549 bilo tvornicki plasticno, i desna caura je u prvih tjedan dana ispala i nasao sam ju ali ju vise ne mogu vratiti nazad...

Napravio je preko 1500 sati bez nje i do 10 000 ce dogurati i bez nje (ako se nesto prije ne raspadne), time se vise ni ne zamaram...


Samo da pohvalim mog majstora tokara (strugara) da je, ne znajuci za opkladu koju smo nas trojica napravili, istokario mesinganu piksu koja je imala "debljinu" stjenke 0.5mm. jos uvijek imam tu malu piksu kod sebe. Da mu kazem da mi te pikse za osovinu kvacila napravi, to bi on odradio bez problema.

Potrazite dobrog majstora i on ce vam to napraviti. mislim da je stjenka te pikse 1mm, ako nije i deblja, tako da ne bi trebalo biti problema s time...
 
Samo na novijim idu plasticne. Mi smo hteli da menjamo na jednom 577 kada smo ga rastavljali ali smo razgodili jer se plastika previse 'smesna' da bi bila u ulozi caure na tom mestu.

@danger

Ako zelis, mogu ti pustiti kontakt gde ima originalnih caura koje nisu skupe i covek ih salje pouzecem?
 
Montoya, 539 mi je odradio blizu 10 000 sati i caura mu se davnih dana pojela do kucista, to nitko nije mario, pa necu ni ja...

na 549 eto, preko 1000 sati i ni ne pozna se da caura fali, ali bio bi red da ju stavim, al posto je tesko pristupacno, ici ce on i bez nje jos neko vrijeme...


Ovo prebacujem iz teme "plug - osnovna tema" da tamo ne trujem o sedmici, pa cu ovdje nastaviti

dukej je napisao(la):
@ Bobo

I ja mislim da u tvojoj zemlji (lakoj po tvojim rečima) 577 mora vući 2x14" uvek. Da li je ispravno podešen hidraulik kod tog čoveka što ima problema sa 577, možda se tu krije greška?!

Lako moguce da mu hidraulik nije dobar, o tome nisam uopce ni razmisljao. Kaze da po suhom ni ne osjeti taj plug, da ore i brda i doline, ali po vlaznom da jako brzo proklize i da jako lako zapada kada ore po vlaznijim uvjetima...



Gledajte, meni se IMT plug pokazao kao jako dobar. Cak dok sam orao samo s 539 i 755.20 NK, nije bilo problema sa stopanjem mase... red kukuruzovine se uhvati i ore se super, prednje crtalo ja na tom plugu ne pamtim, a imam ga... Prednje crtalo mu je smetalo pa su ga skinuli i sad je na jednobraznjaku.

Pitam za 755.30, i kombinaciju 577, jer ako bi isao na jaci traktor, gledam da ne moram kupovati drugi plug, spremac, tanjuracu... dakle, uzeo bi jos jedan 755 NK i dodao ovom mom trecu glavu. za prasenje strnjaka probao bih i sa sve 4, ali to je sad nebitno...

Dakle, gledam da se ravnam slijedecom logikom, 539 tezina, snaga motora, mjenjac, sirina guma, zahvat pluga i dubina oranja. Da se samo po ovome ravnamo, sto bi bilo besmislano, ali teorije radi, 577 koji je duplo tezi, koji je duplo jaci, koji ima duplo sire gume, trebao bi moci vuci duplo veci radni zahvat pluga, na istoj dubini kao i 539, ali to ocito nije tako.

Ja ovaj "fenomen" ne mogu objasniti, da je jedan 539 u oranju iskoristeniji od 577 bez prednje vuce... MONTOYA, mislim da ima 3x12" i da s njim radi s 577 bez prednjeg pogona, ali ne zaboravite kakva je kod njega zemlja i da je krticnjak najvece brdo u vojvodini, kad se radi o poljprivrednim povrsinama.

Kod mene se situacija totalno razlikuje i zato me zanimalo kako to da ovaj prica da mu sedmica nije dobar orac bila, kad i mala djeca znaju da je sedmica jedan od, ako ne i najbolji IMT proizvod...


Jako sam zagrijan za jedan 577 i najbolje bi mi takav traktor pasao, s obzirom na kolicinu zemlje, prolaznosti do njiva, velicine samih njiva, te prikljucaka koje posjedujem.

Kad mi je ovaj pricao da ne moze dvobrazni plug vuci u svim uvjetima, morao sam pitati ovdje strucnije ljude od mene koliko u tome ima istina...

Sad mi se cini da je Dukej ipak bio u pravu i da mu hidraulika mozda nije dobro postelana, pa se tu mozda krio problem kod ovog 577... Ja bi svakako orao s tockom, tako da fini hidraulik ne trebam...
 
Traktor je iskorisceniji u oranju bez tocka zato sto plug tezi da ide dublje a hidraulik mu to onemogucava i samim tim se vrsi pritisak na zadnje pogonske tockove traktora kao da traktor ima dodatne tegove.
 
@Bubu
daj taj televun sto pre.....hteo bih original da se nezezam sa strugarom,jer kad ih napravi predpostavljam da kad je napucam ce se skupi malo pa bi se moralo rajbovati itd.....ovako mi bolje,i dal zna neko imali se jos kupiti limovi polumeseci sto dodju izmedju zamajca i korpe kvacila
 
igordulic je napisao(la):
Molim za pomoc trba mi jedna informacija.
KOlko ide kilometara na cas imt 577 trobrzinac u 3 sporoj?
veliko hvala.
pa ako misliš na 578 ili 579 po knjizi u 3 sporoj idu : na 1300 o/min - 5,04 km/h
na 2000 o/min - 7,76 km/h
 
Na 558 mi se desava da prilikom izbacivanja iz 3 brzine menjac jednostavno preskoci i ostaje zaglavljen malo iznad neutralnog položaja a zubčanici su uzbljeni u 2 brzini :sta:
Šta mi je činiti sa tim? :udri:
 
@meshtro

To su podaci pri 2250o/min a ne pri 2000o/min.

@igordulic

Prijatelju, ne postoji 577 trobrzinac. To je traktor 578 bez prednje vuce ili 579 sa prednjom vucom.
 
E ne znam stvarno jbg ovo je iz kataloga za 577 dv de luxe i piše baš pri 2000 obrtaja,al nebi me čudilo i da je pogrešno napisano u knjizi ::namigivanje::
 
tedi je napisao(la):
Na 558 mi se desava da prilikom izbacivanja iz 3 brzine menjac jednostavno preskoci i ostaje zaglavljen malo iznad neutralnog položaja a zubčanici su uzbljeni u 2 brzini :sta:
Šta mi je činiti sa tim? :udri:

Proka Azanja je napisao(la):
To se na IMT-u desava.Mozda je se pojela rucica menjaca pa se "skratila".


da li se moze naci nova rucica, ova navariti ili .....
 
Nazad
Vrh