IMT

Ovo nabijes u crevo izmedju kucista i hladnjaka, stegnes selnom oko ovog sirokog limenog dela, i cao?
thumb
 
koje gorivo sipate u traktore? i kakva su vam iskustva sto se tice razlike u potrosnji, zivahnosti traktora?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Ja sipam ED ali sa dodatkom diesel lub-a. Ne znam da li je baš potrebno, ali računam ne može da škodi.

Danas kad sam se vracao sa oranja na asvaltu mi pukne ventilator kais. Nisam primetio odmah,vec kada je temperatura dosla skoro do crvenog. Stanem ugasim on na onaj odusak od hladnjaka tera paru i poceo je malo antifriz da izbacuje napolje. Moze li ovo ostaviti neke ozbiljnije posledice?

Baš sam danas sa jednim majstorom razgovarao na sličnu temu, kaže on da temp. od 100 stepeni neće oštetiti motor, ali je problem ako zbog kuvanja izgubiš vodu u sisitemu. Tad temp. ide gore i sledi havarija. Dakle ako nisi ostao bez vode neće mu biti ništa. Doduše pričali smo o rusu, ali valda bi trebalo da je isto i kod IMT-a.
 
Ako voda prokuha, pocinje se pretvarati u vodenu paru koja ima 10x manji toplinski kapacitet od tekucine (vode) i samo dodatno zagrijava motor. Cim se pojavi para, GASIIIII.

To da mu nece skoditi pregrijavanje, ne bih se slozio. Cim prokuha voda, temperatura se naglo podize, tu znaju sekunde biti presudne.

Ruska vozila su cudo, kupili smo 98.g. novu ladu samaru, ta je kuhala, ja ne znam koliko puta, sve dok starom nije dojadilo i odemo u servis i trazimo termostat i termoprekidac za ladu, kaze da ima original ruski, sto nismo htjeli uzeti, nego je stari kupio neke franckuske djelove. Auto se jos duuuuugo vozio a kad je kuhao termostat kod kuce, taj je na 95°C otvarao a termoprekidac ja palio tek preko 100°C. Taman nekako u to doba kolegin golf benzinac prokuhao JEDNOM i odmah su morali skidati i ravnati glavu, sva se izbacila bila.

Moguce tako i ruski traktori, radjeni su za neke gore klime pa im ovo kod nas dodje kao odmor ;)
 
Bas smo pre neki dan ovakav od reno-a 4 ugradjivali komsiji na punta kaze originalni je oko 14000din,a ovaj placen nesto tu oko crvene isto ga ugurali u crevo i eno radi za sve pare!Jedino se pazite ima jako ostre ivice isekao sam se po rukama da nisam ni osetio.
 
Dukej,vode nije izgubio ni 0,5l. Koliko mi se cini taman je poceo da tera paru i stao sam,moglo bi se reci na vreme.
 
Dobru ideju ste mi dali, jer mi 533 radi pothladjen. Drzi oko 60 stepeni temperaturu, samo kada radi teze operacije nabije na 80 stepeni i cim se rastereti za minut opet je na 60 stepeni.
 
Da li smeta ili ne, nema radnu temperaturu koju treba da ima, ako nista potrosnja mu je nijansu veca na 60 nego na 80-85 stepeni.
 
ja imam termostat, jedino kad je bas vruce ide blize 80º al inace drzi na 60

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Onda mu zakaci veci plug :bravo: Kod mene se ugreje na 80 a kada ga forsiram na 2000rpm onda ode i na 90, kada je noc hladna jako padne na 75, medjutim cim se rastereti (menjam njivu ili idem kuci) odmah 60.
 
Nazad
Vrh