IMT

Moj je radjen pre 2500 sati. Gore je propala gumica a ova tri srafa su brezoni, kad pokusam da ih dotegnem okrecu se i matica i navoj. A ne smem da to detaljnije ispitam(razvalim), da ne zahebem nesto. :osmeh:
 
Nije motor jos radjen a nije ni kod mene neki problem na ova tri brezona nije to mnogo vec mnogo vise mi slini na onom mjestu gde poluga od gasa,pominjete gumicu jel problem istu zameniti
 
rasturao neko skoro tocak na traktoru 558 trebami dimenzije ostojnika ispred malog lagera i iza velikog ka semeringu, rsturio to jest ostao bez navoja na matici sad gledam po katalogu rezernih delova to kod mene nema nešto skarabuđeno i uzubacani nešto bezveze
 
Evo dokaza da Ferga i JD imaju zajednicku karakteristiku da lakse proklizaju nego sto zadime kad je tesko. :osmeh: Rucicu hidraulika na snimku nisam dirao uopste.
Uredni motor i dizne, ulje Total 15w40 i ecto dizel.
 
evo malo sam se i ja zanimao oko poljoprivrede
dgjb5k.jpg
 


Pomoć ljudi na tom okruglom delu koji je označen strelicom izbacuje mi naftu na rupici... na leru onako baš a pod gasom deluje manje, šta činiti?
 
Unutra imas membranu koja je propisala. rupica na poklopcu sluzi tome da membrana moze vibrirati gore-dolje. Ako ju zavaris kako kolega pottinger kaze, membrana ce izgubiti svoju ulogu i moze se desiti da ti traktor nemirno radi.

Membranu nemaju svi traktori, nas ju nije imao tvornicki a mnogi mladji u selu imaju. Tu membranu su ugradili jer nisu ispocetka znali zasto traktori lose rade, pa su najzad skuzili da od filtera do PVP moraju biti krute cjevi. Cim stavis fleksibilno crijevo bez ove membrane u velikom postotku slucajeva krenu problemi radi vibriranja tog crijeva. Membrana "ublazava" te vibracije i smiruje rad motora. Dosta traktora ima i od AC pumpe pa sve preko filtera do PVP krute cjevi...
 
Kazem ti da u nekim slucajevima moze raditi al u vecini ne Ima i kod mene u selu covjek prozirno obicno crijevo stavljeno na dovod goriva u PVP stegnuto zicom vec x godina i nema problema...

Pitao sam ljude sto su radili u IMT centru kod nas cemu sluzi ta membrana na pumpi pa su mi rekli da s dolaskom linijskih pumpi traktori nisu radili dobro (ne samo 539 nego i ostali), nisu dugo mogli dokuciti u cemu je stos. Ako traktor ima sve kruta crijeva nju sa 100% sigurnoscu mozes izbaciti i staviti obican suplji vijak. I kod mene je jedno meko crijevo (od ac pumpe do filtera) a nekad je bila cijev. Radi traktor bez greske a nikad membranu nije imao...

I zbilja gledam 549 i 5106 do AC pumpe meka crijeva od AC pumpe dalje sve krute cjevi. Brena ima rotacionu pumpu i ima membranu na ulazu u pumpu... Valjda su znali sto rade u IMT-u.
 
MOže biti ja na 560 još jedno moram ubacit kruto sve sam ih nove kupovao.
Možda zato malko frflja vidit cemo baš.
 
Moram i ja da se uključim ovaj šešir s membranom skini ne vari ništa. Stavi običan šuplji vijak kao na ostalim cjevima.Ja sam dvojici tako napravio godinama rade traktori bez problema.
 
Nemaju to svi jedni imaju jedni imaju obični to je propala inovacija malo na kojem traktoru ne procuri.

Cudo da nakon 20-30 godina nesto procuri... kod mene je na 5106 jos original iz 1987.g. i ne curi nista... Kad procuri ide obican suplji vijak na to mjesto i cao djaci.

Napisao sam cemu taj sesir sluzi i zasto su ga montirali na neke traktore... Ako su sva crijeva kruta, moze se100% skinuti ali ako ima koje makano, moze se desiti da traktor nece raditi kako treba bez tog "sesira". Nema nekog pravila...
 
Hvala Vam svima, sva su mi creva kruta otiću danas u prodavnicu delova ako bude taj šešir sa membranom možda ga uzmem opet ako ne stavljam šuplji šraf.
 
Prigusnica kao sto ime kaze sluzi da prigusi oscilacije pritiska koji nastaje u radu ac pumpe i da ujednace pritisak koji ulazi u pvp linisku, nema veze sa krutim vodovima ili crevima, ovo kod liniske pumpe na ler gasu skoro da nema nikakvog uticaja ali na vecim obrtajima ima malo ali ladno mozes staviti suplji vijak nista se nece desiti, ali ako nadjes prigusnicu nema razloga ne staviti je.
 
Prigusnica kao sto ime kaze sluzi da prigusi oscilacije pritiska koji nastaje u radu ac pumpe i da ujednace pritisak koji ulazi u pvp linisku, nema veze sa krutim vodovima ili crevima, ovo kod liniske pumpe na ler gasu skoro da nema nikakvog uticaja ali na vecim obrtajima ima malo ali ladno mozes staviti suplji vijak nista se nece desiti, ali ako nadjes prigusnicu nema razloga ne staviti je.

Ja prenosim samo sto mi je pricao mehanicar koji je radio u IMT servisnom centru. Vjerujem da covjek ne prica na pamet a pitao sam ga bas direktno u vezi toga jer nisam znao zasto neki traktori imaju a neki ne...
 
Nazad
Vrh