IMT

Već si zamenio jedan zupčanik a nisi ništa ni radio sa traktorom,to je kvalitet.Čini mi se da vas koji dođete ovde po delove deru propisno jer nemate drugih opcija.
Zbog Brene da budem ljubomoran trebali bi mi izvaditi ceo nameštaj iz glave umesto daske.
P.S.Moja ljubav nisu traktori i gvožđe već porodica a gvožđe k'o gvožđe...I da ti skrenem pažnju da prestaneš da mi se podruguješ!Znam šta sam napisao i iza čega stojim a ko ne veruje ne interesuje me!U zdravlje!
 
Poslednja izmena:
Bobo ne znam zašto si zajedljiv? Ako si dobio info posle kupovine delova, pa si zbog toga ljut, ne treba biti na kraj srca. A.svi smo u istom sosu, hteli bi da nadjemo što bolje delove, a to nije više lako. Malo tolerancije svima nama treba i nije na odmet.
 
Gložite se preko neta bez potrebe, umesto da se nađemo sutra svi i da razrešimo nedoumice i oko zubaca i oko zupčanika. :osmeh: Ko ima original a ko valja ispod ruke. :osmeh:
Pošto poznajem obojicu verujem da bi to u par reči bilo rešeno, kakve ljubomore i tvrdoglavi bakrači.
 
Bobo jel može kod vas negde naći prvu ugradnju delova za Torpedo? Jel postoje neke zalihe toga?:off_topic:
Joooj kad spomenu menjac na Torpedu meni se dize kosa na glavi. Ja cu mozda morati da otvaram moj zbog semeringa na spojnickoj a ko zna sta me ceka unutra. Em je tesko naci delove, em su skupi em je kvalitet upitan. Za IMT je ipak bolja situacija jer ipak ima veci izbor delova a jos i moze da se nadje nesto da je ORIDJINALE :ppozdrav:
 
Glupo pitanje al evo. Dali traktormetar moze da pocne da laze i povresno pokazuje obrtaje. Ali vise nego sto mislim da ima. Po traktormetru motor je na 2400 obrtaja a rucica od gasa tek do pola i po zvuku mi deluje oko 1500-1600 obrtaja

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Bobo ne znam zašto si zajedljiv? Ako si dobio info posle kupovine delova, pa si zbog toga ljut, ne treba biti na kraj srca. A.svi smo u istom sosu, hteli bi da nadjemo što bolje delove, a to nije više lako. Malo tolerancije svima nama treba i nije na odmet.

Kako ne bih bio zajedljiv kad pise ovakve stvari? Ljudi koji imaju ovakve traktore 20+ godina su se snabdjevali djelovima po cjeloj Vojvodini i dok su u HR ti traktori bili po kojekakvim firmama pa se na rucivalo sta treba i ne treba. Kredeni su djelovi direkt iz tvornice i ja imam kod sebe jedan takav dio. Ljudi su ovdje povezani a ne ko kod vas da svi sute dok ne bude kasno i onda se prave prepametni kao i on. Za tog lika iz Dobanovaca u HR od NIKOGA zivog nisam cuo NI JEDNU JEDINU dobru rijec. To sto vama prodaje nije isto sto i nama prodaje. Maticu je vjerovatno prodao dobru pricu i sad meni treba biti zao jer je on ispao pametniji, moz mislit.

Pitao sam na forumu prije remonta da mi kazete gdje sve ima djelova za kupiti, nitko nista na forumu nije pisao kao da je to drzavna tajna, sve mi na privatno stizu poruke zato da se ne bi slucajno saznalo koliko ima trgovaca po Srbiji i svi imaju originalne djelove. Meni je napricano svasta i za svakoga a Uremovic je ispao prema nasim ljudima odavde najposteniji i mnogi s ovog terena idu kod njega vec godinama i hoce slati i u HR djelove koji su u vecini sucajeva zaovoljavajuceg kvaliteta naspram cjene.

Matic sad serenda sto sam morao zamjeniti zupcanik koji kosta 30€ u Srbiji zupcanikom koji u HR kosta 100€. Ne znam tko je u ovoj prici ludji, taj njegov koji ima "original" dio ispod cjene ili on koji u te price vjeruje.

Meni niti naj manje nije krivo nista, svjesno sam isao kud sam isao po djelove a sto mi netko sad nesto pametuje me ni naj manje ne dira. Meni je zabavno kad netko brine moju brigu ;)

Rekao sam i prije da nista nemam sakrivati i pisem sve ovo da skrenem paznju drugima ako ikad budu morali ovako sto raditi da znaju cega da se cuvaju. Neka netko nauci i na tudjem primjeru. Ako sam nekad nesto i pogrijesio, to sam i priznao.

Pricamo o remontu traktora, zamolilo me par clanova foruma da dokumentiram i da pisem s vremena na vrijeme dokle je doslo. Nekima to smeta nije mi jasno zasto al ajde...
 
Bobo,opusti se.Važno je da si ti njega remontovao i da sad možeš da uživaš.Mani tu priču,okreni se svetloj budućnosti i misli kako ćeš meni naštelovati onaj mali leskovački plug da dobro ore.Moram iduće godine imati vagon žita po ha a zavisi dosta prinos i od dobrog oranja.
 
a jel netko radio mjenjač na 560 ili 577.....zanima me kako su se pokazali ti djelovi što se tiče kvalitete????

ovo što Bobo radi, treba otvoriti novu temu i ubaciti slike remonta tamo, možda bez komentara, sa cjenama djelova, da bude preglednije ako netko bude trebao, kao što ima i tema o hidraulici.....
 
Ja sam radio na 588,što je skroz poseban tip trobrzinca menjača (koliko znam) i kupovao sam delove u MD komercu i eno ga šljaka samo tako! Moje lično mišljenje je da delovi koji su u prodaji su mala privreda (Šimanovci) ali su dobrog kvaliteta. Stavlj'o sam i u Zmajerdu njihove zupčanike i u Rakovicu i nema tu nikakvih zvukova,osim što mi u Rakovici pri šaltanju iz prve u drugu zupčanik prve zakači u zupčanik rikverca,verovatno je malo širi,ali i to polako nestaje. Ma nema tu puno mudrolije... Ako moraš da remontuješ menjač moraš da kupiš ono što ti se nudi.
 
Brena je jutros sastavljena i isprobana i ja sam maloprije bio tamo da ju provozam. Mjenjac dosta manje zuji, u granicama normalnoga. U 4. se izuzetno malo cuje kao sto se i prije culo ali ne kao sto je bilo sa starim medjuzupcanikom rikverca. Rikverc normalno zuji, kao i 4. ni blizu zujanja kakvo se culo s drugim zupcanikom.

Sarafaju podove u kabini, kontroliraju sve sarafe jos jednom i pravimo racun za ruke. Mogao sam ju odmah danas voziti kuci al nisam htio isterivati traktor iz kruga servisa dok racun ne bude podmiren.

Danas sam se sjetio isprobati sve brzine i odusevljen sam usporenim mjenjacem. Jedva cekam da zavrsim zetvu i da isprobam pod plugom, gruberom i tanjuracom.
 
Sta je kad covek preko noci postane tajfun jeli iko zapazio ona dva rujana u zadnjoj avliji "kao" slucajno uslikani!:osmeh:
 
Nazad
Vrh